Jump to content

Naplata dugovanja/ovrhe nastale zbog neplaćanja kredita


MarkoDelija

Preporučene objave

Poštovani, molim vas za upute i preporuku odvjetnika u Osijeku zbog naplate dugovanja.

Moj otac je preminuo 26.11.2017., do smrti je plaćao kredit pokojnog ujaka koji je izvršio suicid a moj otac bio sudužnik na kreditu.

Posjedujem kompletnu dokumentaciju kredita kao i potvrdu HZMO-a kako je ocu do 10/2017. god. obustavljeno 65.394,12 kn.

Kredit je podignut za izgradnju kuće koje se nitko nije htio prihvatiti zbog kredita dok se nije dokazalo da ujak ima vanbračnog sina.
Momak sada već punoljetan je naslijedio kuću i mirovinu ujaka koji ima status smrtno stradalog branitelja iz Domovinskog rata te je obiteljska mirovina sina vjerujem poprilično izdašna, a tu je i predmetna kuća, taj momak će koristiti obiteljsku mirovinu do kraja života zato što je rođen sa cerebralnom paralizom te o njemu skrbi majka.

Ja sam sa druge strane obolio kasnije ali sam također 100% invalid u obiteljskoj mirovini oca satnika HV-a.
Samim time sam naslijedio očevu mirovinu isto kao i ujakov vanbračni sin te dugovanja i potraživanja.
HZMO mi je kao što sam ranije naveo izdao potvrdu na moje ime kako je mom ocu obustavljeno 65.394,12 kn.

Molio bi da me uputite malo zato što mi neki kažu da nemam pravo na naplatu potraživanja zato što je moj otac u kreditu bio sudužnik a ne jamac, sada ne znam dali je to točno?

 


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija