Jump to content

sadržaj deklaracije


osunčana

Preporučene objave

Poštovani,

stalno dobivam nejasne informacije oko podataka koji se moraju nalaziti na deklaraciji odjeće.

Navodno više nije potrebno navesti zemlju porijekla proizvoda već je dovoljno navesti proizvođača.

Artikli se kupuju u zemljama EU (Njemačka i Italija) i na ušivnim etiketama se ne vidi zemlja porijekla.Medjutim imali smo tržnu kontrolu i inspektor tvrdi da se zemlja porijekla treba navesti na deklaraciji.

Deklaracija nam sadrži:

-Naziv i šifru proizvoda

-sirovinski sastav i održavanje

-naziv i sjedište proizvođača/dobavljača

-naziv i sjedište distributera

-dostupne veličine odjevnog predmeta

-cijenu

 

Da li je potrebno navesti i zemlju porijekla?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema zakonu, proizvodi koji se na području RH nude potrošačima moraju na ambalaži, privjesnici, naljepnici ili na samom proizvodu sadržavati najmanje:

1. osnovna obilježja proizvoda u mjeri koja je potrebna da bi potrošač donio odluku o kupnji kao što su naziv proizvoda, tip i model proizvoda, naziv pod kojim se proizvod prodaje, sastav proizvoda, svojstva i tehnička obilježja proizvoda, te

2. naziv i sjedište proizvođača ili uvoznika koji ima sjedište na području Europske unije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Pozdrav,

kupili smo robu od druge tvrtke (B) koja je također zemlja članica EU,
tu robu ćemo dalje preprodavati u svojoj maloprodaji.

Ono što me zanima je koji podaci su točni koje bi trebali navesti na deklaraciji jer u programu u kojemu zaprimamo robu kada ispunjavamo podatke za deklaraciju artikla nudi se sljedeće:

PROIZVOĐAČ
UVOZNIK
DOBAVLJAČ
ZEMLJA PORIJEKLA

Za proizvođača mi je jasno koga navodimo, no dali pod uvoznika stavljamo sebe ili tvrtku B od koje smo kupili robu? Ovdje sam bio uvjeren da stavljamo sebe, no knjigovođa tvrdi da tu navodimo podatke tvrtke B od koje smo kupili robu, pa mi nije jasno.

Također dali je dobavljač također tvrtka B?
Zemlja porijekla je u našem slučaju Kina jer tvrtka B od koje smo kupili robu proizvode pravi u Kini i uvozi kod sebe.

Molim vas pomoć tko ima iskustva.
Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , rukfaš je napisao:

Pozdrav,

kupili smo robu od druge tvrtke (B) koja je također zemlja članica EU,
tu robu ćemo dalje preprodavati u svojoj maloprodaji.

Ono što me zanima je koji podaci su točni koje bi trebali navesti na deklaraciji jer u programu u kojemu zaprimamo robu kada ispunjavamo podatke za deklaraciju artikla nudi se sljedeće:

PROIZVOĐAČ
UVOZNIK
DOBAVLJAČ
ZEMLJA PORIJEKLA

Za proizvođača mi je jasno koga navodimo, no dali pod uvoznika stavljamo sebe ili tvrtku B od koje smo kupili robu? Ovdje sam bio uvjeren da stavljamo sebe, no knjigovođa tvrdi da tu navodimo podatke tvrtke B od koje smo kupili robu, pa mi nije jasno.

Također dali je dobavljač također tvrtka B?
Zemlja porijekla je u našem slučaju Kina jer tvrtka B od koje smo kupili robu proizvode pravi u Kini i uvozi kod sebe.

Molim vas pomoć tko ima iskustva.
Hvala

Istina, malo je specifična situacija - jer firma od koje kupujete i uvozite, nije - Proizvođač.
Ali, postoji ispravna Klauzula - ZEMLJA PORIJEKLA( SJEMENA - SIROVINE -  GOTOVOG PROIZVODA  -  KINA.
DOBAVLJAČ - ZEMLJA I FIRMA OD KOJE VI KUPUJETE
UVOZNIK - VAŠA FIRMA.
(pronađi te takve proizvod u našim prodajnim centrima, i diskretno mobitelom uslikajte nekoliko deklaracija i kasnije ih, analiziraj te - ima puno proizvoda na našem tržištu koji su proizvedeni u Kini, ali nisu na naše tržište došli direktno iz Kine, več isto preko posrednika - ima  jedna marka mobitela koja se kod nas puno koristi - proizvođač je - Kina, a Dobavljača, nađi te na deklaraciji -  nije na odmet)

uređeno: od frenki zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija