Jump to content

Pjevanje ustaskih pjesama u busu


Dena.st

Preporučene objave

Pozdrav, dijete mi je bilo na izletu sa skolom te su u busu pjevali 'ustaske' pjesme. Danas me zvao njegov razrednik, ispricao sta se dogodilo te rekao da mozda dobije sankciju od skole. Sad me zanima postoji li uopce u zakonu ili statutu skole tocka zbog koje se za gore navedeno moze dobiti ukor ili je to vise reda radi za primjer drugima?

Ps. molim admina da prebaci temu na odgovarajuce mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ustaške pjesme su govor mržnje, i po Pravilniku o kriterijima za izricanje pedagoških mjera, smatraju se teškim neprihvatljivim ponašanjem, vjerojatno to i škola tako tretira. Pedagoške mjere su opomena, ukor, strogi ukor i preseljenje u drugu školu (pretpostavljam da je dijete osnovnoškolskog uzrasta), i postoji mogućnost da mu budu izrečene, pa čak i bez Vašeg znanja. Na neke od njih se možete žaliti, jer se donose u upravnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Dena.st je napisao:

Pozdrav, dijete mi je bilo na izletu sa skolom te su u busu pjevali 'ustaske' pjesme. Danas me zvao njegov razrednik, ispricao sta se dogodilo te rekao da mozda dobije sankciju od skole. Sad me zanima postoji li uopce u zakonu ili statutu skole tocka zbog koje se za gore navedeno moze dobiti ukor ili je to vise reda radi za primjer drugima?

Ps. molim admina da prebaci temu na odgovarajuce mjesto.

Sve više od pedagoške mjere opomene je pretjerano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija