Jump to content

izvanredni otkaz


tina1984

Preporučene objave

Poštovani

zanima me sljedeće, ako radnik daje izvanredni otkaz poslodavcu koje posljedice snosi ta firma kojoj radnik daje otkaz na taj način? 

Radi se o sljedećem, suprug daje izvanredni otkaz i naveo je razloge poslodavcu usmeno i nakon toga dostavio sve pismeno medutim poslodavac me želi primiti taj otkaz na pismeno. Poznato mi je da se poslodavac nemora složiti zanima me sto se može dalje napraviti ? Suprug je želio to riješiti bez tužbi i neznam čega bitno mu je bilo samo da može dobiti naknadu sa hzz-a nakon otkaza dok ne nade drugi,medutim firma se očito boji nečeg drugog ili ne znam... koje to posljedice oni još mogu snositi izvanrednim otkazom od strane radnika? 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prva posljedica je da radnik nije dužan odraditi otkazni rok, pa poslodavac nema dovoljno vremena za pronalazak novog radnika. A u situaciji kada radnik s pravom izvanredno otkazuje ugovor o radu, on ima pravo na naknadu štete od poslodavca, ako je poslodavac kriv za nastanak okolnosti koje su dovele do otkazivanja ugovora o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Prva posljedica je da radnik nije dužan odraditi otkazni rok, pa poslodavac nema dovoljno vremena za pronalazak novog radnika. A u situaciji kada radnik s pravom izvanredno otkazuje ugovor o radu, on ima pravo na naknadu štete od poslodavca, ako je poslodavac kriv za nastanak okolnosti koje su dovele do otkazivanja ugovora o radu.

ja sam pretpostavljala da se boje te naknade za koju je moj suprug rekao da ih neće potraživati iako oni znaju i svjesni su razloga koji su doveli do takvog otkaza. ono sto mene zanima je ako poslodavac ne želi potpisati da je zaprimio i prihvatio taj otkaz koji su daljnji potezi mog supruga? mora ici na tužbu ili kako ga drugačije "prisiliti" da prihvati otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Pisani i obrazloženi otkaz dostavljate poslodavcu, poštom i to preporučeno i sa povratnicom. Šaljete na adresu poslodavca, a ako je d.o.o. ili d.d., to je onda adresa koja je u registru upisana kao sjedište. Tek po dostavi počinju teći njegovi pravni učinci, kao i rokovi za osporavanje....

poslao je suprug odmah nakon sto je odbio potpisati da je zaprimio otkaz,preporučeno sa povratnicom točno kako ste naveli.da li to znaci da kad on potpise da je preuzeo pismo ta povratnica je nama dokaz da je otkaz uručen i zaprimljen? on ima koliko da ga osporio,15 dana od kako primi pismo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

U tom roku mu poslodavac treba urediti status na HZMO i HZZO, te vratiti svu njegovu dokumentaciju, a temeljem koje se onda on može dalje prijavljivati.

Hvala puno na odgovoru.

Da li Vam je poznato da li može očekivati kakvu naknadu od zavoda? s obzirom da je otkaz zbog nepoštivanja ugovora o radu ,suprug ima odredene dokaze koje ce predočiti, ali su mu rekli putem telefona da je jako teško pravilno dokazati  takva nepoštivanja ugovora 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija