Jump to content

Žalba na rješenje o ovrsi nakon proteka roka


Spinn

Preporučene objave

Dana 07.02.2019 godine sam prijavio promjenu boravišta pri MUP-u.

Boravak na istoj adresi sam imao i od 9/2017 do 9/2018, pa kako je navedeno, ponovno nakon 2/2019.

Rješenje o ovrsi radi naplate kazne parkinga je bilježnik donio 29.01.2019 godine. Poslan mi je na adresu prebivališta, na kojoj nije mogao biti uručen, ponovljena je dostava na istu adresu te je po tome Rješenje objavljeno na oglasnoj ploči i postalo je pravomoćno.

Radi kazne od 100-tinjak kn, naplaćeno mi je cca. 1.200,00.

Imam li ikakvu osnovu za žalbu, jer boravak je službeno prijavljen 8 dana nakon što je Javni bilježnik donio rješenje?

Ima li bilježnik obvezu, sukladno čl. 8. st. 5. Ovršnog zakona, provjeriti prijavljen boravak u slučaju neuspjele dostave?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prva dostava je bila na adresu prebivališta na kojoj ste bili prijavljeni i tada niste imali prijavljeno boravište? Te je druga dostava ponovno ponovljena na tu istu adresu prebivališta, ali ste tad kada je dostavljač pokušao dostavu već prijavili boravište? Na što bi se točno žalili (osim na dostavu koja se odnosi na klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, prva dostava je otišla na prebivalište, i to u trenutku dok nisam imao prijavljeno boravište. Ali nažalost, u poštanski sandučić mi nije stigla u vrijeme dok sam bio na toj adresi.

Nakon 30 dana, ponovljena je dostava, također na adresu prebivališta. A boravište je već bilo prijavljeno. 

Žalio bih se na činjenicu da je vozilo temeljem punomoći koristila druga osoba (imam ovjerenu punomoć), ili podredno na troškove postupka koji su nastali, a ne bi da sam zaprimio Rješenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Spinn je napisao:

Sudu na čijoj oglasnoj ploči je objavljeno ROO?

Jer riječ je o ROO na temelju vjerodostojne isprave.

Da. Inače je javni bilježnik ovlašten donositi rješenja o ovrsi samo kada je u pitanju ovrha na temelju vjerodostojnih isprava, a sud to isto radi, ali na temelju ovršnih isprava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Borbena7, hvala Vam na brzom i konciznom odgovoru.

Prijedlog i prigovor sam sastavio, te danas šaljem. Kako nigdje na dokumentaciji koju sam preuzeo iz FINA-e se ne vidi koji sud je objavio ROO, po činjenici da je Javni bilježnik iz Trogira donio ROO, pretpostaviti ću da je sud u pitanju Općinski sud u Splitu, Stalna služba u Trogiru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Spinn je napisao:

Kako nigdje na dokumentaciji koju sam preuzeo iz FINA-e se ne vidi koji sud je objavio ROO, po činjenici da je Javni bilježnik iz Trogira donio ROO, pretpostaviti ću da je sud u pitanju Općinski sud u Splitu, Stalna služba u Trogiru.

Tako je, šaljete na taj sud, a pozivate se na poslovni broj javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija