Jump to content

nardev

Preporučene objave

Poštovani,

Imam objekt koji je izgrađen 2003 godine. Prema glavnom projektu na zadnjoj etaži nije bilo nadozida od 0.6m, ali je u stvarnosti on napravljen. Kasnije je 2015 godine cijeli objekt legaliziran, te je ishodovano rješenje od izvedenom stanju (u kojem je unesen nadozid i sve ostalo).
S obzirom da je prošlo dosta vremena od tada, a krov je nažalost bio loše izveden, dio greda je propao te bi trebalo zamjeniti.

Mene zanima je li mi za to treba građevinska dozvola i novi glavni projekt?
S obzirom da se raspored greda i njihove dimenzije ne bi mjenjale, niti bi se crijep mjenjao (smao skinuo i onda nanovo stavio) mislim da bi sve ostalo u skladu sa glavnim projektom te da bi ovi radovi spadali pod pravilnik: Radovi bez građevinske dozvole, a u skladu sa glavnim projektom - točnije članak 5,6.

Je li sam u pravu?
Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitali ste

prije 12 sati , nardev je napisao:

Je li sam u pravu?

Pa prema tome da,

prije 12 sati , nardev je napisao:

Radovi bez građevinske dozvole, a u skladu sa glavnim projektom - točnije članak 5

ali u skladu s glavnim projektom koji se izrađuje za to što mislite raditi. Dakle treba vam novi projekt. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz 2003.

Čini mi se da baš ne razumijete Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima. Dakle, napravili ste građevinu i krovište prema nekakovom projektu (i recimo dozvoli) iz 2003. No niste radili prema istome te ste stavili i nadozid koji ste morali legalizirati (ili sve skupa).

Sve i da jeste napravili u startu sve legalno, međutim u međuvremenu što zbog loše izrade ili ugrađenog materijala morate mijenjati grede, za taj posao vam treba projekt. Projekt za te radove. Da samo mijenjate letve ili crijep, jedno i drugo, ne treba vam ništa.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija