Jump to content

Nasljednik duznik i njegovi vjerovnici


Mandarina307

Preporučene objave

Pozdrav svima! 

Molila bih pomoc svezi nasljedjivanja. Majka na sebi ima dvije nekretnine koje cemo jednog dana naslijediti brat i ja. 

Naime, nedavno sam saznala od svojeg brata da ima dugove po bankama u iznosu preko 40 000 € te je blokiran. Zbog njegovog nacina zivota ne vidim da ce se ubrzo iz tog izvuci i nije mu u interesu nista naslijediti kako mu ne bi bilo ovrseno. Takodjer mi je poznato da u slucaju nasljedjivanja moje majke, ako se on odrekne svog djela, vjerovnici imaju pravo pobijanja rjesenja o nasljedjivanju jer se odreknuce smatra besplatnim raspolaganjem na stetu istih.

Zanima me, ukoliko sada sklopim s majkom darovni ugovor kojim bi sve nekretnine prepisali na mene, dali bi vjerovnici ikako bili aktivno legitimirani u pobijanju tog darovnog ugovora? Posto se darovi za zivota ostavitelja uracunavaju u ostavinu, dali vjerovnici mogu traziti povrat dara ili to mogu samo nasljednici? 

Takodjer me zanima vase misljenje o iskljucivanju nuznog nasljednika iz oporuke zbog nerada i nepostenog zivota. Kakva je praksa?

Voljela bih se informirati u kojem slucaju smo najsigurniji da bratovi vjerovnici nece dirati u nasljedjenu imovinu.

hvala vam na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mandarina307 je napisao:

Takodjer me zanima vase misljenje o iskljucivanju nuznog nasljednika iz oporuke zbog nerada i nepostenog zivota.

Zbog čega bi poduzimali takvu pravnu radnju kad nasljednik koji bi bio isključen nema pretenzija prema nasljednom dijelu. 

 

, Mandarina307 je napisao:

Voljela bih se informirati u kojem slucaju smo najsigurniji da bratovi vjerovnici nece dirati u nasljedjenu imovinu.

 

, Mandarina307 je napisao:

 Posto se darovi za zivota ostavitelja uracunavaju u ostavinu,

Točno, ali samo po zahtjevu stranke/nasljednika koji je povrijeđen u pravu na nužni dio. 

 

, Mandarina307 je napisao:

Voljela bih se informirati u kojem slucaju smo najsigurniji da bratovi vjerovnici nece dirati u nasljedjenu imovinu.

Obzirom da Vi niste dužnik, može darovanje u vašu korist ili oporuka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija