Jump to content

Rješenje o prestanku radnog odnosa


vrba_7

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Imam namjeru prijaviti se na natječaj te iskoristiti pravo prednosti pri zapošljavanju u sklopu koje je navedeno da mi je potreban dokaz o prestanku prethodnog zaposljenja. Razlog prestanka prethodnog zaposlenja je bio taj da nakon isteka ugovora na određeno u trajanju od mjesec dana ja nisam potpisao novi ugovor o radu na određeno. Ono što me interesira jest dali mi je prethodni poslodavac u ovom slučaju dužan izdati rješenje o prestanku radnog odnosa, odnosno imam li ja pravo koristiti prednost pri zapošljavanju ako sam nakon isteka ugovora na određeno odbio potpisati novi ugovor?

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, gala385 je napisao:

Bitno je da zadnji ugovor nije prestao Vašom krivnjom odnosno voljom (otkaz, sporazumni otkaz).

Iako poslodavac to ne mora, uobičajeno je radniku izdati obavijest o prestanku ugovora o radu.

Hvala na odgovoru. Drugim riječima, pošto nemam spomenutu potvrdu dovoljno je recimo da priložim odrađeni ugovor o radu gdje je istaknuto razdoblje trajanja radnog odnosa a u e-radnoj knjižici će biti vidljivo da je ugovor odrađen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , vrba_7 je napisao:

Hvala na odgovoru. Drugim riječima, pošto nemam spomenutu potvrdu dovoljno je recimo da priložim odrađeni ugovor o radu gdje je istaknuto razdoblje trajanja radnog odnosa a u e-radnoj knjižici će biti vidljivo da je ugovor odrađen?

Ovisi po kojoj osnovi tražite pravo prednosti.

Npr. što se tiče branitelja tu se traži "preslika pravomoćnog rješenja, odluke ili drugog pravnog akta o prestanku prethodnog zaposlenja". Dakle tu se ne bi ugovor uzimao u obzir nego isključivo odluka, rješenje itd.

Napomenut ću Vam da je pozivanje na pravo prednosti vrlo zamršeno te Vas poslodavci mogu "otkantati" na sto načina.  Treba jako paziti da dostavite doslovno sve što se traži jer posloavci organski mrze nekog prisilno zapošljavati i tražit će SVE načine da Vas otpišu, a u mojoj dugogodišnjoj praksi samo je jedna kandidatkinja imala sve što se tražilo i tu nismo mogli ništa. Naravno ne radi svoj posao kako treba. Niti radna inspekcija više ne zna kako nešto tumačiti, ali UVIJEK tumači u korist poslodavca.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija