Jump to content

Cekanje na pravomocnost rjesenja o nasljedivanju


Zodiax

Preporučene objave

Pozdrav,

Ja sam nakon preminule bake (kao jedini nasljednik) obavio ostavinsku raspravu ali ne kod javnog biljeznika vec direktno na sudu. Nakon toga je pokrenut cijeli proces i meni je prije mjesec dana stiglo rjesenje o nasljedivanju.

No, to rjesenje nije pravomocno, vec je trebalo pricekati da prode 15 dana roka zalbe prije nego sto dobijem rjesenje o nasljedivanju s pecatom suda da to bude pravomocno. 

Ali sad je vec proslo 30 dana i nista mi nije stiglo postom doma, a znam da je takva procedura bila jednu prijasnju ostavinsku raspravu koju sam obavio.

Sad ne znam jel razlika u tome sto je preko suda isla ostavinska pa traje duze da posalju ili ja moram osobno negdje ici da mi daju pecat da je to rjesenje pravomocno? Ako da, gdje bih morao ici, u pisarnicu suda na kojem sam obavio raspravu?

Hvala unaprijed

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se u roku od 15 dana od donošenja Rješenja nitko nije žalio, vi od tog trenutka već imate pravomoćno Rješenje, ali nemate ovjeru pravomnoćnosti.

Nju će te zatražiti u sudu koje je donijelo Rješenje.

Sud stavlja na Rješenje pečat kojim ovjerava pravomoćnost, te u njemu upisuje datum od kada je Rješenje pravomoćno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija