Jump to content

stigla ovrha na finu pa na banku


AKAI75

Preporučene objave

3.6...blokiran mi racun...zakasnil s reagiranjem i otvaranjem zasticenog racuna...a na racunu iznos za kutiju cigareta..

22.6..sjela uplata od pola place jer sam u firmi prijavljen na 88 sati..

racun i dalje u blokadi jer sam u fini doznao za dug veci i jos na 2500kn treba doplatit 1700kn..

doznao tko je ovrhovoditelj i to iz 2014 godine...navodno tele 2 preko suda a ne javni biljeznik il neka agencija..

ja nisam nikad imal tele 2 broj...nit stigla ikad kakva opomena o nekom dugu a ni ono obavjest pred ovrhu..

ok fina navodno prenosi sredstva nakon 30 il 60 dana...

 

ali me zanima dal sad kod otvaranja zasticenog racuna nakon blokade banka mora onih dvije trecine nuznih za zivot prebacit na zasticeni...

ak ne osporim s zalbom ovrhu da nisam dobio nikakva rjesenja o ovrsi svih ovih godina...reagiral bi...koji tele 2 racun

navodno se neka manja cifra s kamatama u ovih 5 godina podigla za enormnih 1000 i nest posto..

a ja se zaposlil i otvoril racun u 7 mj.2018...

sto nisu ovrhovoditelji pokusali se naplatit 2015.16.17...

pa da mi stigne bar obavjest..ok nemozemo prek racuna idemo plijenit pokretnine

 

ak ne upijem osporit zovrhu zanima me ovo drugo moje pitanje...dal sam popusil cjelu placu...ovu prvu

 

lakse mi onda to 6x833kn plus novonastale kamate..

 

al idem u borbu da srusim ovrhu..idem i na tele 2..ocu znati za sto me terete..ocu znati po svakoj stavki sto sve moram platit..kolko kamata

na to valjda imam pravo....na aplikaciji banke pise samo blokada i interni prenos te neki broj kome bi se to trebalo prenjet

 

hvala na odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za osnovu za plaćanje koja je Fini dostavljena uz Zahtjev za izravnu naplatu, Zahtjev za naplatu ili sudsko rješenje o ovrsi, Fina daje nalog banci za zapljenu sredstava u iznosu ukupno obračunatog duga po osnovi za plaćanje, na rok od 60 dana, s daljnjim obračunom kamate na iznos duga, do prijenosa sredstava na račun ovrhovoditelja. Protekom tog roka Fina zadaje nalog banci za prijenos zaplijenjenih sredstava ovrhovoditelju. Ako ovršenik želi da se sredstva prenesu na račun ovrhovoditelja prije isteka rog roka, može dati suglasnost za prijenos sredstava na račun ovrhovoditelja. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ima jos taj zakon o zasticenom racunu i koji dio place ak su jedina primanja mora ici na zasticen...

samo ja sam ispod prosjecne place u hr i jos pol radnog vremena

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

i nasel jos taj zakon o povredi ustava ak meni svih ovih godina u ruke nije stiglo nista od opomena,obavjesti o mogucem postupku ovrhe

ak mi sad uzmu sve....i na drugoj placi jos cca 1700..

ulazim u zacaran krug ovrhe....jer sad nem mogel podmirit svjeze racune...srecom kredita nemam

katastrofa....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo što trebate napraviti je otvoriti zaštićeni račun. Drugo bi bilo, da idete na sud (ne kod nikakvog Tele2) i da napravite uvid u spis, jer sud Vam vodi postupak i samo je on taj koji donosi odluku o obustavi. Po uvidu u spis ćete znati više o samom predmetu (što je ovršna isprava, da li su vraćene dostavnice na Vaše ime itd). Također, sve ovo trebate raditi žurno, jer imate rok od 60 dana računajući od dana kada je Fina primila rješenje o ovrsi, jer nakon ovog roka zaplijenjena sredstva se prebacuju na račun ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozda tu uspijem o rusenju ovrhe...mozda se neko posluzil mojom osobmom...al adresa na kojoj osobna..

tam ja nisam zivio nek jedan km dalje...

ak to uspijem osporit svakog s savjeom castim pizzom..rade bi tak potrosil novce nek za lihvarenje..

znaci trk u finu i broj spisa pa s tim na sud??

ne uspijem pak u finu i otvorit zasticen al moje osnovno pitanje..

dal kod otvaranja racuna zasticenog banka bude prebacila cca 1667kn na njega da bar nest dobim od place..ostalo nek ide za ovhu onda..

prezivel bum  ostale mjesece sa 1667kn dok si ovi ne naplate dug 6x833kn sto bi bilo dost i za novonastale kamate

da imam malo cajta...

uređeno: od AKAI75
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, AKAI75 je napisao:

znaci trk u finu i broj spisa pa s tim na sud??

Upravo tako, ovo je jedina opcija do cilja. 

Prije 2 minuta, AKAI75 je napisao:

da kod otvaranja racuna zasticenog

Ako se ovrha provodi na plaći ovršenika, od ovrhe je izuzet iznos u visini dvije trećine prosječne netoplaće u Republici Hrvatskoj. Ako ovršenik prima plaću koja je manja od prosječne netoplaće u Republici Hrvatskoj, od ovrhe je izuzet iznos u visini tri četvrtine plaće ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve to proucil u dvije noci jedino nigde nisam nasel stavku koju pitam...

bude mi banka stavila dio place zadnje na zasticen koji po zakonu nesmije biti ovrsen??

sad jos idem u stan gde boravil od 2006 do 2016 mozda tam negde zametnut neko pismo od tele2,suda..

jos 5 sati truda sam da znam sto bi to bilo...

VAŽNO: Što ako ovršenik nema otvoren zaštićeni račun, a primanja koja su izuzeta od ovrhe uplaćena su na blokirani račun?

znaci onaj nuzni dio..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U ovome postupku ovršenik uopće ne zna da postoji ovrha, uskraćeno mu je njegovo osnovno pravo na žalbu,  a ukoliko ne pokrene parnicu radi nedopuštenosti ovrhe, odnosno radi stavljanja izvan snage ovršnog akta na temelju kojeg se provodi ovrha,  nakon isteka 60 dana zaplijenjeni novac isplaćuje se ovrhovoditelju na račun.

U opisanim  fazama, u slučaju neuredne dostave, odnosno u situacijama kada ovršeniku UOPĆE NIJE DOSTAVLJENO RJEŠENJE – grubo su prekršene odredbe Ustava Republike Hrvatske opisane u članku 18. Ustava RH;

 

http://www.hazud.hr/nezakonita-ovrha-neuredna-dostava-pismena-i-onemogucavanje-prava-na-zalbu-razlozi-su-za-stavljanje-moratorija-na-sve-ovrhe-i-za-ukidanje-nezakonitih-sudskih-odluka/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju da ovršenik nema otvoren zaštićeni račun, iznos plaće koji je izuzet od ovrhe isplatit će mu se na njegov redovni tekući račun, a Fina će u Vašem slučaju ta sredstva zaplijeniti odnosno kasnije prebaciti na račun ovrhovoditelja. Ako ovršenik ima otvoren zaštićeni račun, iznos koji je izuzet od ovrhe isplatit će mu se na zaštićeni račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

polako odusajem od pobijanja ovrhe jer s prigovorom o neurednoj dostavi..

jer ako mi postar ostavil papiric da u roku 8 dana podignem preporuceno a ja nisam vec se smatra urednom dostavom..

na fini dobil taj papir i sad znam o cemu se radi...

s mojom osobnom...sklopljen ugovor..na 24 mjeseca...

nijedan racun placen i jod dodano 855kn za raskid ugovora..sveukupno 1536kn

moju osobnu koristila druga osoba...

3 puta zaprimljena na finu osnova za placanje..2014..2017 i sad zadnje kad mi zblokiran racun...

jos jednom me zanima ak idem otvorit zasticen na finu dal banka bude po zakonu prebacila 2/3 place na zasticen..a ostatak onda nek se ovrsuje

il to bude tek kod sljedece place kad ce mi poslodavac uplatit placu na zasticeni??

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otvoril sam zasticen racun i sljedeca placa ide na zasticen ali pise i ovo..

U slučaju da radnik – ovršenik nema otvoren zaštićeni račun, iznos plaće koji je izuzet od ovrhe temeljem čl. 173. OZ-a isplatit će mu se na njegov redovni tekući račun. Ako radnik – ovršenik ima otvoren zaštićeni račun, iznos koji je izuzet od ovrhe isplatit će mu se na zaštićeni račun.

po tome trebali bi i trecinu place na kojoj blokada a nisam imal zasticen isplatit na tekuci

na ovrhu se zalil...direkt kod javnog biljeznika..

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, AKAI75 je napisao:

po tome trebali bi i trecinu place na kojoj blokada a nisam imal zasticen isplatit na tekuci

U vrijeme dok niste imali zaštićeni račun, plaća je u cijelosti isplaćena na tekući račun i zato Fina ima prostora blokirati i onaj dio plaće koji inače ne bi mogla blokirati da ste otvorili zaštićeni račun.

Prije 13 minuta, AKAI75 je napisao:

na ovrhu se zalil...direkt kod javnog biljeznika..

Na što bi se točno žalili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, AKAI75 je napisao:

Neuredna dostava rješenja o ovrsi osnova je za žalbu i ukidanje pravomoćnosti ovrhe..

Ako smatrate da je u pitanju nezakonita dostava, tada je to samo osnova za prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, ali morate uz njega poslati i prigovor na rješenje o ovrsi s kojim pobijate taj dug, a sve skupa se šalje sudu.

Prije 9 minuta, AKAI75 je napisao:

od pravomocnosti ovrhe do danas nikakva obavjest...

ni nagodba prije ovrhe...nije nuzno

 Nisu Vas bili dužni obavještavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2. Ako je vaš vjerovnik pokrenuo prisilnu naplatu i angažirao odvjetnički ured koji će preko javnog bilježnika pokrenuti ovrhu, bilježnik vam je dužan dvaput poslati rješenje o ovrsi, a ako dostava nije uredna izvjesit će ga na oglasnoj ploči u svom uredu i istekom osam dana ono postaje pravomoćno.
 
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija