Jump to content

Zbrka oko alimentacije


Only my

Preporučene objave

Molin savjet tko je bio u slicnoj sitoaciji. Naime kad sam se rastavljala pristala sam na elimentaciju 1200kn za 2djece jer je obecao davati jos ponesto. Posto nije placao ni to sudski sam trazila vise, i tada me je prvi put od ljutnje prijavio socijalnom za zanemarivsnje djece, oni su pitali skolu i djeca su isla na razgovor, sve je proslo u redu. Kad sam dobila spor on treba placati 2300,tada je djecu natjerao da lazu da ih tucem te da sam im naredila  da tetama kazu na socijalnom da ih ne tucem. Te ih snimio na mobitel dok to govore. Kada sam ga pitala kad ce placati po novome pustio mi je snimku i rekao da ce odnijeti na socijalno ako budem trazila vise. Zanima me dali ce oni uvažiti taj snimak? Sto da radim? Mislim na djeci se vidi da nisu zanemarena ni da se tuku, ali neznam kako ce one to protumačiti, cure su male lako ih je izmanipulirao sto da kazi. Molim vas pomoc, sto da radim?? 

uređeno: od Only my
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, nikakve veze nema ta "njegova prijava" sa njegovom obvezom plaćanja uzdržavanja...

Na njemu je da to i dokaže što smatram da, sukladno Vašim navodima,  neće moći, kazneno ga prijavite radi KD iz čl. 304. KZ RH (Lažno prijavljivanje)

Što se tiče naplate uzdržavanja, Presudom otiđite do FINE i pokrenite izravnu naplatu temeljem Ovršne isprave ili protiv njega pokrenite Ovršni postupak temeljem Ovršne isprave...

No, možete ga i kazneno prijaviti radi nepoštivanja odluke (Presude) i kršenja prava djeteta iz čl. 172. i 173. KZ, što bi Vam, po meni, trebala biti zadnja opcija

Sretno Vam i držite se...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovanje, otac se i dalje oglusava na uplatu pa posto planiram mu preko odvjetnika poslati opomenu prije fine. Sad me zanima (jer docim mu dode opomena ce me sigurno opet prijaviti socijalnom kako je rekao) kakav je daljni postupak centra za socijalnu ako me prijavi, s obzirom da su bili zadovoljni izvjescima iz skole i razgovorom sa djecom? Tada su mi rekli da nema razloga ista dalje poduzimati jer je sve ok. Što me čeka?? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, nema veze, može on prijaviti koliko hoće, ali to treba i dokazati...

Činjenice su da on krši prava djece samim time što ne poštuje odluku o plaćanju uzdržavanja za djecu, tako da Vi nemate bojazni, Vi se morate "boriti" svim zakonskim sredstvima za prava svoje djece, jer je to njihovo pravo, a on neka malo razmisli koliko mu se isplati ignorirati odluku o plaćanju uzdržavanja za njih, samim time i njihovo pravo zagarantirano im Obiteljskim zakonom, kao i pravomoćnom sudskom odlukom....

Jednostavno, s tim svojim postupcima on Vas "ucjenjuje" kako se nebi borili za prava Vaše djece...

Odvjetnik mu, u dopisu, može pripomenuti da s time što radi, čini KD iz čl. 172. i čl. 173. KZ RH, te da postoji mogućnost i kaznenog progona, tako da se Vi nemate čega plašiti..

Sretno...!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam jos jednom, zaista puno znaci kad se imamo gdje obratiti mi laici, a za djecu se uvijek pribojavamo iako znam  da se nemam cega bojati jer nikad ih nisam tukla. Zalosno je sto on sve kao otac cini a nemisli na njih. Stvarno nisam mislila ista poduzimati ali mi jednostavno ne ostavlja izbora...jos jednom hvala od srca 

uređeno: od Only my
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Zbrka oko alimentacije
  • 4 tjedna kasnije...
prije 1 sat , Only my je napisao:

rekao mi je da mu je racun blokiran, sudski troskovi... Sad me zanima ako je to tocno sto mogu ucinuti ako opce mogu ista,? 

Ukoliko želite naplatu preko novčanih sredstava tj. računa koju provodi Fina, tada nema zapreke da to i ne napravite. Po zaprimanju prijedloga Fina zahtjev za izravnu naplatu stavlja u red čekanja iza već dostavljenih zahtjeva, kako navodite sudskih troškova. Što prije pokrenete postupak, to su Vam veće šanse da dođete na red za naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Ukoliko želite naplatu preko novčanih sredstava tj. računa koju provodi Fina, tada nema zapreke da to i ne napravite. Po zaprimanju prijedloga Fina zahtjev za izravnu naplatu stavlja u red čekanja iza već dostavljenih zahtjeva, kako navodite sudskih troškova. Što prije pokrenete postupak, to su Vam veće šanse da dođete na red za naplatu.

Danas sam bila kod odvjetnika i savjetovao mi je da najprije odem na centar za socijalnu skrb i prijavim ga za neplaćanje elimentacije. Pa me zanima kako to ide? Trebam otici i ispuniti nesto ili? Kakva je procedura i dali je to najbolje napraviti prvo? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Only my je napisao:

Danas sam bila kod odvjetnika i savjetovao mi je da najprije odem na centar za socijalnu skrb i prijavim ga za neplaćanje elimentacije. 

Ako poslušate odvjetnika, Centar za socijalnu skrb će podnijeti kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu radi pokretanja kaznenog postupka protiv oca zbog neplaćanja uzdržavanja za dijete. Dobro razmislite što zapravo želite postići, pa odlučite. Ovrha i naplata ili Centar za socijalnu skrb i kaznena prijava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja zapravo i trazim savjet jer neznan sta da radim i sto je najbolje?? U svemu prvenstveno zelim da cure budu zadovoljne u ovom slucaju da im otac koji radi i ima da se sjeti i njih i plati, neznam kako to postici, razgovorom neide... Sada trebam nesto poduzeti putrm institucija, ja osobno bi voljela da nezavrsi u zatvoru to mi nije cilj, jedini zelja mi je da plati sto treba, nacin neznam jos

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Only my je napisao:

Kako to ide? Na fini su mi rekli da mi ne vrijedi ono rjesenje tj presuda sa suda sto imam, nego da trebsm otici ponovo na sud i traziti neki papir,,, nosu bas strucno objasnile,,,, 

Uređeni ovršni prijedlog se dostavlja sudu, a koji potom donosi rješenje o ovrsi i vrši blokadu računa ovršenika putem Fine. Ukoliko za ovo ovlastite odvjetnika, tada naposljetku cjelokupne troškove postupka prisilno putem ovrhe plaća ovršenik. Znači, Vi troškove odvjetniku platite po njihovom nastanku, a onda po blokadi računa ovršenika dobijete povrat tih podmirenih troškova zajedno sa zateznim kamatama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posto bih ja to sama probala,(odvjetnik nikako da se slozi s tom naplatom priko fine) ispunila sam obeasce, zanima me kako napisati koliko mi duguje, znaci treba mi platiti od dana podnosenja tuzbe 1.1. 2019 razliku(prije je iznosila 1200,po novoj odluci 2300elimentacija)s tim da za 5 i 6 mje  nije uplatio nista, i nema namjeru,, u fini su mi rekli na 1papir da napisem, moze li pomoc mala kako bi to trebalo izgledati,,, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Only my je napisao:

Na fini su mi rekli da mi ne vrijedi ono rjesenje tj presuda sa suda sto imam, nego da trebsm otici ponovo na sud i traziti neki papir,,, nosu bas strucno objasnile,,,,

 

prije 10 sati , Only my je napisao:

Posto bih ja to sama probala,(odvjetnik nikako da se slozi s tom naplatom priko fine) ispunila sam obeasce, zanima me kako napisati koliko mi duguje

Kako to mislite provesti kada su oni uvidom u presudu rekli da ne mogu po njoj postupiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Only my je napisao:

Samo sam trebala otici na sud da mi udare pečet neki na odluku

Taj pečat se zove klauzula pravomoćnosti i ovršnosti, pa je po izdavanju iste, ta Vaša presuda postala ovršna isprava, a temeljem koje se može tražiti izravna naplata putem Fine. Više informacija nije moguće dati bez uvida u presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Only my je napisao:

Samo sam trebala otici na sud da mi udare pečet neki na odluku, to sam napravila i u dinoj su mi dali obrszac i rekli da ispunim i na 1papir napisem koliko je platio koliko duguje, nisu bas bili precizni

Ako je nešto platio po toj presudi, a nešto još duguje, onda morate napisati specifikaciju uplata. Ako nije ništa platio, onda na zahtjevu za izravnu naplatu označite ono "u cijelosti prema ovršnoj ispravi u privitku" i ne treba Vam nikakva specifikacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija