Jump to content

Prijava nasilja u obitelji


MalaMaljinica

Preporučene objave

Poštovani,

molila bih za savjet imam li osnova podnijeti prijavu kojom teretim člana obitelji za psihičko nasilje.

Neke od situacija koje se ponavljaju već godinama, uključuju:

- vrijeđanje članova obitelji, deranje i psovanje članova

-uništavanje zajedničke imovine (lupanje, bacanje uslijed agresivnih ispada)

- verbalni, agresivni ispadi (nekontrolirano psovanje) radi naizgled beznačajnih stvari (npr majica koja padne na pod)

- zastrašivanje jednog od kućnih ljubimaca, gotovo uživanje u tome

- puštanje uznemirujuće glazbe (često iza 22h) i odbijanje gašenja ili stišavanja

- prijetnje i verbalni napadi na članove obitelji jer npr zapale cigaretu, ostave spužvu u sudoperu i sl

 

Riječ je o punoljetnoj osobi koja odbija psih. pomoć. Također molim za savjet je li ju moguće udaljiti iz kućanstva s obzirom da ima posao, a odbija se odseliti?

Isto tako, mora li prijava uslijediti baš po ispadu ili je dovoljno da odem sa svim "materijalom" koji se skuplja godinama na socijalno ili policiju? Da li su mi potrebni svjedoci da potvrde moju izjavu?

Hvala na pomoći.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može se prijaviti, radi se o nasilju u obitelji. Može se otići u postaju, ali najbolje je zvati s adrese baš kad se događa. Svjedoci formalno nisu nužni, ali bilo bi dobro da vas ima više koji ćete to potvrditi da ne bi ostalo na riječ protiv riječi.

U okviru prekršajnog postupka se njemu može izreći udaljenje s adrese, zabrana pristupa i dr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija