Jump to content

Ometanje posjeda


annemarie

Preporučene objave

Naslijedila sam česticu uz put na koju su vlasnici susjednih čestica otvorili vrata i koriste kao prolaz. S obzirom da je moja čestica uska i uzdužna uz put,na njoj ništa neću moći graditi. Zanima me koja su moja prava i koji bi bili moji prvi koraci? Mislila sam im prvo ponudit otkup moje čestice ( graničim s 3 vlasnika) ili ponuditi gradu za otkup jer cesta koja ide je uska i izlazi na obilaznicu ( gdje to pitati uopće). Zemlja se nalazi na mješovitoj zoni i kak vide u planu,zasad ta cesta nije u planu za realizaciju.Ne znam da li je to ujedno i odg na ono da ponudim gradu na otkup.U slučaju da vlasnici okolnih čestica ne budu htjeli otkupiti česticu,a to je ujedno i njihov jedini izlaz iz njihovih čestica,koja su moja prava? To je čestica od 400 m2 ,da li ju smijem ograditi,za što namjeravam zvati mjernika da mi označi? Da li sam dužna dati im dio za nužni put? To bi onda značilo da bi mi se ta ionako mala kvadratura podijelila na 2 il 3 dijela. Do sada sam bila na gruntovnici i katastru saznati vlasnike okolnih parcela,te u urbanističkom. 

Hvala na odg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, annemarie je napisao:

Mislila sam im prvo ponudit otkup moje čestice ( graničim s 3 vlasnika)

Možda bi ovo bilo najidealnije rješenje ako bi pristali jer u zavisnosti od ostalih okolnosti ovo

, annemarie je napisao:

da li ju smijem ograditi,za što namjeravam zvati mjernika da mi označi?

bi se moglo pretvoriti u svašta, pa i tžbom za smetanje posjeda. Ako ništa drugo,

, annemarie je napisao:

Da li sam dužna dati im dio za nužni put?

i ovo je moguće da ostvare putem suda ako nemaju nikakav drugi ili prikladniji izlaz na javni put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija