Jump to content

Suvlasništvo - isplata


Boxxer

Preporučene objave

Poštovani,

vlasnica sam 1/3 kuće za odmor, što bih željela zadržati tj. geometrijskom podjelom odvojiti se od sestrinog dijela koji iznosi 2/3.

Zanima me, ukoliko ona pokrene postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice (jer se ne možemo dogovoriti oko ničega), može li me sudskom odlukom prisiliti na razvrgnuće isplatom (da ona isplati mene)?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Boxxer je napisao:

vlasnica sam 1/3 kuće za odmor, što bih željela zadržati tj. geometrijskom podjelom odvojiti se od sestrinog dijela koji iznosi 2/3.

U postupku razvrgnuća suvlasničke zajednice, razvrgnuće geometrijskom diobom je uglavnom neprovedivo i kada su suvlasnički omjeri 1/2 tako da ispada gotovo nemoguće u omjerima 1/3-2/3.

prije 3 sati , Boxxer je napisao:

može li me sudskom odlukom prisiliti na razvrgnuće isplatom

Za takovo što se traži da se učini vjerovatnim da za to postoji osobito ozbiljan razlog. Sudska praksa po pitanju ozbiljnog razloga je šarolika no uglavnom to zaista treba biti osobito ozbiljan razlog. Sama činjenica da je ona vlasnica 2/3 ne bi predstavljao osobito ozbiljan razlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija