Jump to content
aagnezov

Preuzimanje j.d.o.o.

Preporučene objave

XY j.d.o.o. je vlasnik ugostiteljskog objekta u iznajmljenom prostoru (ugovor o najmu sa privatnom osobom).

Kako bi išao proces kupoprodaje da taj ugostiteljski objekt preuzme drugi SM j.d.o.o.?

Jel se ta kupoprodaja odnosi samo na prodaju imovine (škrinje, namještaj, itd.) koju XY ima u svojim knjigama? …ili postoji još nešto na što treba obratiti pažnju.

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio aagnezov
      Lijep pozdrav,

zamolila bih Vas za pravni savjet vezano uz jdoo.

Radi se o slijedećoj situaciji.

XY jdoo (uslužna djelatnost, restoran, 9 godina poslovanja) htio bi mom suprugu prodati 50% udjela poslovanja. Dakle da uđu 50/50 u posao.
      Zanima me da li bi suprug trebao otvoriti vlastiti jdoo kako bi se kupilo tih 50% udjela ili je moguće samo upisati se u vlasničku strukturu?
      Problem su naravno postojeća dugovanja XY jdoo. Kako napraviti kupoprodaju poslovnog udjela, a da se pri tome ne preuzme i 50% dugova? Kako bi trebao izgledati taj proces kupoprodaje?

Hvala Vam unaprijed
    • objavio aagnezov
      Lijep pozdrav,

zamolila bih Vas za pravni savjet vezano uz jdoo.

Radi se o slijedećoj situaciji.

XY jdoo (uslužna djelatnost, restoran, 9 godina poslovanja) htio bi mom suprugu prodati 50% udjela poslovanja. Dakle da uđu 50/50 u posao.
      Zanima me da li bi suprug trebao otvoriti vlastiti jdoo kako bi se kupilo tih 50% udjela ili je moguće samo upisati se u vlasničku strukturu?
      Problem su naravno postojeća dugovanja XY jdoo. Kako napraviti kupoprodaju poslovnog udjela, a da se pri tome ne preuzme i 50% dugova? Kako bi trebao izgledati taj proces kupoprodaje?

Hvala Vam unaprijed, 
    • objavio ZekoL
      Zanima me može li direktor j.d.o.o.-a koji je ujedno i jedini zaposlenik društva registrirati paušalni obrt, te prijaviti zaposlenje u obrtu, a odjaviti zaposlenje u j.d.o.o.-u (uz nadoplatu razlike doprinosa na godišnjoj razini, naravno)? 
      Može li takav j.d.o.o. bez zaposlenika ostati u registru poslovnih subjekata i kada neće imati poslovanja neko vrijeme?
      Unaprijed zahvaljujem na savjetu i mišljenju.
    • objavio Una2105
      Da li se može otvoriti jdoo dok sam na porodiljnom. ( preostaje mi još 4 mjeseca)
      Zaposlena sam u privatnoj firmi na neodređeno, a htjela bih otvoriti webshop.  Hvala unaprijed na odgovorima. 😊
    • objavio Matilda2
      Pozdrav,
      u slučaju ovrhe na računu firme (zbog sitnih dugovanja po par sto kuna), a firma više neće poslovati te neće biti više priljeva sredstava, odgovara li direktor/vlasnik firme svojom imovinom/novčanim sredstvima? Odgovara li direktor svojom imovinom u slučaju da dođe do brisanja firme zbog blokade računa? Može li direktor ikad odgovarati svojom imovinom za dugovanje postojeće ili ugašene firme? Firma nema nikakve imovine, a dug je ukupno možda 2000 kn.

E.
  • Online korisnici

• Napravi novi...