Jump to content

Placanje doma za starije i nemoćne


jelelena

Preporučene objave

Poštovanje,molim savjet. Naime ja i otac smo vlasnici svatko polovice kuce koju treba legalizirati i temeljito obnoviti (kroviste je propalo, stolarija, treba fasadu, nove cijevi).Ja sam svoju polovicu naslijedila od majke.Otac još nema uvjete za mirovinu te je korisnik vojne opskrbnine. 0d moje 11god mi nismo zivjeli u zajedničkom kucanstvu no igrom slucaja se roditelji nisu rastali do moje punoljetnosti i cijelo vrijeme smo bile prijavljene na njegovoj adresi jer su nam stanodavci iznajmljivali "na crno". Majka me uzdrzavala sama. Stoga, razumljivo je, bar meni, da ja ne zelim a niti mogu uzdrzavati njega ako jednog dana dodje do toga da mora u dom (a i udaljeni smo 30km).S druge strane ne mogu bas ni pustiti da mu curi krov nad glavom a on financijskih mogucnosti za popravak nema.uostalom,to je i moja nekretnina. E sad, ne usudim se ulagati ako cu se jednog dana morati odreci naslijedstva da bi mu drzava doplacivala dom (czs).sto je tu pametnije uciniti, pustiti kako je ili napraviti s njim ugovor da mi daruje svoj dio a da mu ostane pravo dozivotnog uzdrzavanja pa osigurati ulaganje i da li bi on u tom slucaju buduci da svoje imovine vise ne bi imao mogao biti korisnik prava da mu czs doplacuje razliku od mirovine do pune cijene doma? Naravno u dom ce ici samo ukoliko bude trebao zdr.njegu,inace nemam problem s tim da on doista do smrti zivi u toj obnovljenoj kući. Ja se samo bojim i pusem na hladno kad vidim koliko to sve kosta jer i sama radim u domu. Hvala na pomoci unaprijed 

uređeno: od jelelena
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija