Jump to content

Zatvaranje prilaza zemljištu


želja23

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam situaciju koja se svako ljeto događa. Naime, imam komad zemlje odmah uz cestu, gdje je poravnat dio, i stavljen je lanac s katancem tako da ja kao vlasnik, i oni kojima dozvoljavam mogu ući i parkirati auto.

Taj komad zemlje je direktnog pristupa na lokalnu cestu, i moj lanac je nekih 20cm od rubnika. Problem nastaje u sezoni, kada na tom potezu ljudi parkiraju odmah uz rubnik ceste, i ispred mog lanca, čime onemogućuju meni ulaz ili izlaz na moju zemlju.

Iako je malo niže tom ulicom i sada otvoren parking u vlasništvu turističke zajednice koji se ne naplaćuje (A kasnije od 1.7 bude naplaćivan) - ljudi se parkiraju direktno ispred mog lanca zato što je tu hladovina.

 

Radi jasnoće, tu parking nije dozvoljen, to je lokalna cesta, i kad netko parkira na tom potezu, zauzima jednu traku kolnika.


Moje pitanje je:
Ima li koristi i može li tu policija išta poduzeti? Kazna, ili bilo što drugo?
Ima li koristi pauka, ili općinskog redara zvati?

Mogu li ja na taj dio ispred mog lanca na kolnik nacrtati prekriženo P kao zabranu parkinga, ili nešto slično?

 

Valja napomenuti da je meni ulaz na cestu predviđen kad je bila rekonstrukcija tog poteza ceste, jer je tu spušten rubnik da se omogući auto prilaz na moj i na susjedni plac.

 

Par puta sam ostavio ljudima za brisačem poruku s molbom da ne parkiraju tu, ali nekoliko puta je došlo i do tenzija ma koliko pristojan i miran se ja trudio biti. Skoro svaki put kad naiđem - moj je parking blokiran, i nema mi smisla spuštati se na plažu i tražiti poimenice čije je auto - posebno ako su stranci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija