Jump to content

Darovni ugovor


Nikolina Nina 1987......

Preporučene objave

Postovani

Imam ovakav problem:otac mi je darovnim ugovorom darovao stan od 30 m2,ovjeren prosli tjedan kod javnog biljeznika,te cekam rjesenje sa suda da se mogu upisati kao vlasnik.Seka ce takoder ovaj tjedan dobiti na isti nacin drugi stan.Medutim saznala sam da moguci drugi nasljednici (vanbracni sinovi)mogu osporavati darovni ugovor i traziti nuzni dio.Sada se otvorilo pitanje ugovora o dozivotnom uzdrzavanju koji je tata pristao potpisati,i na jedan ugovor cemo nas dvije sestre potpisati i specifirati kojoj ide sta,to znam da se ne moze pobiti,ali kako sad, kad je moj darovni u postupku,kako da se to napise u tom novom ugovoru,i sto da napravim a da bude sto manje komplicirano,jer ti zakoni me vec bacaju u ocaj:(

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Marci44 je napisao:

,te cekam rjesenje sa suda da se mogu upisati kao vlasnik

Ugovor je ispunjen, glede čega raskid istog više nije moguć. 

 

prije 5 sati , Marci44 je napisao:

Sada se otvorilo pitanje ugovora o dozivotnom uzdrzavanju koji je tata pristao potpisati,i na jedan ugovor cemo nas dvije sestre potpisati i specifirati kojoj ide sta,to znam da se ne moze pobiti

U smislu  potraživanja nužnog dijela se slažem sa vašom tvrdnjom, no daleko od toga da se takav vid ugovora ne može sa uspjehom pobijati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Matrix je napisao:

Ugovor je ispunjen, glede čega raskid istog više nije moguć. 

 

U smislu  potraživanja nužnog dijela se slažem sa vašom tvrdnjom, no daleko od toga da se takav vid ugovora ne može sa uspjehom pobijati. 

Ako sam dobro shvatila, čak se i kod ugovora o doživotnom uzdržavanju može tražiti da se isplati nužni dio? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 6 sati , niobe je napisao:

 Ako davatelj zna da primatelj umre u roku od godinu dana

Treba imati u vidu da  konkretni ugovor po svojoj sadržini ima obilježja aleatornosti, što će reči da za njegovu pravnu valjanost nije od utjecaja duljina trajanja, no protivno je moralu društva te načelu savjesnosti i poštenja kada davatelj uzdržavanja sklapa ugovor o doživotnom uzdržavanju znajući da je primatelj uzdržavanja tako teško 
bolestan da je krajnja, očekivana i poznata posljedica njegova zdravstvenog stanja smrt kao izvjesna činjenica koja će po redovitom tijeku stvari nastupiti kroz relativno kratko vrijeme. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija