Jump to content

Redoslijed naplate ovrha - Fina/Eos matrix


andreja3

Preporučene objave

Pozdrav svima!

nadam se da će mi netko moći pomoći odgovorom jer u Fini mi nisu znali reći šta da radim!

Dakle, Eos Matrix me blokirao prije par dana, i oni su mi jedini u očevidniku. Ali, meni poslodavac već skida 1/4 plaće po rjršenju o ovrsi koje je zaprimio i regularno postupa po tome, samo što vjerovnik nije išao na blokadu u Fini, nego je direktno poslao dokumentaciju poslodavcu o čemu me on uredno obavijestio i tako već par mjeseci 1/4 to funkcionira.

No, sada mi je Eos Matrix "upisan" na Fini, blokirani su mi računi, otvorila sam zaštićeni i sve kako to već ide... 

Ali Fina nema pojma da meni poslodavac već skida 1/4 plaće, i zapravo Eos Matrix nije prvi u redu naplate , nego bi prvo trebala otplatiti ovo što mi poslodavac skida, a za to će bit potrebno još 10 mjeseci.

 

U Fini mi nitko nije znao reći šta da radim, odnosno kako da spriječim da mi se skida još 1/4 Eos Matrixu?????

Molim Vas ako mi netko može pomoći iskustvomili da me uputi šta da radim..Hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , andreja3 je napisao:

Ne, poslodavac mi skida ovrhu od sasvim druge firme koja nema veze sa EOS matrixom, dakle dva različita vjerovnika 

Ovrha na plaći i ovrha na novčanim sredstvima po računima su dva različita predmeta ovrhe i između njih se ne utvrđuje prednosni red za naplatu. Kada poslodavac zaprimi obavijest o otvaranju zaštićenog racuna, ta obavijest ne utječe na ovrhe koje on provodi na plaći ovršenika, već je on od tada dužan dio plaće koji je izuzet od ovrhe uplaćivati na zaštićeni račun, a ne više na redovno račun radnika. Dok će zaplijenjeni dio uplaćivati ovrhovoditelju na njegov račun, a kasnije po namirenju ovih ovrha na plaći, zaplijenjeni dio će uplaćivati na redovan (tekući) račun. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovrha na plaći i ovrha na novčanim sredstvima po računima su dva različita predmeta ovrhe i između njih se ne utvrđuje prednosni red za naplatu. Kada poslodavac zaprimi obavijest o otvaranju zaštićenog racuna, ta obavijest ne utječe na ovrhe koje on provodi na plaći ovršenika, već je on od tada dužan dio plaće koji je izuzet od ovrhe uplaćivati na zaštićeni račun, a ne više na redovno račun radnika. Dok će zaplijenjeni dio uplaćivati ovrhovoditelju na njegov račun, a kasnije po namirenju ovih ovrha na plaći, zaplijenjeni dio će uplaćivati na redovan (tekući) račun. 

Borbena7, hvala puno na odgovoru.

Znači, ako sam dobro razumjela, sljedećih 10 mjeseci ću dobivati samo pola plaće!?

jer 1/4 mi već skida poslodavac, a još 1/4 ovrha FINE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, andreja3 je napisao:

Znači, ako sam dobro razumjela, sljedećih 10 mjeseci ću dobivati samo pola plaće!?

jer 1/4 mi već skida poslodavac, a još 1/4 ovrha FINE.

Pogrešno. Slijedećih 10. mj. će biti kao i do sada, samo što Vam zaštićeni dio plaće od ovrhe neće biti uplaćen na redovan tekući račun kao do sada, već na zaštićeni račun. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija