Jump to content

Novcana kazna i oduzimanje dozvole


5ra97

Preporučene objave

Molim pomoć,

Sinoc me zaustavila policija i napuhala sam 1.20 tj 1.10. Dobila sam kaznu 3000kn i 6 mjeseci oduzimanje dozvole. Kada sam isla danas predignuti vozacku u postaju (oduzeli su je na 12sati) policajci su me uputili (nakon sto sam im ispricala da sam redovan student i radim 2 studentska posla na dvije razlicite strane grada kako bi mogla prezivit) da obavezni napisem prigovor i trazim smanjenje kazne. Sami su priznali da inace daju 3 mjeseca i da im je cudno sto sam dobila 6, cak su mislili da sam se zamjerila njihovom kolegi jer im je bilo neobjasnjivo. Jednom sam kaznjena jer sam napuhala 0.3 (mladi vozac) i odmah sam platila 350kn. 

Planiram prihvatiti krivnju i objasniti svoju situaciju, zasto mi je 3000kn previse (tj 2000 kn kada platim dvije trecine) te da je 6 mjeseci bez dozvole puno jer me svakodnevne obveze (fakultet i 2 posla) vezu za vozilo.

Molim vas za savjet, imam li se cemu nadati i sto je najbolje da prilozim(mozda kopiju prve stranice indeksa?, nekakav izvod iz banke?).

Hvala unaprijed

uređeno: od 5ra97
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima, pa vidi. Najbolje prolazi priznanje, kajanje, olakotne okolnosti i molba za ublažavanje kazne i ublažavanjem/ukidanjem mjere. 

Što se tiče zaštitne mjere, malo su ti ju i smanjili jer je propisana 9 mjeseci, ali kako ćeš se žaliti, nije bitno što su oni napisali, nego što će reći sud.

Kada si imala taj prethodni alkohol? Ako je unutar 3 godine, teško da ćeš proći bez ikakve zabrane (najvjerojatnije će ti smanjiti na 1 mjesec)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Procitala sam to odmah, to mi je potvrdilo da je priznanje najbolji put. 

Unutar 3 godine je. Ako postoji mogucnost da mi je smanje makar na 3 mjeseca zalim se. 

Jos samo jedna informacija, zalbu saljem postom ili idem u postaju? S obzirom na to da su mi policajci rekli da se vratim iduci dan kod njih sa žalbom. I postoji li opcija da se zalba uvazi i da uopce ne dobijem poziv na sud? 

uređeno: od 5ra97
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Prije par dana zaustavljen s koncentracijom alkohola 1.61, umanjeno 1.51.

Molim informaciju kolika je mjera oduzimanja vozačke i kolika je predviđena kazna? Te da li ću se morati podvrgnuti izvanrednom liječničkom pregledu?

Po primitku naloga iz policije, uložiti ću prigovor uz priznanje i kajanje, želju za očitovanjem na sudu,  pa me zanima na sudu kolike su šanse da mi se mjera ukine ili barem smanji s obzirom da mi je vozačka, odnosno auto od prvobitne važnosti za egzistenciju obitelji, zbog opisa posla koji svaki dan radim isključivo autom te putujem svakodnevno po zemlji?

Nisam kažnjavan zadnje 4 godine, ali sličan slučaj s alkoholom se dogodio prije 6-7 godina 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , 5ra97 je napisao:

Procitala sam to odmah, to mi je potvrdilo da je priznanje najbolji put. 

Unutar 3 godine je. Ako postoji mogucnost da mi je smanje makar na 3 mjeseca zalim se. 

Jos samo jedna informacija, zalbu saljem postom ili idem u postaju? S obzirom na to da su mi policajci rekli da se vratim iduci dan kod njih sa žalbom. I postoji li opcija da se zalba uvazi i da uopce ne dobijem poziv na sud? 

U slučaju priznanja, sigurno će ti smanjiti, ali o sutkinji/sucu ovisi koliko, a možda prođeš i sa samo 1 mjesec zabrane.

Žalbu možeš odnijeti osobno ili poslati poštom (preporučeno s povratnicom, tako da imaš dokaz da si u roku poslala i da su primili).

U slučaju obrazloženog prigovora (policija prigovor mora poslati na sud, sami ne mogu više ništa mijenjati), sud ga može uzeti kao tvoju obranu i odlučiti na temelju toga, bez da te zove.

 

prije 1 sat, Kome je napisao:

Pozdrav

Prije par dana zaustavljen s koncentracijom alkohola 1.61, umanjeno 1.51.

Molim informaciju kolika je mjera oduzimanja vozačke i kolika je predviđena kazna? Te da li ću se morati podvrgnuti izvanrednom liječničkom pregledu?

Po primitku naloga iz policije, uložiti ću prigovor uz priznanje i kajanje, želju za očitovanjem na sudu,  pa me zanima na sudu kolike su šanse da mi se mjera ukine ili barem smanji s obzirom da mi je vozačka, odnosno auto od prvobitne važnosti za egzistenciju obitelji, zbog opisa posla koji svaki dan radim isključivo autom te putujem svakodnevno po zemlji?

Nisam kažnjavan zadnje 4 godine, ali sličan slučaj s alkoholom se dogodio prije 6-7 godina 

Sud može odrediti i 12 mjeseci zabrane, ali za prvi put neće biti toliko. Novčana kazna je 5000-15000 kuna, ali i to može smanjiti.

Isto kao i prethodno, uz priznanje/kajanje će ti smanjiti i novčanu kaznu i zabranu, ali teško je reći koliko jer si imao puno alkohola (pretpostavljam da nećeš dobiti kraće od 3 mjeseca). U svakom slučaju ćeš u postupku isticati tu potrebu za vozačkom, pa će to uzeti u obzir. 

Dobit ćeš i poziv za liječnički pregled.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drote13, sivko 

Nakon presude na nadležnom sudu, nakon donošenja  presude, npr. Kad se odredi neka mjera zabrane upravljanja vozilom..(npr. Mjesec dana zabrane)..kada ona stupa na snagu?

Nakon presude suda ili kad PP pošalje obavijest da zabrana krece i kad obavijest optuženik primi na adresu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad presuda postane izvršna.Ako se na presudu nemaš pravo žalit ili imaš a na sudu si rekao da se nećeš žalit sutradan po primitku presude.

Ali očito je po izmjenama zakona došlo do svega pa obavijesti i ima i nema (ovisno kako koja postaja to odrađuje).Neki dan čitam da je uz prekršajni nalog bila i obavijest o izvršnosti.

Morat ćeš zvat u postaju kad ti počinje mjera da te ne uhvate da voziš pod zabranom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija