Jump to content

Nemogucnost odjave auta u Njemačkoj zbog prometne dozvole


Lucija123

Preporučene objave

Pozdrav, auto koji je kupljen u Njemačkoj (tata tamo živi te je on normalno uvezen i plaćen) je zatim registriran u stanici za tehnički u Hrvatskoj, te su nam uzeli originalnu njemačku prometnu(Teil1 i Teil2). Problem je nastao kad nismo odmah odjavili auto u Njemačkoj preko njih. Otišli smo odjaviti u Njemačku te su nam rekli da njima treba originalna njemačka prometna. Na tehničkom u Hr su nam rekli da je oni nemogu nikako izdati. Što učiniti? Spomenuli su nam i potvrdu o preregistraciju vozila, hoce li on poslužiti i moramo li ga prevesti na njemački? 

Hvala puno na odgovoru! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav!

ne znam zaista u koju pravnu kategoriju bih trebao postaviti ovo pitanje, a ovo je jedina tema gdje se spominje odjava i Njemačka pa sam odlučio upitati ovdje.

Zanima me zna li netko kakva je procedura pri odjavi iz Njemačke. Osoba je dobila termin u hrvatskom konzulatu u Munchenu glede rješavanja uvoza auta iz njemačke bez carinjenja. Međutim, problem je što zahtijevaju neku potvrdu na kojoj se zahtijeva ispis svih adresa boravišta od početka do kraja boravka, a ne znamo gdje se takva potvrda može dobiti.

Ako netko zna nešto više o ovoj temi odjave iz Njemačke molim da napiše. Naknadno ću doznati još informacija i detalja pa ću i to dopisati.

Tnx!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za pitanje gore. Potrebno je napraviti BiH putovnicu (osoba se vraća u BiH) i nije moguće napraviti odjavu iz Njemačke bez putovnice.

Jeli netko upoznat sa sličnom situacijom? Postoji li mogućnost izrade putovnice u BiH konzulatu u Njemačkoj i jeli to mnogo skuplje nego napraviti u BiH po žurnom postupku?

lp

uređeno: od Pješak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Pješak je napisao:

Vezano za pitanje gore. Potrebno je napraviti BiH putovnicu (osoba se vraća u BiH) i nije moguće napraviti odjavu iz Njemačke bez putovnice.

Jeli netko upoznat sa sličnom situacijom? Postoji li mogućnost izrade putovnice u BiH konzulatu u Njemačkoj i jeli to mnogo skuplje nego napraviti u BiH po žurnom postupku?

lp

http://gkbih-muenchen.de/2017/02/21/izdavanje-pasosa-bosne-i-hercegovine/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala miroslav6.

Bio sam već na stranici BiH konzulata u Minhenu, ali nisam siguran imaju li mogućnost izrade putovnice po žurnom postupku (tj. nije nigdje napisano).

Ali, nebitno. Vjerojatno će se osoba morati vratiti u BiH, napraviti putovnicu, pa ponovo u Njemačku zbog odjave. No, upravo mi je palo na pamet. Možda je moguća opcija odjava iz BiH, dakle slanjem dokumentacije e-mailom. Provjerit ću i to... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Pješak je napisao:

Bio sam već na stranici BiH konzulata u Minhenu, ali nisam siguran imaju li mogućnost izrade putovnice po žurnom postupku (tj. nije nigdje napisano).

Niste pitali da li postoji izrada po zurnom postupku u konzlatu, ali cisto sumnjam, tj. i da postoji, ne ce doci kroz dva-tri dana, jer je nemoguce sve poslati u BiH i dobiti natrag tako brzo, pogotovo sto konzularna posta uvijek putuje duze od obicne, cesto ju i sami radnici u konzulatu nose pa ovisi kada idu natrag.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Na 21. 05. 2019. at 11:36, Lucija123 je napisao:

Pozdrav, auto koji je kupljen u Njemačkoj (tata tamo živi te je on normalno uvezen i plaćen) je zatim registriran u stanici za tehnički u Hrvatskoj, te su nam uzeli originalnu njemačku prometnu(Teil1 i Teil2). Problem je nastao kad nismo odmah odjavili auto u Njemačkoj preko njih. Otišli smo odjaviti u Njemačku te su nam rekli da njima treba originalna njemačka prometna. Na tehničkom u Hr su nam rekli da je oni nemogu nikako izdati. Što učiniti? Spomenuli su nam i potvrdu o preregistraciju vozila, hoce li on poslužiti i moramo li ga prevesti na njemački? 

Hvala puno na odgovoru! 

pozdrav  bas malo listam pa naisao na vas problem koji imam trenutno ja, kupio sam prije par dana auto u njemackoj od privatne osobe odjavili auto na tehnickom ja sa colkama dosao doma u hrvatsku na carini mi kazali da ne mogu auto registrirat da mi fali mala knjizica ja tu malu knjizicu nemam brif1 zvao vlasnika od koga sam kupio on kaze ja nemam nista s tim neznam kako da dobijem gdje da se javim kopiju brifa 1 mozda je netko imao isti slucaj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
Dana 15. 02. 2022. u 11:47, koki76 je napisao:

pozdrav  bas malo listam pa naisao na vas problem koji imam trenutno ja, kupio sam prije par dana auto u njemackoj od privatne osobe odjavili auto na tehnickom ja sa colkama dosao doma u hrvatsku na carini mi kazali da ne mogu auto registrirat da mi fali mala knjizica ja tu malu knjizicu nemam brif1 zvao vlasnika od koga sam kupio on kaze ja nemam nista s tim neznam kako da dobijem gdje da se javim kopiju brifa 1 mozda je netko imao isti slucaj...

Pozdrav.imam isti slucaj.kupio fast food prikolicu.uvezzo sam u Makedoniji carinio sve do registracii.poslao sam vlasnici malu saobracajnu i tablice da ih odjavi.pokazala mi sliku da je to uradila.poslala po poste.i saobracajna nestala.sada ne mogu registrirati bez originalne saobracaajne.vlasnicu zovem ne javlja se.kako ste resili vas problem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija