Jump to content
Rozman

Traži se odvjetnik u Osijeku za tužbu protiv banke, CHF kredit

Preporučene objave

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Kockakvadrat
      Imam jedno pitanje vezano za kupnju nekretnine. Naime, uskoro idem u banku dići stambeni kredit. Naravno, kuća treba određenu adaptaciju za koju ja nemam novčanih sredstava dovoljno. Ono što želim jest, u dogovoru s prodavačem naravno, da stavi kupoprodajnu cijenu npr 40.000E, te da međusobno potpišemo ugovor/e kod bilježnika i odvjetnika da bi mi, nakon što mu banka isplati novce, vratio u gotovini npr. 10.000E (jer je zapravo usmena dogovorena cijena nekretnine 30.000E) na ruke da imam za potrebnu adaptaciju. 
      Ono što me zanima jest koliko je to sigurno i kako se najbolje osigurati, pogotovo pravno, od toga ako mi prodavatelj ne želi isplatiti svotu na ruke nakon što mu banka isplati novce? Što je najbolje napraviti, kako se najbolje osigurati? Kakve dokumente napisati i kod koga? 
      Unaprijed hvala! 
    • objavio Leona19
      Molim pomoc ako tko zna. Situacija je dakle ovakva, dobila sam 2010 g. da moram vratiti drzavi 9300 eura za imovinsku korist ( koju naravno nisam ucinila ), nisam placala nista,  2016 mi sjeda ovrha i blokirana sam do ove godine kada su me deblokirali jer nisam tri godine imala nikakva primanja niti sam bila u radnom odnosu. Dakle, sada sam deblokirana pa me zanima koji je minimalan iznos koji bi morala uplacivati da mi ne bi opet sjela ovrha, ja sam mislila uplacivati simbolicnih 100-200kn mjesecno. 
      Hvala
    • objavio tona844
      Poštovani,
      Imam otvoren zaštićeni račun na koji mi poslodavac isplaćuje plaću i tekući s kojeg se namiruje Fina. Uz to imam kredit koji se redovno naplaćuje na način da ga isplaćuje poslodavac. Prošli poslodavac je vršio isplatu tako da je 2/3 isplaćivao na zaštićeni račun, od 1/3 je radi administrativne zabrane (preskočena rata) prvo podmirivao kredit, a ostatak sredstava od 1/3 uplaćivao na Finu. 
      Pri zapošljavanju kod novog poslodavca mi je rečeno da to više zakonski nije moguće. Molim Vas informaciju dali je to istina i daljnje upute i Zakonske smjernice na koje se mogu pozvati pri rješavanju problema.
      Unaprijed zahvaljujem.
    • objavio Shifter
      Pozdrav forum kolegama!
      Zanima me sljedeće: da li je moguće darivati pola nekretnine koja ima teretovnicu banke zbog stambenog kredita?
      Ukratko ja sam vlasnik kuće i putem stambenog kredita sam kupio istu, te sam u dogovoru sa roditeljima došli do zaključka da bi moj stambeni kredit plaćali pola-pola, s time da nakon isplate kredita bi ja i moja majka ili otac dijelili vlasništvo te nekretnine. 
      Sada me zanima kako je to izvedivo. Bio sam kod javnog bilježnika gdje smo to htjeli riješiti putem darovnog ugovora ali je problem šta trebamo tražiti dozvolu od banke da se taj ugovor realizira. U banci su nam rekli da je to nemoguće dokle god je hipoteka na kući da se darivanje može jedino realizirati nakon isplate kredita i brisanje teretovnice.
      Da li postoji još neki način da se napravi nekakav ugovor di će se ovjeriti kod javnog bilježnika da su moji roditelji obavezni plaćati mi pola anuiteta kredita, te nakon isplate cijelokupnog kredita da im pripadne polovica nekretnine?
      Ako netko ima primjer sličnog ugovora ili u kratkim crtama da mi objasni kako sastaviti takav ugovor bio bi jako zahvalan.
      Isprike na dugome postu i unaprijed zahvaljujem !

Lijepi pozdrav!
    • objavio hrvoje0707
      Poštovani,
      Trebao bih informaciju kakva je procedura kod zamjene nekretnine.
      Situacija je da bi ja svoj stan od 55 kvadrata zamijenio sa stanom od 120 kvadrata.
      S time da vlasnik stana od 120 kvadrata ima kredit i hipoteku na stanu od oko 60k Eura, moj stan od 55 kvadrata nema tereta na sebi.
      Kredit vlasnika stana od 120 kvadrata je u Zagrebačkoj banci, za čiju otplatu bi ja trebao dignut kredit.

Pitao sam u Erste banci u kojoj imam najpovoljniji kredit zbog posla, gdje su mi rekli da se treba odraditi kupnja i prodaja s obje strane. i da MORA doći do transfera novca, s obje strane.
      Što bi značilo da ja moram dignut kredit od 110k Eura i uplatiti na račun drugog vlasnika koji bi onda zatvorio svoj kredit, te meni uplati 50k Eura za moj stan.
      Što je vrlo skupo kada pogledamo i uvjete kredita te veličine i troškove javnog bilježnika.

Na razgovor idem u Zagrebačku banku čiji sam klijent (primam plaću).
      Ali bih htio s pravne strane znati što sve trebam i da li je to stvarno tako.

Hvala.
      Srdačan pozdrav,
      Hrvoje
  • Online korisnici

• Napravi novi...