Jump to content

Krivotvorenje potpisa prilikom prodaje automobila


DM17

Preporučene objave

Poštovani,

Cura mi ima sljedeću situaciju pa me zanima što savjetujete i kakva su joj sve prava te što može sve iz toga ispasti, dakle, njezini roditelji su joj za 18.-ti rođendan kupili auto ww polo 98 ili 99.-to godište te je taj auto odmah i prebačen na nju tj. auto je glasio na curu, no evo prije nekih mjesec dana smo otišli na more i kad odjednom njezin tata joj šalje sliku prometne i napiše kako je prodao auto po cijeni bez da se s njom dogovorip, naravno auto je prodan i prenešen bez prisustva vlasnika (moje cure) te je i te sve potrebne papire potpisao njen tata i doveo ju praktički pred gotov čin. Molim pomoć ako netko zna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je auto glasio na vašu djevojku, onda je ona njegov vlasnik i bez nje, bilo kakvo disponiranje autom nije moglo proći, što bi sugeriralo da je njen otac krivotvorio njen potpis.

Ovdje je glavno pitanje što djevojka želi? Jer ako krene ovo rješavati pravnim mehanizmima, to bi moglo imati ozbiljnih pravnih posljedica po njena oca. Da se krivo ne razumijemo, ja shvaćam kako se djevojka osjeća, no budući je ovdje u pitanju vlastita obitelj, možda se ovo može riješiti nekim drugim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega zahvaljujem se na veoma brzom odgovoru.

Istina da se radi o vlastitoj obitelji, no situacija je nažalost puno kompliciranija. Naime, oni nikako nisu zadovoljni s njezinim izborom dečka (mene) i ne mogu se pomiriti s time da njezina kćer odrasta i da ima pravo izbora s kime želi biti (punoljetna je) te da više nije dijete (naravno da je još uvijek njihovo dijete i to će i uvijek biti, no zakonom ima pravo odlučivati o svom životu), te budući da znaju da smo preko pošte znali sa strane prodavati (nije registrirana djelatnost) sad ju ucijenjuju da će i nju i mene zbog toga prijaviti ako ona odluči odabrati mene pokraj njih (jer su joj rekli da neka bira ili oni ili ja i da ak se za mene odluči da ide na policiju nas prijaviti) pa sad neznamo što nam je činiti? A prije cca. mjesec dana također ni oni nisu legalno postupili jer ne možeš samo tako prodati nečiji auto pa makar to bio i auto od kćeri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam što da vam kažem, ako su stvari došle tako daleko da se "prijeti", onda razgovor očito neće uroditi plodom. Opet, zapitajte se koliko vam se isplati da ćete provoditi vrijeme u raznoraznim postupcima, jer tko zna što bi se moglo još izroditi iz svega toga (možda netko izmisli da mu se prijetilo smrću). Ovo je prvenstveno odluka vaše djevojke i ona je mora donijeti. Očajni ljudi posežu za očajnim mjerama, moguće se radi o tome i kod ovih "prijetnji" njene obitelji, a ponekad i vrijeme donese drugačiju percepciju odnosno makne pretjeranu emociju iz perspektive.

Inače, ova vaša prodaja, osim ako niste prodavali neke enormne količine ili high-end robu, bila bi prekršaj, kažnjiv novčanom kaznom, tako da i nije nešto strašno. A treba je i dokazati, samo riječ neće biti dovoljna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me koje bi bile posljedice po njenog tatu da dođe do suda vezano za krivotvorenje potpisa? Također me zanima koje bi bile posljedice za nas jer nije to bila dvije - tri stvari mjesečno. Kakva je procedura?

 

Također imam saznanja da joj tata krade gorivo odnosno izvlače gorivo iz kamiona u kanistar po noći bez saznanja njegovog šefa, no problem je što nemam dokaza za to 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, no nažalost nemamo ni za jedno ni za drugo dokaze, no ipak po meni ovo za auto bi se puno lakše dokazalo, dok za krađu goriva bi vjerojatno trebala snimka? Ne znam što predlažete, no to već navodno traje dosta dugo (godinu-dvije) i točno znaju gdje treba parkirati kamion odnosno gdje kamera snima, a gdje ju izbjegavaju.

 

Što se tiče ovog iznosa vezano za nas, najiskrenije ne znam točno, no to bi definitivno bilo oko 10-12 tis. mjesečno i tako cca. 12-18 mjeseci.

Naravno s tom prijavom nam se prijete samo da nam napakoste, a prije su to znali i nije im smetalo, a i iskreno nisu sigurno idealni roditelji, još dok nije bila punoljetna poslali su je na more samnom na mjesec i pol bez ijedne kune što dovoljno govori o njima. No, sada je punoljetna tako da još imaju samo jedno nepunoljetno dijete - kćer od 9-10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O svim daljnjim koracima bi trebala odlučiti djevojka, a ne ti, jer ako se krene pravnim putem (međusobno prijavljivanje i sudski postupci), odnosi između nje i njene obitelji će biti trajno i moguće nepovratno narušeni (ako i roditelji nisu neki, ima i sestru).

 

P.S.: Dodao bih i da, ako se ne pokrene kazneni postupak, u ovom možda ima elemenata i prekršaja nasilja u obitelji (ekonomsko i psihičko nasilje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, drot13 je napisao:

O svim daljnjim koracima bi trebala odlučiti djevojka, a ne ti, jer ako se krene pravnim putem (međusobno prijavljivanje i sudski postupci), odnosi između nje i njene obitelji će biti trajno i moguće nepovratno narušeni (ako i roditelji nisu neki, ima i sestru).

 

P.S.: Dodao bih i da, ako se ne pokrene kazneni postupak, u ovom možda ima elemenata i prekršaja nasilja u obitelji (ekonomsko i psihičko nasilje).

Naravno, nitko ni nije rekao da odlučujem ja, no napisao sam cjelokupnu situaciju kako bi se mogao donijeti najbolji zaključak.

 

Možete li malo detaljnije objasniti ovaj dio gdje spominjete da ima možda elemenata i prekršaja nasilja u obitelji (ekonomsko i psihičko nasilje)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, drot13 je napisao:

Onemogućavanje korištenja imovine (prodaja njenog auta) je ekonomsko nasilje, a prijetnje i ucjene (i radi vaše veze i radi svega ostalog) je psihičko. Preleti Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji.

Uredu, sad mi je ipak malo jasnije, no zanima me zapravo konkretno kako se to može dokazati što ste rekli jer nedaj Bože da dođe do sudskog procesa rekla-kazala ne znači ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prekršajnom postupku se to najčešće dokazuje samo izjavom žrtve (u ovom slučaju tvoje djevojke) i to je sasvim dovoljno. Međutim, pretpostavljam da je i s njene strane bilo (prema njima) upućenih grubih riječi, pa bi i ona mogla biti prijavljena za psihičko nasilje (obostrano prijavljivanje).

Opet, smatram da se u to ne treba upuštati ako ima ikakve šanse za normalizacijom odnosa, a vjerujem da ima. Roditelji najčešće nisu potpuno nerazumni i nekako se to da riješiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš naprotiv, s druge strane nije bilo nikakvih grubih riječi jer je ona sve to ignorirala sve do cca. 2-3 mjeseca kada je rekla mami da prestane po dečku joj pljuvati i izmišljati i da mora prihvatiti njezinu odluku, a ako joj se ne sviđa njezin odabir da onda ne mora imati nikakav kontakt s dečkom i to je sve, međutim njezina mama je počela biti toliko očajna da je počela sve više izmišljati i takav teror već traje preko 7 mjeseci, a sada je u sve uplela i svog supruga koji joj se isto pridružio s maltretiranjem i sad zadnje prijetnjama vezano uz prijavu.

 

Htio bi još nadodati da je naravno cilj da se to nekako riješi razgovorom, no oni jednostavno nisu realni i misle da su svugdje u pravu pa stoga iznosim sve ovo jer ako se nedaj Bože oni odluče za prijavljivanje i ostale stvari da i ona bude spremna, a ne da ju nedaj Bože uhvate nespremnu jer ako već oni nju misle prijaviti onda ima i ona pravo njih prijaviti budući da ima kako ste i Vi sami rekli elemenata za to, no naravno da je i moje mišljenje da je to zadnje što bi trebalo napraviti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , DM17 je napisao:

Da, no nažalost nemamo ni za jedno ni za drugo dokaze, no ipak po meni ovo za auto bi se puno lakše dokazalo, dok za krađu goriva bi vjerojatno trebala snimka?

Za auto postoji ugovor, a potpis na njemu sasvim sigurno nije od vaše djevojke, zar ne?

Glede krađe goriva, manjak se može utvrditi kroz evidenciju poduzeća (znaju koliko koji stroj prosječno troši benzina), no ostaje problem dokazivanja da je to baš njen otac učinio, no i tome se dade doskočiti postavljanje druge kamere od strane poslodavca.

prije 5 sati , DM17 je napisao:

Što se tiče ovog iznosa vezano za nas, najiskrenije ne znam točno, no to bi definitivno bilo oko 10-12 tis. mjesečno i tako cca. 12-18 mjeseci.

Uu, ovo je popriličan iznos, koji bi možda ulazio i u kaznenopravnu sferu. To vam je faktički (drugi) prihod. Nije baš bezazleno, jer čak i da je samo prekršaj, novčana kazna bi mogla biti poprilična (ne spominjući plaćanje utajenog poreza).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, G-man je napisao:

Za auto postoji ugovor, a potpis na njemu sasvim sigurno nije od vaše djevojke, zar ne?

Glede krađe goriva, manjak se može utvrditi kroz evidenciju poduzeća (znaju koliko koji stroj prosječno troši benzina), no ostaje problem dokazivanja da je to baš njen otac učinio, no i tome se dade doskočiti postavljanje druge kamere od strane poslodavca.

Uu, ovo je popriličan iznos, koji bi možda ulazio i u kaznenopravnu sferu. To vam je faktički (drugi) prihod. Nije baš bezazleno, jer čak i da je samo prekršaj, novčana kazna bi mogla biti poprilična (ne spominjući plaćanje utajenog poreza).

Da, tako je potpis nije 100% njen, a ugovor nikad nije dobila, to bi možda mogao biti problem?

To je istina, no mojoj djevojci ni meni nije cilj njima zagorčavati život pa bi mi prike svega htjeli prikupiti sve dokaze i sve što treba pa da i mi se imamo s čime postaviti budući da nam oni prijete jer nažalost to bi se jedino eventualno moglo riješiti na način da i mi njima pokažemo da baratamo nekim stvarima koje njima neidu u prilog ako me razumijete, a pravne poteze bi poduzimali u krajnjoj nuždi ako bi oni ostvarili svoje prijetnje jer vjerojatno razumijete da je to ipak obitelj moje djevojke i da sigurno nebi samo tako iz čistog mira zagorčavala svojima život tako da je to zadnja opcija, ali opet želi se pripremiti u slučaju da oni se odluče ostvariti svoje prijetnje.

Također, gospodin je ispod spominjao ekonomično i psihičko stanje pa je pitanje što se tu eventualno još može poduzeti?

 

Da, to se slažem s Vama da to nije bezazleno, no realno gledajući oni krađom goriva oštećuju i poslodavca i državu, dok ovdje je riječ samo o oštećenju države, no razumijem da se pravno to ipak drugačije gleda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, DM17 je napisao:

Da, tako je potpis nije 100% njen, a ugovor nikad nije dobila, to bi možda mogao biti problem?

Problem za oca, ne za djevojku.

Prije 17 minuta, DM17 je napisao:

To je istina, no mojoj djevojci ni meni nije cilj njima zagorčavati život pa bi mi prike svega htjeli prikupiti sve dokaze i sve što treba pa da i mi se imamo s čime postaviti budući da nam oni prijete jer nažalost to bi se jedino eventualno moglo riješiti na način da i mi njima pokažemo da baratamo nekim stvarima koje njima neidu u prilog ako me razumijete, a pravne poteze bi poduzimali u krajnjoj nuždi ako bi oni ostvarili svoje prijetnje jer vjerojatno razumijete da je to ipak obitelj moje djevojke i da sigurno nebi samo tako iz čistog mira zagorčavala svojima život tako da je to zadnja opcija, ali opet želi se pripremiti u slučaju da oni se odluče ostvariti svoje prijetnje.

Razumljivo i nadam se da će sve ostati samo na "prijetnjama".

Prije 18 minuta, DM17 je napisao:

Također, gospodin je ispod spominjao ekonomično i psihičko stanje pa je pitanje što se tu eventualno još može poduzeti?

Zasada ništa.

Prije 18 minuta, DM17 je napisao:

Da, to se slažem s Vama da to nije bezazleno, no realno gledajući oni krađom goriva oštećuju i poslodavca i državu, dok ovdje je riječ samo o oštećenju države, no razumijem da se pravno to ipak drugačije gleda

Gledajte, kazneno djelo je kazneno djelo neovisno o žrtvi/oštećeniku i osim ako bi se radilo o onom koje je podložno privatnom progonu, država uvijek ima interes, zato i postoji zasebno pravosudno tijelo u vidu Državnog odvjetništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, G-man je napisao:

Problem za oca, ne za djevojku.

Razumljivo i nadam se da će sve ostati samo na "prijetnjama".

Zasada ništa.

Gledajte, kazneno djelo je kazneno djelo neovisno o žrtvi/oštećeniku i osim ako bi se radilo o onom koje je podložno privatnom progonu, država uvijek ima interes, zato i postoji zasebno pravosudno tijelo u vidu Državnog odvjetništva.

Kako mislite problem za oca? Ako nema ugovora kako djevojka može dokazati da ga ona nije potpisala kada ga ni nema? Znate li možda proceduru?

 

Kako mislite zasad ništa i što bi se eventualno moglo u slučaju za nedaj Bože?

Da, to nam je jasno, no njezini ju s tim ucjenjuju ili prekid samnom ili prijava policiji....jer oni svom silom žele da ona prekine samnom (nevezano uz ovaj slučaj što one žele prijaviti), to im služi samo kao ucjena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, DM17 je napisao:

Kako mislite problem za oca? Ako nema ugovora kako djevojka može dokazati da ga ona nije potpisala kada ga ni nema? Znate li možda proceduru?

Ugovor se na zahtjev DORH-a odnosno suda mora dati na uvid. Ako nitko drugi, kupac će biti dužan to učiniti.

Prije 5 minuta, DM17 je napisao:

Kako mislite zasad ništa i što bi se eventualno moglo u slučaju za nedaj Bože?

Pa ako mislite pokrenuti prekršajni postupak - pokrenite ga. Ako ne, nemojte. Nema tu neke velike filozofije, no kako se nalazite u svojevrsnoj pat poziciji - ili ćete oboje prozvati drugu stranu za blef ili će netko "potegnuti" prvi neku prijavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, G-man je napisao:

Ugovor se na zahtjev DORH-a odnosno suda mora dati na uvid. Ako nitko drugi, kupac će biti dužan to učiniti.

Pa ako mislite pokrenuti prekršajni postupak - pokrenite ga. Ako ne, nemojte. Nema tu neke velike filozofije, no kako se nalazite u svojevrsnoj pat poziciji - ili ćete oboje prozvati drugu stranu za blef ili će netko "potegnuti" prvi neku prijavu.

Uredu, to razumijem, a koje su onda moguće kazne po oca joj kad se utvrdi da je krivotvorio njezin potpis?

Da, no nama nije u cilju njih prijavljivati, no ako bi oni nas onda ni mi nebi ostali dužni ako me razumijete pa se iz tog razloga želimo informirati.

Trenutno je situacija ili djevojka prekida samnom ili će oni prijaviti nas, tako su ju ucijenili, a ona ne želi da mi prekinemo, no ne želi ni da "nadrapamo" i sad je pitanje što sad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , DM17 je napisao:

Uredu, to razumijem, a koje su onda moguće kazne po oca joj kad se utvrdi da je krivotvorio njezin potpis?

Ako se radi o prvom kaznenom djelu njena oca, izvjesna je uvjetna osuda. U protivnom, u obzir dolazi i zatvor.

prije 14 sati , DM17 je napisao:

Trenutno je situacija ili djevojka prekida samnom ili će oni prijaviti nas, tako su ju ucijenili, a ona ne želi da mi prekinemo, no ne želi ni da "nadrapamo" i sad je pitanje što sad?

Ili se radi o blefu njenih roditelja ili će vas zbilja prijaviti. Očito su to jedine 2 opcije, a kako sami nećete ništa prvi potezati, ostaje vam da čekate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Ako se radi o prvom kaznenom djelu njena oca, izvjesna je uvjetna osuda. U protivnom, u obzir dolazi i zatvor.

Ili se radi o blefu njenih roditelja ili će vas zbilja prijaviti. Očito su to jedine 2 opcije, a kako sami nećete ništa prvi potezati, ostaje vam da čekate.

Koliko znam bilo bi mu to prvo kazneno djelo.

A kakva kazna bi nas čekala ukoliko nije riječ o blefu već nas zbilja prijave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , G-man je napisao:

Ovisno o kvalifikaciji (prekršaj ili kazneno djelo) - u svakom slučaju novčana kazna (vjerojatno poprilična) plus obveza plaćanja utajenog poreza, kaznu zatvora ne vidim, prije uvjetna osuda (ovo ako bi se išlo na kazneno djelo).

A mislite da je veća vjerojatnost da se smatra kao kazneno djelo, a ne prekršaj te me zanima o čemu to sve ovisi?

Također me zanima na temelju čega bi oni to mogli dokazati ako me razumijete? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , DM17 je napisao:

A mislite da je veća vjerojatnost da se smatra kao kazneno djelo, a ne prekršaj te me zanima o čemu to sve ovisi?

Ovisi o visini utajenog poreza.

prije 19 sati , DM17 je napisao:

Također me zanima na temelju čega bi oni to mogli dokazati ako me razumijete? 

E, to je pitanje za tužitelja. Primjerice, ako vam je novac uplaćivan na račun ili postoji neki drugi trag novca. Ili preko ljudi kojima ste prodavali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša trgovina definitivno spada u neregistriranu djelatnost, pa biste bili najmanje prekršajno odgovorni, a djelomično prijava može doći i od oca Vaše djevojke, za kojega ne znate kakve dokaze Vaše trgovine ima.

Što se tiče krivotvorenja isprave, vodite računa da time uvaljujete i onoga tko je kupio, jer je i on možebitno prihvatio krivotvorenu izjavu s namjerom da je upotrijebi kao pravu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Vaša trgovina definitivno spada u neregistriranu djelatnost, pa biste bili najmanje prekršajno odgovorni, a djelomično prijava može doći i od oca Vaše djevojke, za kojega ne znate kakve dokaze Vaše trgovine ima.

Što se tiče krivotvorenja isprave, vodite računa da time uvaljujete i onoga tko je kupio, jer je i on možebitno prihvatio krivotvorenu izjavu s namjerom da je upotrijebi kao pravu. 

Da, apsolutno mi je jasno da to spada u neregistriranu djelatnost. Oprostite, nisam Vas shvatio ovaj dio "a djelomično prijava može doći i od oca Vaše djevojke", jeste možda htjeli time reći da nas i on može prijaviti ili ste time mislili na nešto drugo?

Da, jasno no njezin otac je prodao auto bez pitanja i to za poprilično malen iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , G-man je napisao:

Ako postoji kakva evidencija, bilo bi problematično. Bez evidencije, ostaju svjedoci, ali kako će doći do njih? Sumnjam da je otac djevojke upoznat s takvim detaljima.

Njezin otac ima saznanja da se to slalo poštom tj. njezini znaju da smo slali poštom, a što se tiče evidencije neznam na što točno mislite? I neznam, ali pretpostavljam da pošta ipak ima nekakvu evidenciju koliko tko šalje paketa itd. ili ipak griješim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , G-man je napisao:

Zavisi o više faktora, no sad smo definitivno ušli u previše hipotetsku raspravu.

Da, slažem se. 

U međuvremenu njezin otac se prijeti da ako njezina kćer bude samnom da će me prijaviti za fizičko nasilje. Naime, prije nekih 6 mjeseci djevojka mi je pala negdje na nekim stepenicama i doživjela posjekotinu na gornjem dijelu nosa (neznam kako bi točno opisao) i zaradila 2 ili 3 šava, morala je ići na hitnu da joj to zašiju. Iskreno neznam točno kako je pala i što je radila jer nisam bio tamo fizički prisutan, no ono što me zabrinjava je ta prijetnja od strane njenog oca pa me zanima kakva je situacija s tim?

Također me zanima budući da se ne radi direktno o njemu već o njegovoi kćeri/mojoj djevojci da li on može mene prijaviti i tužiti za to ili za to me može tužiti/prijaviti isključivo osoba koja je zadobila tu posjekotinu/ozljedu, iako ponavljam nemam veze s tim jer u to vrijeme čak ni nisam bio kraj djevojke, a kamoli da sam joj zadao posjekotine ili tome nešto slično. 

 

Također sve više djevojka i ja moramo trpjeti poruke njezine mame gdje me dotična gospođa naziva psihopatom i ostalim pogrdnim imenima iako joj ništa nisam napravio osim što nisam ostavio njihovu kćer što su oni željno htjeli da ili ja prekinem s kćeri ili njezina kćer samnom budući da joj je bilo bitno samo da nismo skupa. Zanima me da li se tu može nešto poduzeti? Ima li tu elemenata za tužbu? Kleveta ili nešto? Posjedujem dokaze u vidu sms poruka..

 

Nadalje, moja djevojka se u posljednjih dva tjedna počela puno više družiti s najboljom prijateljicom još iz srednjoškolskih dana što njezinoj majki također iznimno smeta pa mojoj djevojci (svojoj kćeri) piše "javi se p..... ti materina", "di si sad opet p.... ti materina", "Arijana te kao voli puno više nego ja" (Arijana je ime prijateljice iz srednjoškolskih dana), "to više tak nebude išlo, nađi si posao s kojim ćeš u 14h biti doma", "kaj radiš tolko dugo s Arijanom", "kaj tolko pričaš s Arijanom o njemu" (njemu - misli kao da s njom stalno priča o meni) i takve slične poruke joj dolaze stoga zapravo zaključujem tj. dolazim do zaključka da zapravo nisam ja njima jedini problem nego da oni zapravo su željni pažnje i da se oni zapravo nemogu pomiriti da njezina kćer ima i svoj život i da nemože s njima biti 24h dnevno, čak bi se usudio reći da se ovdje možda radi i o bolesnoj ljubomori ili se to možda i nekako drugačije može nazvati?!? Također kad je moja djevojka s nekim, a ne s njima onda ju posebno njena majka počinje trpati s porukama poput "tebi nije stalo do nas", "ti uopće ne držiš do nas, pa kaj smo mi takvi cigani" itd.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , DM17 je napisao:

U međuvremenu njezin otac se prijeti da ako njezina kćer bude samnom da će me prijaviti za fizičko nasilje. Naime, prije nekih 6 mjeseci djevojka mi je pala negdje na nekim stepenicama i doživjela posjekotinu na gornjem dijelu nosa (neznam kako bi točno opisao) i zaradila 2 ili 3 šava, morala je ići na hitnu da joj to zašiju. Iskreno neznam točno kako je pala i što je radila jer nisam bio tamo fizički prisutan, no ono što me zabrinjava je ta prijetnja od strane njenog oca pa me zanima kakva je situacija s tim?

Da je bilo ikakve sumnje u kazneno djelo, liječnik je bio dužan prijaviti. Činjenica da nije ide u prilog vjerodostojnosti opisa događaja povrede kako je djevojka doktoru ispričala.

prije 2 sati , DM17 je napisao:

Također me zanima budući da se ne radi direktno o njemu već o njegovoi kćeri/mojoj djevojci da li on može mene prijaviti i tužiti za to ili za to me može tužiti/prijaviti isključivo osoba koja je zadobila tu posjekotinu/ozljedu, iako ponavljam nemam veze s tim jer u to vrijeme čak ni nisam bio kraj djevojke, a kamoli da sam joj zadao posjekotine ili tome nešto slično.

Kaznenu prijavu može podnijeti bilo tko. Ono što ne može podnijeti bilo tko su privatna tužba te prijedlog za progon (to, u pravilu podnose žrtve kaznenih djela).

prije 2 sati , DM17 je napisao:

Također sve više djevojka i ja moramo trpjeti poruke njezine mame gdje me dotična gospođa naziva psihopatom i ostalim pogrdnim imenima iako joj ništa nisam napravio osim što nisam ostavio njihovu kćer što su oni željno htjeli da ili ja prekinem s kćeri ili njezina kćer samnom budući da joj je bilo bitno samo da nismo skupa. Zanima me da li se tu može nešto poduzeti? Ima li tu elemenata za tužbu? Kleveta ili nešto? Posjedujem dokaze u vidu sms poruka..

Iz generalnog iskustva, takve ljude najviše boli rezignacija i indiferentnost. Ako vas smeta, promijenite broj i nemojte dolaziti u nikakve kontakte sa majkom.

Inače, ovo je majčin način da održava konstantan konflikt, pa se zapitajte malo, želite li joj ići na ruku sa eventualnim sudskim epilogom.

prije 2 sati , DM17 je napisao:

Nadalje, moja djevojka se u posljednjih dva tjedna počela puno više družiti s najboljom prijateljicom još iz srednjoškolskih dana što njezinoj majki također iznimno smeta pa mojoj djevojci (svojoj kćeri) piše "javi se p..... ti materina", "di si sad opet p.... ti materina", "Arijana te kao voli puno više nego ja" (Arijana je ime prijateljice iz srednjoškolskih dana), "to više tak nebude išlo, nađi si posao s kojim ćeš u 14h biti doma", "kaj radiš tolko dugo s Arijanom", "kaj tolko pričaš s Arijanom o njemu" (njemu - misli kao da s njom stalno priča o meni) i takve slične poruke joj dolaze stoga zapravo zaključujem tj. dolazim do zaključka da zapravo nisam ja njima jedini problem nego da oni zapravo su željni pažnje i da se oni zapravo nemogu pomiriti da njezina kćer ima i svoj život i da nemože s njima biti 24h dnevno, čak bi se usudio reći da se ovdje možda radi i o bolesnoj ljubomori ili se to možda i nekako drugačije može nazvati?!? Također kad je moja djevojka s nekim, a ne s njima onda ju posebno njena majka počinje trpati s porukama poput "tebi nije stalo do nas", "ti uopće ne držiš do nas, pa kaj smo mi takvi cigani" itd.

Ovo već gotovo da spada u psihopatologiju, a to nije domena prava.

Bit priče - i vi, ali najviše djevojka morate odlučiti što želite i kako vidite svoj život u bliskoj budućnosti. Ako zdrav razum ne stanuje kod obje strane, onda imate izbor - ili održavati status quo ili se jednostavno maknuti od takvih ljudi. Vama je to jednostavno, jer se ne radi o vašoj obitelji, a djevojka će očito morati izabrati.

Ono što želim reći jeste da nema jednostavnog pravnog rješenja teško narušenih osobnih odnosa, koji međutim ostaju u pravno dopustivim okvirima. Ne možete pravnom odlukom nekoga natjerati da se počne ponašati kao pristojno ljudsko biće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Da je bilo ikakve sumnje u kazneno djelo, liječnik je bio dužan prijaviti. Činjenica da nije ide u prilog vjerodostojnosti opisa događaja povrede kako je djevojka doktoru ispričala.

Dakle, što se toga tiče mogu mi prijetiti, no ne mogu ništa tu postići?

Citiraj

Kaznenu prijavu može podnijeti bilo tko. Ono što ne može podnijeti bilo tko su privatna tužba te prijedlog za progon (to, u pravilu podnose žrtve kaznenih djela).

Iz generalnog iskustva, takve ljude najviše boli rezignacija i indiferentnost. Ako vas smeta, promijenite broj i nemojte dolaziti u nikakve kontakte sa majkom.

Iskreno, mi nebi posezali za sudom niti ikakvim prijavama već želimo samo svoj MIR, no oni se upravo prijete kako će nas prijaviti za ono što smo slali poštom ukoliko budemo imali kontakt i ukoliko ostanemo zajedno. A ukoliko nas zbilja prijave onda mislim da bi bilo glupo da mi samo to gledamo i ne uzvratimo istom mjerom zar ne? Jer ruku na srce osim što se ponašaju tako kako se ponašaju tu se radi i o krivotvorenju potpisa, prodaji tuđe imovine (auta) bez saznanja vlasnika, krađa goriva od poslodavca, razne prijetnje...

 

Citiraj

Ovo već gotovo da spada u psihopatologiju, a to nije domena prava.

Bit priče - i vi, ali najviše djevojka morate odlučiti što želite i kako vidite svoj život u bliskoj budućnosti. Ako zdrav razum ne stanuje kod obje strane, onda imate izbor - ili održavati status quo ili se jednostavno maknuti od takvih ljudi. Vama je to jednostavno, jer se ne radi o vašoj obitelji, a djevojka će očito morati izabrati.

Ono što želim reći jeste da nema jednostavnog pravnog rješenja teško narušenih osobnih odnosa, koji međutim ostaju u pravno dopustivim okvirima. Ne možete pravnom odlukom nekoga natjerati da se počne ponašati kao pristojno ljudsko biće.

Baš je djevojka išla malo gledati i našla opis psihopata i zbilja ju sve tamo opisuje to njezino ponašanje. Najnovija stvar je da ju je u četvrtak najbolja prijateljica pozvala da ide s njom i dečkom na more na Vir i poslije na koncert, no moja djevojka je rekla da bude trebalo joj pitat majku i onda je najbolja prijateljica poslala poruku njenoj majki, no naravno njena majka je rekla da ne može i da kaj one misle da kao ona ne zna da sam ja na moru ovo ono i kao nemoj da vas moram "oprat".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , DM17 je napisao:

Dakle, što se toga tiče mogu mi prijetiti, no ne mogu ništa tu postići?

Po meni, DORH bi eventualnu takvu prijavu odbacio.

prije 21 sati , DM17 je napisao:

Iskreno, mi nebi posezali za sudom niti ikakvim prijavama već želimo samo svoj MIR, no oni se upravo prijete kako će nas prijaviti za ono što smo slali poštom ukoliko budemo imali kontakt i ukoliko ostanemo zajedno. A ukoliko nas zbilja prijave onda mislim da bi bilo glupo da mi samo to gledamo i ne uzvratimo istom mjerom zar ne? Jer ruku na srce osim što se ponašaju tako kako se ponašaju tu se radi i o krivotvorenju potpisa, prodaji tuđe imovine (auta) bez saznanja vlasnika, krađa goriva od poslodavca, razne prijetnje...

Realno, 99% prijetnji se ne realizira. Ali 99% ljudi misle da su u onih 1%.

Prijetnja je u većini slučajeva sredstvo postizanja nekog cilja, a sam prijetitelj bi morao biti i lagano lud da ide u realizaciju prijetnje ako zna da i sam ima debelog "putra na glavi".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , G-man je napisao:

Po meni, DORH bi eventualnu takvu prijavu odbacio.

Nadam se da ste upravu jer ovo su sve čiste izmišljotine. Još jedna meni osobno nerazumljiva stvar je ta da ja po njihovom kao puno toga loše radim (po njihovom ja branim njihovoj kćeri da im se javlja, da dolazi kod njih, maltretiram ju, zlostavljam itd.), a zanimljivo da u ovih 22 mjeseca nijednom me nisu kontaktirali putem mobitela ili se samnom uživo našli i "suočili" me s tim što ja navodno po njihovom radim. To mi je neshvatljivo jer npr. roditelji kad im dijete ima recimo problem u školi odmah reagiraju i otiđu kod ravnatelja da riješe problem bilo to vezano za ocjene ili za neku vrstu maltretiranja ili što god ugl. roditelji reagiraju, dok ovdje sam kao JA problem, a uvijek su to svojoj kćeri/mojoj djevojci slalu poruke i zvali ju itd. ali mene NIKADA. Zar nebi bilo za očekivati da u tih 22 mjeseca već jednom me "suoče" s tim svime što po njihovom kao radim?

prije 23 sati , G-man je napisao:

Realno, 99% prijetnji se ne realizira. Ali 99% ljudi misle da su u onih 1%.

Prijetnja je u većini slučajeva sredstvo postizanja nekog cilja, a sam prijetitelj bi morao biti i lagano lud da ide u realizaciju prijetnje ako zna da i sam ima debelog "putra na glavi".

Nažalost, mislim da se od njih zbilja sve može očekivati. 

Naime, jučer smo saznali puno novoga. Što se tiče prodaje auta, saznali smo da su auto prodali kućnom prijatelju, no on nije odmah auto prenio na sebe nego je za 5-6 dana preprodao taj auto drugoj osobi tako da u biti njih čak troje je sudjelovalo u prodaji i kupnji ukradenog auta (nitko od njih zapravo nije pravi vlasnik tj. moja djevojka niti jedan ugovor nije potpisala). Nadalje, jučer smo saznali da njezin tata već dvije godine nije točio na benzinskoj gorivo i još smo saznali da to ukradeno gorivo prodaje po jeftinijoj cijeni ni manje ni više nego osobi koji je prvo prodao auto (kućni prijatelj kojeg sam spomenuo). Dakle, opskrbljuje sebe s ukradenim gorivom i još zarađuje na tome prodajući ga po kanisterima. Ovo navedeno imamo i zabilježeno slikama i glasovnim porukama jer se moja djevojka ubacila u njihovo društvo, a oni su jučer oko 22h imali "dar govora" tako da na toj snimci ima i dio razgovora gdje se njezin tata javno hvali kako je svog šefa zaj**** za palete, pa onda priča kako "prevari" i "uštedi" gorivo pa to "potegne" za sebe itd. Samo jedini problem je sada što je to koliko znam kazneno djelo (mislim na snimku) pa sad ne znam kako bi se ta snimka ipak mogla iskoristiti? Ima li kakvog načina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam npr. sad kad mi je djevojka bila jučer s njima sad i oni znaju da ona zna za to pa da im recimo sad moja djevojka recimo pošalje poruku npr. ovom kućnom prijatelju kad bi poslala poruku "Oprosti, zaboravila sam te jučer pitati kolko tebi moj tata naplaćuje za ukradeno gorivo?" I ako joj kućni prijatelj odgovori na tu poruku npr. 200kn, da li je to neki dokaz ili to ništa ne vrijedi?

Inače, kućni prijatelj se voli raspričati pa bi ga se moglo uhvatiti neopreznog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Po meni, takva poruka mogla bi se koristiti kao dokaz.

U ovih tjedan dana što nisam ovdje pisao novo je to da smo dobili pismeno priznanje putem SMS poruka od osobe koja od tate moje djevojke kupuje gorivo gdje je jasno napisao da uzima 25l po cijeni od 150kn, a danas je pak napisao da će danas uzeti ponovno 25l goriva, a u zamjeni će tati od moje djevojke popraviti kotač na autu. Dakle, to je ono što trenutno imamo tekstualno kao dokaz, te imamo slikane kanistre s gorivom ako to uopće išta znači? Posjedujemo i snimku gdje se njen tata na sav glas hvali kako vara šefa i krade mu gorivo, no nažalost to se ne može upotrijebiti zbog zakona. Glavno pitanje je sada koliko su ovo zapravo čvrsti dokazi? Kakve su šanse da se iz toga izvuku ako bi se s ovime išlo na sud? 

 

Primjerice, nigdje nema priznanja njenog tate za taj čin osim na snimci koja se ne može upotrijebiti, a tekstualno od njenog tate nema dokaza, to je vrlo vjerojatno jedan veliki minus u cijeloj ovoj situaciji...

 

Također, novost je da smo pronašli orginalni ugovor vezano za auto koji su prodali u lažan tj. krivotvoreni potpis...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija