Jump to content

Prinudni upravitelj koji podržava bespravnu gradnju?


hotsangria

Preporučene objave

Poštovani, imam jedan dosta zanimljivi slučaj u zgradi...

Što napraviti ili bolje reći kome prijaviti upravitelja koji otvoreno podržava bespravnu gradnju?

U više navrata upravitelja sam pismeno upozorio na bespravnu gradnju u režiji jednog susjeda koji radi što ga je volja, pregrađuje zajedničke prostore u zgradi, devastira okućnicu - sve bez suglasnosti.

Pazite sad ovo, upravitelj od mene traži da potpišem nekakav ugovor u kojem ja dopuštam sve te radove. Dva puta sam u pismenom obliku izjavio da NEĆU dati suglasnost, no evo, upravitelj me to traži i po treći put.

Dakle, upravitelj praktički radi protiv mene, odn. ne zastupa moje interese.

Hvala vam unaprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz opisanoga baš i nije razvidno radi li se o bespravnoj gradnji, no ukoliko se radi o poslovima mimo odredbi Zkona o gradnji i/ili Pravilniku o jednostavnim i drugim građevinama i radovima nadležna bi bila građ. inspekcija.

Što se tiče potrebne suglasnosti ona bi spadala pod Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, te ukoliko se krše odredbe toga zakona, upravitelja se uvije može promijeniti, ili drugim načinom koji zahtjeva vremena, te ovisi koliko je sve to (ne)utemeljeno u zakonu i sposobnosti osobe pravne struke koja bi vam svakako bila potrebna uspjeh u postupku tužbe za nanošenje štete takovim radnjama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, Spitfire je napisao:

Iz opisanoga baš i nije razvidno radi li se o bespravnoj gradnji, no ukoliko se radi o poslovima mimo odredbi Zkona o gradnji i/ili Pravilniku o jednostavnim i drugim građevinama i radovima nadležna bi bila građ. inspekcija.

Što se tiče potrebne suglasnosti ona bi spadala pod Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, te ukoliko se krše odredbe toga zakona, upravitelja se uvije može promijeniti, ili drugim načinom koji zahtjeva vremena, te ovisi koliko je sve to (ne)utemeljeno u zakonu i sposobnosti osobe pravne struke koja bi vam svakako bila potrebna uspjeh u postupku tužbe za nanošenje štete takovim radnjama.

Hvala vam. Susjed je trajno otuđio dio zgrade, zagradio ga je sa knaufom. Zauzeo je 3 do 5 metara, ispod stepeništa - dakle otuđio je zajednički dio zgrade.

Upozorio sam upravitelja koji nije poduzeo ništa.

Sada je susjed napravio pripremne radove na zemljištu od zgrade koje je također zajedničko. Upravitelj je upozoren na to, ne poduzima ništa te sili mene da potpišem ugovor s kojim bi praktički dao svoju suglasnost na te radove. Nevjerovatno!

Znači, predlažete tužbu za nanošenje štete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , hotsangria je napisao:

Znači, predlažete tužbu za nanošenje štete?

Ne. Samo navodim mogučnosti. Prva je smjena upravitelja ako radi mimo interesa suvlasničke zajednice. Tužba je opcija ukoliko ovo prvo nije moguće, no naravno za uspjeh u istoj potrebni su i valjani dokazi. No i uz njih konačnu odluku donijeti će sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija