Jump to content

Ovrha na pokretninama


jelena_zg

Preporučene objave

Prije nekoliko dana dobila sam rijesenje o ovrsi na pokretninama temeljem ovrsne isprave. Radi se o dugu od 35000kn koji mi je ostao nakon zatvaranja obrta 2017godine. Zaposlena sam i trenutno mi je racun u blokadi, jer je na njega sjela Fina krajem 2018godine zbog tog istog duga. 

S obzirom na to da se svaki mjesec dio duga skida s racuna , a nekad i dodatno uplatim, malo me iznenadila ova druga ovrha na pokretninama, jer sam mislila kako ce se dug otplatiti kroz neko vrijeme  na nacin koji sam opisala. 

Molim za savjet sto mi je ciniti? Dal da pisem zalbu? Svjesna sam da to moram podmiriti, al trenutno nisam u situaciji da otplatim sve u cijelosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete li u cijelosti objaviti to rješenje o ovrsi, ali na način da uklinite sve osobne podatke. Naime, trebalo bi se raditi o promijeni predmeta ovrhe sukladno čl. 5. st. 3. Ovršnog zakona, a ne o novom, u smislu dodatnom predmetu ovrhe radi naplate istog duga. Zakon jasno kaže, da ako se pravomoćno rješenje o ovrsi određenim sredstvom ili na određenom predmetu ne može provesti, ovrhovoditelj može radi namirenja iste tražbine predložiti novo sredstvo ili predmet ovrhe. U tom slučaju sud će donijeti novo rješenje o ovrsi i nastaviti ovrhu na temelju toga rješenja. Ovrha određena prijašnjim rješenjem o ovrsi obustavit će se ako ovrhovoditelj povuče ovršni prijedlog u povodu kojega je ona određena ili ako za to budu ispunjeni drugi zakonom predviđeni razlozi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

S obzirom da se radi o ovršnom postupku sukladno odredbama Općeg poreznog zakona, mišljenja sam da od žalbe nemate koristi, a ista Vam ne odgađa niti postupak, tako da nema smisla.

Poštovana Borbena! Ja sam u blokadi već godinu dana,imam sveukupno do 100.000.kn.duga.pošto nemam na sebi ni pokretnima ni nekretnina,postoji li mogućnost da meni ipak pošalju ovrhu po pokretninama,nemam nikakvo vozilo na sebi,jedino što imam je stara Tv,radio i mob.u vrijednosti sve skupa od do 1.500,00.kn.I ako pošalju kako da napišem prigovor na to rješenje? Molim savjet? Hvala unaprijed?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Mara123456789 je napisao:

Poštovana Borbena! Ja sam u blokadi već godinu dana,imam sveukupno do 100.000.kn.duga.pošto nemam na sebi ni pokretnima ni nekretnina,postoji li mogućnost da meni ipak pošalju ovrhu po pokretninama,nemam nikakvo vozilo na sebi,jedino što imam je stara Tv,radio i mob.u vrijednosti sve skupa od do 1.500,00.kn.I ako pošalju kako da napišem prigovor na to rješenje? Molim savjet? Hvala unaprijed?

Poštovani.Zna li neko drugi od iskusnih forumaša odgovor na moje predhodno pitanje.? Bila bi jako zahvalna!

uređeno: od Mara123456789
Ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Mara123456789 je napisao:

Poštovani.Zna li neko drugi od iskusnih forumaša odgovor na moje predhodno pitanje.? Bila bi jako zahvalna!

U rješenju o ovrsi, smatram, bi trebalo biti navedeno što se ovršuje, a pošto niste vlasnik neke imovine i nemate primanja, ovrhovoditelj vam nema što ovršiti. 

Na svako rješenje imate pravo prigovoriti..obično vam piše u uputi o pravnom lijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Mara123456789 je napisao:

postoji li mogućnost da meni ipak pošalju ovrhu po pokretninama

Da, imaju pravo na promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

prije 21 sati , Mara123456789 je napisao:

I ako pošalju kako da napišem prigovor na to rješenje?

Na ovo rješenje ne ide prigovor već žalba sudu koja ne odgađa izvršenje. Ovo što ste naveli nisu dovoljni žalbeni razlozi da ovrhovoditelj sa sudskim ovršiteljem ne bi po nalogu suda došao zaplijeniti pokretnine.

Prije 1 minutu, Wanksta je napisao:

U rješenju o ovrsi, smatram, bi trebalo biti navedeno što se ovršuje

Kod ovrha na pokretninama ne treba ništa posebno navoditi osim adrese na kojoj se predlaže pljenidba.

Prije 2 minuta, Wanksta je napisao:

Na svako rješenje imate pravo prigovoriti

Na rješenja o ovrsi koje donosi javni bilježnik ulaže se prigovor, a na sudska rješenja o ovrsi ulaže se žalba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Borbena7 je napisao:

Da, imaju pravo na promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Na ovo rješenje ne ide prigovor već žalba sudu koja ne odgađa izvršenje. Ovo što ste naveli nisu dovoljni žalbeni razlozi da ovrhovoditelj sa sudskim ovršiteljem ne bi po nalogu suda došao zaplijeniti pokretnine.

Kod ovrha na pokretninama ne treba ništa posebno navoditi osim adrese na kojoj se predlaže pljenidba.

Na rješenja o ovrsi koje donosi javni bilježnik ulaže se prigovor, a na sudska rješenja o ovrsi ulaže se žalba.

Hvala vam Borbena i Wanksta! A ako slučajno dođu zar će mi ovršiti stari TV i radio,a ovo sve ostalo je na majci? Molim odgovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija