Jump to content

Nasljeđivanje duga


ogi88

Preporučene objave

Pozdrav, treba mi informacija u vezi nasljeđivanja duga.

Naime, otac je preminuo prije 8 godina, majka je naslijedila sve što je navedeno u rješenju (kuća, auto, tekući, kredit itd...)

Kredit spomenut u rješenju se uredno plaća i sve ostalo.

Međutim danas stiže pošta od B2 Kapital (neka firma za naplatu dugova) i tvrde da postoji nekakav dug za koji mi ne znamo. (vjerojatno se radi o tome da je otac bio nekome jamac)

E sad je pitanje, dali se takav dug nasljeđuje? da napomenem u rješenju o ostavinskoj nigdje se ne spominje nikakvo dugovanje ili jamstvo.

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Borbena7 je napisao:

Kontaktirajte B2 i za početak utvrdite o kojem se točno dugovanju i iznosu radi, jer je prihvatom nasljedstva majka preuzela dug na sebe.

Nisam baš sigurna u to. Ne postoji nikakav dokument o postojanju duga, zato kažem da je vjerojatno riječ o tome da je otac nekome bio jamac.

Znači majka nije dobila nikakvu obavijest o ovrhi ili o nekakvom dugovanju ili nasljeđivanju istog.

Poštom je stigao dopis od B2 s navedenim iznosom koji treba platiti ali pošta je stigla na ime pokojnog oca, ne na njeno ima (mišljenja sam da ako je ona nasljedila taj dug da bi pošta glasila na njeno ime?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, ogi88 je napisao:

Nisam baš sigurna u to. Ne postoji nikakav dokument o postojanju duga, zato kažem da je vjerojatno riječ o tome da je otac nekome bio jamac.

Znači majka nije dobila nikakvu obavijest o ovrhi ili o nekakvom dugovanju ili nasljeđivanju istog.

Poštom je stigao dopis od B2 s navedenim iznosom koji treba platiti ali pošta je stigla na ime pokojnog oca, ne na njeno ima (mišljenja sam da ako je ona nasljedila taj dug da bi pošta glasila na njeno ime?)

E da, zvali smo ih. Ne žele reći o kakvom se dugu radi, rekli su samo da su ti podatci zaštićeni i tražili osobne podatke moje majke koje im naravno nismo htjeli dati da ne zloupotrijebe. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako dug postoji, ovakvim skrivanjem podataka nećete izbjeći naplatu. 

Poštovana, nismo uopće obaviješteni o postojanju duga do danas (8 godina nakon smrti osobe kojoj je ta tvrtka uputila dopis)

Imate li nekakav savjet što učiniti? Kako da saznamo ustvari o čemu se točno radi i tko je prodao taj "dug" agenciji B2

Jedina informacija koju smo dobili je iznos tog duga, a proteklih 8 godina nismo imali saznanja o tom "dugu" niti od neke banke ili suda.

Ostali smo zatečeni i još uvijek smo jer ne znamo o čemu se radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne možete se boriti protiv nečega što Vam je nepoznato. U pitanju može biti bilo što. Nazovite ih, majka neka da svoje podatke i tražite informaciju s kim su sklopili ugovor o cesiji i koja ovršna isprava je predmet ovog ugovora. 

A da ih jednostavno ignoriramo? Svakako su poslali poštu osobi koja je preminula i čekamo neku normalnu obavijest osobi/nasljedniku jer zašto im davati informacije, ako je to sve legalno i točno trebali bi imati već unaprijed točne informacije a ne slati pisma preminulom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, ogi88 je napisao:

A da ih jednostavno ignoriramo?

Ako raspolažu ovršnom ispravom tada nju mogu priložiti uz rješenje o nasljeđivanju i pokrenuti ovršni postupak. Na rješenje o nasljeđivanju imaju pravo, a kada se ovršni postupak pokrene tada Vaša žalba ne odgađa izvršenje. Znači, ignoriranjem gubite šansu za pregovaranje, idu Vam kamate na dug čiji iznos ne znate i u slucaju pokretanja ovršnog postupka zajamčeno Vam je gomilanje dodatnih troškova. Imate opciju, razgovarati i vidjeti na čemu ste ili čekati i izbjegavati suočenje s nečim što može biti ozbiljno, ali isto tako može biti nekakav neznatan dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

otac mi je preminuo u 3 mjesecu ove godine. Imao je dosta ovrha no međutim s obzirom da se nisu mogle naplatiti u roku  3 godine Fina je prestala sa provedbom istih.

Nasljednici smo brat i ja. Sada me zanima mogu li vjerovnici ovršiti naše račune bez da pokrenu postupak ovrhe na naša imena? Odnosno jel moguće da mi se samo jedan dan nađe račun u blokadi bez ikakve pisane opomene prije?

Odvjetničko društvo jučer nam je poslalo dopis u kojem nas nasljednike pozivaju da platimo račun za HRT  - 2018. godina u roku 8 dana. S obzirom da je Rješenje o nasljeđivanju postalo pravomoćno 19. lipnja 2019. godine, a dopis je pisan i poslan upravo tog dana, očito su bez točnih informacija poslali dopis na moguće nasljednike. Čitala sam također da se ne podmiruju dugovi koji su nasltai osobnim korištenjem, kao što je telefon, u ovom slučaju televizija?

Druga Ponuda za nagodbu stigla je još za života mog oca u svezi duga za telefon iz 2015 godine. Ukoliko nas pozovu na plaćanje istih moramo li to podmiriti ili se možemo pozvati na zastaru ili nešto treće?

Ukratko, moramo li to platiti  - televiziju i telefon ili se možemo ikako izvući? Ovrhe su pokrenute i za jedno i drugo za njegova života. Plaćamo i kredit još sljedeće 4 godine. Hvala unaprijed, lp

 

uređeno: od undina
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, undina je napisao:

Sada me zanima mogu li vjerovnici ovršiti naše račune bez da pokrenu postupak ovrhe na naša imena?

Mogu. Ovršnu ispravu (rješenje o ovrsi koje glasi na pokojnog oca, a koje je pravomoćno i ovršno) zajedno sa rješenjem o nasljeđivanju, dostave Fini na provedbu i bude Vam blokiran račun. To vrijedi za sve ovrhe i ove koje su trenutno po sili zakona isknjižene iz Fininog Očevidnika. I da, zastara nije nastupila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Mogu. Ovršnu ispravu (rješenje o ovrsi koje glasi na pokojnog oca, a koje je pravomoćno i ovršno) zajedno sa rješenjem o nasljeđivanju, dostave Fini na provedbu i bude Vam blokiran račun. To vrijedi za sve ovrhe i ove koje su trenutno po sili zakona isknjižene iz Fininog Očevidnika. I da, zastara nije nastupila.

Negdje sam pročitala da se nakon smrti osobe taj ovršni postupak zatvara te se pokreće novi na imena nasljednika. I zbog kojeg razloga ne šalju te obavijesti preporučeno sa povratnicom ukoliko zahtjevaju podmirenje duga nakon određenog broja dana, kako bi ukoliko se isti ne podmiri ovršili račun? Zastara za RTV pristojbu mi je jasno da nije nastupila zastara, ali što je sa dugom od telefona koji ima oznaku ovršne isprave iz 2015. godine, to je pokojni koristio iz osobnih potreba, što bi po članku Zakona o obveznim odnosima vezalo se na SMRT

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika.

Te citiram jednu pravnicu: Ono što ljudi vjerojatno ne znaju jest da ne odgovaraju za sve dugove pokojnika, ponajprije one osobne, primjerice, za tele-usluge, RTV pristojbu, jamstvo po kreditu, kockarske dugove... Konačnu ocjenu o tome šta se smatra osobnim dugom donosi sud. Nema, na žalost, načina da nasljednik unaprijed, prije ostavinske rasprave, provjeri visinu svih dugova ostavitelja osim onih za koje postoji kreditna obveza - objašnjava Iskra Maras.

Uglavnom po ovome što ste navela, nitko me neće prije pokretanja pozvati na podmirenje dugovanja iza pokojnog oca? I što je sa ovrhama nasljednika ukoliko u Rješenju o nasljeđivanju samo jedna osoba prihvati dugove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I dostava na Finu je pokretanje novog ovršnog postupka u odnosu na novog ovršenika. Nisu dužni slati nikakve obavijesti, jer dug postoji i na dužniku je da ga podmiri, a ne na njima da o tome podsjećaju. Ovršne isprave zastarijevaju 10. godina od pravomoćnosti, ako nije bilo prekida u tijeku zastare, jer se od prekida rok računa iz početka. Ovrhovoditelji ne prave razliku između osobnih dugova, dapače sve uredno prolazi u sudskoj praksi. Mogu Vas pozvati na podmirenja, ali nisu to dužni, ovisi o njihovoj poslovnoj praksi. U rješenju o nasljeđivanju se ne prihvaćaju dugovi već nasljedstvo, pa onaj tko se prihvatio svog nasljedstva i tko je proglašen nasljednikom, taj odgovara i za dugove ostavitelja sve do vrijednosti naslijeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

I dostava na Finu je pokretanje novog ovršnog postupka u odnosu na novog ovršenika. Nisu dužni slati nikakve obavijesti, jer dug postoji i na dužniku je da ga podmiri, a ne na njima da o tome podsjećaju. Ovršne isprave zastarijevaju 10. godina od pravomoćnosti, ako nije bilo prekida u tijeku zastare, jer se od prekida rok računa iz početka. Ovrhovoditelji ne prave razliku između osobnih dugova, dapače sve uredno prolazi u sudskoj praksi. Mogu Vas pozvati na podmirenja, ali nisu to dužni, ovisi o njihovoj poslovnoj praksi. U rješenju o nasljeđivanju se ne prihvaćaju dugovi već nasljedstvo, pa onaj tko se prihvatio svog nasljedstva i tko je proglašen nasljednikom, taj odgovara i za dugove ostavitelja sve do vrijednosti naslijeđene imovine.

Moramo znači podmiriti bez obzira. Koja je bolja solucija za nas, da čekamo hoće li nas netko pozvati na podmirenje dugovanja ili da se sami javimo nakon što iz Fine podignem očevidnik?

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatražila sam od odvjetničkog ureda presliku Rješenja o ovrsi s obzirom da istog pokojni otac nije nikad zaprimio jer nije boravio na adresi prebivališta posljednjih godinu i pol dana života, a postupak je pokrenut 14.12.2018. godine . Klauzula pravomoćnosti ima datum 5. 3. 2019., a otac je umro 4.3.2019. godine. Jel važeće to Rješenje o ovrsi s obzirom da je isto postalo pravomoćno nakon smrti dužnika?  Šta u svezi toga poduzeti? Ukoliko uputim prigovor, ukine se klauzula pravomoćnosti, pokreće li se tada postupak naplate na nas nasljednike iz početka ili nam se prepisuju kamate od prvog Rješenja o ovrsi? A očito se radi o neutednoj dostavi pismena jer ponavljam otac nikad nije zaprimio Rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , undina je napisao:

Zatražila sam od odvjetničkog ureda presliku Rješenja o ovrsi

Tko je donio to rješenje, sud ili javni bilježnik?

prije 1 sat , undina je napisao:

nije nikad zaprimio jer nije boravio na adresi prebivališta posljednjih godinu i pol dana života,

Je li na toj adresi otac tada u vrijeme dostave i bio prijavljen? Na temelju kakve dostave je iskazana klauzula pravomoćnosti?

prije 1 sat , undina je napisao:

Klauzula pravomoćnosti ima datum 5. 3. 2019., a otac je umro 4.3.2019. godine.

Da li je to datum kada je nastupila pravomoćnost ili datum stavljanja pečata?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Tko je donio to rješenje, sud ili javni bilježnik?

Je li na toj adresi otac tada u vrijeme dostave i bio prijavljen? Na temelju kakve dostave je iskazana klauzula pravomoćnosti?

Da li je to datum kada je nastupila pravomoćnost ili datum stavljanja pečata?

Rješenje je donio javni bilježnik. Bio je prijavljen na toj adresi ali je boravio zbog bolesti jedno vrijeme u bolnici, a ostatak kod mene. Datum pravomoćnosti je 5. 3. , a upisano je 18. 3. 2019.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Nisu se ispunili uvjeti za pravomoćnost, jer je otac preminuo. Trebao je nastupiti prekid postupka zbog smrti. Ukoliko bi pokrenuli ovaj postupak na Vas kao nasljednike, tražite ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, te podredno uložite prigovor (jer ga otac nije mogao uložiti).

Poslala sam dopis prema odvjetničkom društvu - koje je preuzelo predmet od javne bilježnice (generalna punomoć deponirana kod javne bilježnice) da tražim ukidanje Rješenja i klauzule pravomoćnosti na što su mi odgovorili da nisu ovlašteni za to. Moram li ja sama poslati prema nadležnom sudu prigovor za isto ili da jednostavno čekam da pokrenu postupak protiv nas nasljednika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, undina je napisao:

Klauzula pravomoćnosti ima datum 5. 3. 2019.,

 

prije 1 sat, undina je napisao:

Rjesenje nije pravomocno,

Da ne bi bilo zabune, rješenje je pravomoćno i kao takvo je ovršna isprava. 

prije 1 sat, undina je napisao:

ne moraju na moje ime izdati novo Rjesenje vec me jednostavno ovrsiti i ja bih jednostavno sad trebala cekati i ne poduzimati nista?

Sud donese rješenje na Vaše ime i Vi potom imate pravo na žalbu u roku 8 dana. Ili ne donese rješenje na Vaše ime, već ovrhovoditelj zatraži izravnu provedbu preko Fine (temeljem ovršne isprave i rješenja o nasljeđivanju), te tada imate pravo na korištenje pravnih sredstava koja su po čl. 210. Ovršnog zakona namijenjena ovršeniku za ovakve situacije. 

prije 1 sat, undina je napisao:

Zasto onda jednostavno ne poslati prigovor na sud?

Ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, te prigovor. A što bi naveli kao osnovu prigovora, na što bi prigovarali tj. s čim bi pobijali dugovanje na ime pokojnog oca?

prije 1 sat, undina je napisao:

Ukoliko me ovrse nemam pravo nikakve zalbe? 

Ima više pravnih lijekova koji su na raspolaganju ovršeniku, a njihova primjena ovisi o načinu provedbe ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Da ne bi bilo zabune, rješenje je pravomoćno i kao takvo je ovršna isprava. 

Sud donese rješenje na Vaše ime i Vi potom imate pravo na žalbu u roku 8 dana. Ili ne donese rješenje na Vaše ime, već ovrhovoditelj zatraži izravnu provedbu preko Fine (temeljem ovršne isprave i rješenja o nasljeđivanju), te tada imate pravo na korištenje pravnih sredstava koja su po čl. 210. Ovršnog zakona namijenjena ovršeniku za ovakve situacije. 

Ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, te prigovor. A što bi naveli kao osnovu prigovora, na što bi prigovarali tj. s čim bi pobijali dugovanje na ime pokojnog oca?

Ima više pravnih lijekova koji su na raspolaganju ovršeniku, a njihova primjena ovisi o načinu provedbe ovrhe.

Rjesenje je postalo pravomocno na mrtvu osobu. Stoga mi nije jasno tko ponistava to Rjesenje i provodi novo na nasljednike i cemu ukoliko kako kazete mogu jednostavno provest ovrhu izravno putem Fine.

cl 210. Namirenje vise ovrhovoditelja?

ukidanje pravomocnosti i ovrsnosti te bi se svakako pozvala na cl 213 zakona o obveznim odnosima, a kao sto sam rekla i ranije nije bila ni uredna dostava s obzirom da u tako malim mjestima iz kojeg sam ja svaki postar zna gdje je tko u kojem trenutku, aocito nije bio sposoban ni obavijest ostaviti o posiljci u sanducicu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, undina je napisao:

Rjesenje je postalo pravomocno na mrtvu osobu.

Ima klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti, i kao takvo je ovršna isprava.

Prije 8 minuta, undina je napisao:

Stoga mi nije jasno tko ponistava to Rjesenje i provodi novo na nasljednike i cemu ukoliko kako kazete mogu jednostavno provest ovrhu izravno putem Fine.

Ne poništava se rješenje, već sud na zahtjev ovršenika (ili u ovom slučaju nasljednika) ukida samo klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti. Mogu provesti preko Fine ovrhu na novčanim sredstvima, a preko suda na svim ostalim predmetima ovrhe.

Prije 10 minuta, undina je napisao:

cl 210. Namirenje vise ovrhovoditelja?

Pravna sredstva ovršenika, evo link za važeći Ovršni zakon

https://www.zakon.hr/z/74/Ovršni-zakon

Prije 11 minuta, undina je napisao:

ukidanje pravomocnosti i ovrsnosti te bi se svakako pozvala na cl 213 zakona o obveznim odnosima, a kao sto sam rekla i ranije nije bila ni uredna dostava s obzirom da u tako malim mjestima iz kojeg sam ja svaki postar zna gdje je tko u kojem trenutku, aocito nije bio sposoban ni obavijest ostaviti o posiljci u sanducicu.

Ovo što navodite bi bilo dostatno za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, ali ne i za osporavanje dug. Morat ćete u parnici dokazati da taj dug na ime pokojnog oca nije nastao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, Borbena7 je napisao:

Ima klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti, i kao takvo je ovršna isprava.

Ne poništava se rješenje, već sud na zahtjev ovršenika (ili u ovom slučaju nasljednika) ukida samo klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti. Mogu provesti preko Fine ovrhu na novčanim sredstvima, a preko suda na svim ostalim predmetima ovrhe.

Pravna sredstva ovršenika, evo link za važeći Ovršni zakon

https://www.zakon.hr/z/74/Ovršni-zakon

Ovo što navodite bi bilo dostatno za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, ali ne i za osporavanje dug. Morat ćete u parnici dokazati da taj dug na ime pokojnog oca nije nastao.

Hvala na linku! 

Sto se tice recenog da bi trebala dokazivati da dug nije nastao - jednostavno bih navela da se ne smatram odgovornom za podmirenje nastalog duga pozivajuci se pritom na cl. 213 Zakona o obv. odnosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, undina je napisao:

Sto se tice recenog da bi trebala dokazivati da dug nije nastao - jednostavno bih navela da se ne smatram odgovornom za podmirenje nastalog duga pozivajuci se pritom na cl. 213 Zakona o obv. odnosima.

Ovo Vam neće biti dovoljno. Gledajte na taj prigovor iz perspektive pokojnog oca. Znači, da je on primio to rješenje o ovrsi i da je želio uložiti prigovor, na što bi se on mogao pozvati da bi osporio taj dug? Naime, smrt ovršenika ne oslobađa dugova, već se dugovi prenose na nasljednike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo Vam neće biti dovoljno. Gledajte na taj prigovor iz perspektive pokojnog oca. Znači, da je on primio to rješenje o ovrsi i da je želio uložiti prigovor, na što bi se on mogao pozvati da bi osporio taj dug? Naime, smrt ovršenika ne oslobađa dugova, već se dugovi prenose na nasljednike.

Otac je bolovao od 12 mj 2017 od karcinoma, cocjek je godinu i pol bio polu ziv, pri tome nije boravio na svojoj adresi. Da je i zaprimio to Rjesenje nebi imao tko napisati prigovor jer nije bio sposoban. Ne znam na sta bi se mogao pozvati osim da nije boravio na adresi prebivalista i pritom nije koristio ni osobni automobil niti usluge RTV-a. 

Jasno mi je da se dugovi prenose, ali cemu onda cl 213.? Sta se podrazumijeva pod osobnim dugom? ocito je da se u ovoj drzavi

pisu zakoni tek tako i da se primjenjuju samo na pojedince! Radim u lokalnoj samoupravi i jasno mi je mnogo toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, undina je napisao:

Ne znam na sta bi se mogao pozvati osim da nije boravio na adresi prebivalista

Ovo nema nikakav učinak ukoliko promjena nije uređena pri MUP-u.

Prije 1 minutu, undina je napisao:

pritom nije koristio ni osobni automobil niti usluge RTV-a. 

Ovo također nije dostatno za osnovani prigovor.

Prije 2 minuta, undina je napisao:

Jasno mi je da se dugovi prenose, ali cemu onda cl 213.? Sta se podrazumijeva pod osobnim dugom? ocito je da se u ovoj drzavi

pisu zakoni tek tako i da se primjenjuju samo na pojedince! Radim u lokalnoj samoupravi i jasno mi je mnogo toga.

Poštovana, jednostavno pogrešno tumačite zakon. Ovdje imate tri opcije: 1. podmiriti dobrovoljno dug u cijelosti; 2. ne reagirati dok ovrhovoditelj ne pokrene nastavak postupka na nasljednike i 3. samoinicijativno se upustiti u ukidanje klauzule, potom povodom prigovora idete u parnicu, te si uz postojeći dug nanizati nove troškove koje ćete u konačnici svakako morati podmiriti. Na kraju će Vas troškovi postupka koštati više nego li glavnica spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo nema nikakav učinak ukoliko promjena nije uređena pri MUP-u.

Ovo također nije dostatno za osnovani prigovor.

Poštovana, jednostavno pogrešno tumačite zakon. Ovdje imate tri opcije: 1. podmiriti dobrovoljno dug u cijelosti; 2. ne reagirati dok ovrhovoditelj ne pokrene nastavak postupka na nasljednike i 3. samoinicijativno se upustiti u ukidanje klauzule, potom povodom prigovora idete u parnicu, te si uz postojeći dug nanizati nove troškove koje ćete u konačnici svakako morati podmiriti. Na kraju će Vas troškovi postupka koštati više nego li glavnica spora.

Znam da nije dostatno sto sam navela za moguci prigovor, stoga sam i napisala da osim tih cinjenica koje ne mogu potkrijepiti sa dokazima nemam sto drugo navesti u prigovoru. 

Ne znam na koji zakon mislite kad kazete da ga krivo tumacim. U citavoj toj prici mene zanima sta se odnosi pod osobni dug duznika?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija