Jump to content

Uzdržavanje i viđanje djeteta


Dina0209

Preporučene objave

Poštovani , 

Već sam pisala o ovoj temi , suprug je napustio bračnu zajednicu u kolovozu 2018. dala sam mu vremena da viđa djete , ali on to radi kad on to hoće dovozi ju nazad kad hoće ili ju nema kako dovesti pa moram ja ići po nju. Isto tako za djete ne daje ništa kupi tu i tamo koju igračku ali financijski ne pomaže, on radi na crno , uzela sam mu pretplatu na moje ime sad ni to ne želi plaćati , što mogu napraviti i što očekivati na crntru za socijalnu skrb, jer on tvrdi da ni ja nemam za uzdržavanje ( moji mi pomažu) , od kada imam prao na uzdržavanje od kojeg perioda. Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

UPoštovana, razvidno je da se niste dogovorili, sačinili i potpisali Plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi nad mlt. djetetom niti je donesena odluka o roditeljskoj skrbi, tako da Vam jedino preostaje pri nadležnom CZSS pokrenete postupak radi, možebitnog, dogovora i sastavljanja takvog Plana o roditeljskoj skrbi, a ako dogovor ne bude moguć morate pokrenuti sudski postupak za donošenjem Odluke o roditeljskoj skrbi..

Ako nije donesena nikakva odluka o roditeljskoj skrbi, a razvidno je da nije, imate pravo tražiti plaćanje uzdržavanja unatrag pet godina, dakle, najvjerojatnije, od dana napuštanja bračne zajednice, što trebate i dokazati...

Sretno..!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, on nemože tvrditi da je davao/plaćao uzdržavanje ako još nije bila donesena odluka o roditeljskoj skrbi, samim tim i određen iznos uzdržavanja, on to može samo u postupku donošenja odluke, ali zato treba imati relevantne dokaze, pa i tada je upitno kako će to sud uzeti u obzir, da li će tretirati kao dobrovoljni dar djetetu ili kao uzdržavanje kada još nije bila donesena nikakva odluka o roditeljskoj skrbi i određen iznos uzdržavanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija