Jump to content

Preporučene objave

Poštovani,

Imam objekt koji je izgrađen 2003 godine. Prema glavnom projektu na zadnjoj etaži nije bilo nadozida od 0.6m, ali je u stvarnosti on napravljen. Kasnije je 2015 godine cijeli objekt legaliziran, te je ishodovano rješenje od izvedenom stanju (u kojem je unesen nadozid i sve ostalo).
S obzirom da je prošlo dosta vremena od tada, a krov je nažalost bio loše izveden, dio greda je propao te bi trebalo zamjeniti.

Mene zanima je li mi za to treba građevinska dozvola i novi glavni projekt?
S obzirom da se raspored greda i njihove dimenzije ne bi mjenjale, niti bi se crijep mjenjao (smao skinuo i onda nanovo stavio) mislim da bi sve ostalo u skladu sa glavnim projektom te da bi ovi radovi spadali pod pravilnik: Radovi bez građevinske dozvole, a u skladu sa glavnim projektom - točnije članak 5,6.

Je li sam u pravu?
Hvala na pomoći

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da na prvo pitanje da mi treba gradevinska i novi glavni projekt? Ili da na drugo pitanje da to spada pod pravilnik bez gradjevinske u skladu sa glavnim projektom (tj ne treba mi niti gradjevinska niti novi glavni projekt)?

Podijeli ovu objavu

Pitali ste

prije 12 sati , nardev je napisao:

Je li sam u pravu?

Pa prema tome da,

prije 12 sati , nardev je napisao:

Radovi bez građevinske dozvole, a u skladu sa glavnim projektom - točnije članak 5

ali u skladu s glavnim projektom koji se izrađuje za to što mislite raditi. Dakle treba vam novi projekt. 

Podijeli ovu objavu

Iz 2003.

Čini mi se da baš ne razumijete Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima. Dakle, napravili ste građevinu i krovište prema nekakovom projektu (i recimo dozvoli) iz 2003. No niste radili prema istome te ste stavili i nadozid koji ste morali legalizirati (ili sve skupa).

Sve i da jeste napravili u startu sve legalno, međutim u međuvremenu što zbog loše izrade ili ugrađenog materijala morate mijenjati grede, za taj posao vam treba projekt. Projekt za te radove. Da samo mijenjate letve ili crijep, jedno i drugo, ne treba vam ništa.  

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio spec151
      Poštovani,
      Kupio sam starograđanski stan u stambenoj zgradi u centru Zagreba sa 10tak stanova (prizemlje+3kata).
      Planiram napraviti adaptaciju stana koji se nalazi na 1. katu. Postojeći plinski bojler planiram zamijeniti sa kondenzacijskim.
      Svi stanovi imaju kalijeve peći koje uopće niti u jednom stanu nisu u upotrebi, niti kalijeve peći, niti njihovi dimni otvori (svi stanovi imaju svoje dimne otvore za svoje kalijeve peći).
      Problem je što je postojeći bojler i njegova dimna cijev horizontalno provedena kroz zid prema van (dužine cca 1m). Jednostavnim pregledom iz vana ostalih stanova vidi se kako 50tak % sustanara ima izveden dimnjak na isti način kao i ja trenutno u svom stanu (prema izvođačevim tvrdnjama protuzakonito).
      Izvođač mi je rekao kako je to protuzakonito i kako bi trebao napraviti sanaciju dimnjaka kroz jednu od postojećih dimnih cijevi u svom stanu i kako se taj trošak pokriva iz pričuve.
      Napomenuo mi je kako dodatno trebam projekt/plan plinske instalacije koji se pokriva iz pričuve, jer bi novi bojler morao staviti na novu lokaciju na poziciju postojeće kalijeve peći jer je tamo lokacija starog dimnjaka kojeg bi sanirali.
      Morao bi povući novu plinsku cijev od plinsko brojila do novog bojlera i potom samu izvedbu sanacije dimnjaka dužine cca 14m i da se kompletni troškovi pokrivaju iz pričuve.
      Moja pitanja:
      1. Da li je izvođač u pravu, tj. da li stvarno moram napraviti sanaciju dimnjaka, jer sam u prekršaju iako sam tako zateko postojeće stanje kupnjom stana ili ne? 
      2. Svi stanovi imaju svoje vlastite dimne cijevi/dimnjake, pa da li se sanacija tih dimnjaka pokriva iz pričuve (da/ne/možda u nekom postotoku i sl.) i isto pitanje za projekt/plan plinske instalacije?
      3. Ako je potrebno napraviti sanaciju kome da se javim za pokretanje postupka sanacije dimnjaka?

Lijep pozdrav

• objavio pegula004
      Poštovani,
      kolega želi svoju zatvorenu terasu dijelomično otvoriti. Terasa je na krovu stambene zgrade, a trenutno je natkrivena i zatvorena, odnosno ostakljena sa svih strana. Sada bi je podijelio na pola i jedan dio ostavio kakav je, a drugi bi bio sada otvoren, bez krova i ostakljenja.
      Moje pitanje je dali je za to potrebna građevinska dozvola ili glavni projekt? Po pravilniku o jednostavnim i drugim građevinama i radovima ne znam gdje bih svrstao tu vrstu radova (eventualno u članak 5., točka 2.), ako bi se to moglo kroz taj pravilnik tumačiti. S obzirom da se otvaranjem terase mjenja onda i korisna površina stana upitno je dali to smije bez građevinske dozvole.
      Zahvaljujem,
      LP
    • objavio TamaraSol
      Poštovani
      Krov prokišnjava te ga treba sanirati. Plan je angažirati tvrtku koja se bavi tim poslovima, te skinuti postojeći crijep, letve ispod crijepova te zaštitnu foliju i postaviti sve novo.
      Nikakve druge izmjene se neće raditi. Zanima me da li je potrebna građevinska ili neka druga dozvola ili nešto prije početka radova?

LP

• objavio damodar108
      Pozdrav,
      Susjed oko pola metra od granice nadograđuje nešto, zapravo za sada samo šupa sa skalama za gore (potkrovlje), površine oko 2m/kv, nadalje planira podignuti razinu najvišeg stana oko 1,5 do 2 m od granice. Ja pretpostavljam da za sve to treba neka dozvola i saglasnost prvog susjeda, no čudno mi je da je on to već počeo raditi bez ikakve susjedove saglasnosti, a stoga vjerojatno i bez dozvole. Smije li se to raditi. Stvar je da nitko neće imati ništa protiv te dogradnje, dakle dotični susjed će to dozvoliti, no mislim da je ipak trebalo zamoliti susjeda za dozvolu i td., a ne bez ikakvog pitanja početi graditi. Da li to ipak znači da se smije... što bi mi bilo čudno. Naime radi se samo o povišenju najvišeg kata tj. potkrovlja za 1,5 m ili tako nešto plus šupa i skale. Sve se nalazi vrlo blizu centra samog grada.
      Hvala
  • Online korisnici

• Napravi novi...