Jump to content

Hanzekovic,obavijest o dugu


keymaster

Preporučene objave

Danas sam poštom dobio od odvjetničkog društva Hanžeković obavijest po kojoj sam dužan HT-u 60 kn.

Ovrsni postupak vodi neki javni bilježnik u Zagrebu.

Tcom ne koristim od 2007. godine.

Par godina nakon toga mi je provedena ovrha s njihove strane.

Na fini sam bio prije par godina,trebao mi je neki dokument o nepostojanju ovrha ili dugovanja,ne sjećam se točno ali nešto u tom smislu.

Znači čist račun imam prema svima sigurno 5 godina i sada mi dođe ova obavijest o dugu...

Dugu koji ne postoji.

Što da radim?

Koga da kontaktiram?

Hanzekovica,javnog biljeznika,tcom?

Nikakve veze s tcomom nemam odavno,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pise posl. broj Ovrv-32292/06.

Jos mi pise da na racun ht-a uplatim taj dug i posaljem obavijes o uplati odvjetnickom drustvu ali mi nije jasno po kojoj osnovi je taj dug nastao.nikakve obavijestibo dugovanju nisam primao,tcom ne koristim.tako sam mogao dobiti obavijest da sam duzan i 6000kn a ne 60.nikakve logike mi nema taj dug,ajde da koristim njihove usluge pa bi mi bilo jasno ali ovo mi nije jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po poslovnom broju se vidi da se radi o starom dugovanju. Još 2006. je pokrenut taj ovršni postupak, a što bi se podudaralo s Vašom prethodnom izjavom da njihove usluge ne koristite od 2007. S obzirom da nemate nikakve dokumentacije, više informacija bi jedino mogli dobiti u odvjetničkom uredu koji zastupa ovrhovoditelja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne plati i poklopi se ušima, nego ih kontaktiraj i provjeri o čemu se točno radi. Znači, izričito ne priznaješ dug (ako te tko što pita), ali želiš provjeriti u čemu je problem.

Zastare ima (10 god. ako nije ništa poduzimano i nije na FINA-i), ali bi isto trebao napraviti uvid u spis da vidiš kako je sve teklo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda cu sutra zvati hanzekovica da provjerim na kojoj osnovi postoji taj dug ako je vec provedena ovrha mojih dugovanja prema ht-u 2010. godine.sad odjednom novih 60kn.tako mi mogu za mjesec dana poslati novi dug za koji samo oni znaju.imam li ja pravo traziti da dobijem uvid u taj spis, da ga dobijem na mail ili tako nesto?

Da li da odmah pisem prigovor ili nakon sto se cujem s njima?obavijest je poslana 22.5 iz njihovog ureda i imam 8 dana za prigovor.ja sam danas primio obavijest, trebam provjeriti da li je netko potpisao taj primitak posiljke.

Ima li smisla zvati tcom?mogu li od njih dobiti potvrdu o postojanju/nepostojanju duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , keymaster je napisao:

imam li ja pravo traziti da dobijem uvid u taj spis, da ga dobijem na mail ili tako nesto?

Njihova je dobra volja da Vam daju dodatne informacije, a spis se ne nalazi kod njih već kod suda ili javnog bilježnika koji provodio postupak.

prije 3 sati , keymaster je napisao:

obavijest je poslana 22.5 iz njihovog ureda i imam 8 dana za prigovor.

Na obavijest se ne ulaže prigovor.

prije 3 sati , keymaster je napisao:

Ima li smisla zvati tcom?mogu li od njih dobiti potvrdu o postojanju/nepostojanju duga?

T-com će Vas uputiti na odvjetničko društvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, keymaster je napisao:

Ukoliko taj dug ne zelim platiti da li se automatski pokrece ovrha

Ovrha se pokreće kada ovrhovoditelj to želi tj. kada odluči pokušati u ovršnom postupku naplatiti svoj dug. Vodite računa da ovršni postupci koštaju i da si možete nagomilati nepotrebne troškove, kako postupka, tako i ovrhovoditelja.

Prije 8 minuta, keymaster je napisao:

Naime, da li je moguce da se taj iznos duga ospori na sudu prije izvrsenja ovrhe i kako,podnosenjem zalbe na dug odvjetnickom drustvu?

Očito je ovdje u pitanju dio nepodmirenog duga po nekoj staroj ovršnoj ispravi, tako da gotovo ni nemate šanse ovakav dug osporiti, jer ste propustili priliku za ove radnje. Na što bi se uopće žalili? Ako je ova ovršna isprava bila na Fini, sve dok je bila na Fini za nju nije tekao zastarni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija