Jump to content

Tužba roditelja


Tin145

Preporučene objave

Imam 21 god , otac mi nikada nije plaćao alimentaciju (mojoj majci) . Otišao sam od doma sa 18 radi klevete i sl stvari , sa jedva napunjenih 18 sam potpisao prebacivanje svog novca (30 tisuca kuna štednje za faks uplaćenih od strane bake i dede) svojoj majci u dogovoru da ce taj novac biti iskorišten za troškove doma i troškove mog osamostaljenja ili fakulteta (usmeni dogovor koji nije ispoštovan) zaposlen sam i znam da moji roditelji vise nisu dužni skrbiti o meni . Želio bih istjerati pravdu (jer su moja braća dobila svoj novac i svu ostalu pomoc u odrastanju) . Bio bih zahvalan kada bi mi Netko moga reci dali ih mogu tužiti i pod kojim stavkama ? I dali mogu osobno kao 21 godišnjak tražiti alimentaciju za svoje maloljetne dane ?

Uz to imam dokaze da me majka prijavila na policiju i nanijela određenu traumu , slučaj je odbačen radi lažne optužbe .

uređeno: od Tin145
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je donesena sudska odluka o Vašem uzdržavanju?

Ako je odluka donesena, rok zastare za potraživanje uzdržavanja temeljem donesene odluke je 10 godina od donošenja iste, dakle mogli bi unazad 10 godina od dana pokretanja postupka potraživati uzdržavanje temeljem donesene odluke i to za vremenski period svoje maloljetnosti, tj. završetka školovanja i studiranja,

Ako odluka nije donesena, možete, unatrag pet godina, od roditelja tražiti plaćanje svog uzdržavanja za vremenski period do svoje punoljetnosti, odnosno završetka školovanja ili studiranja... 

Što se tiče novaca koje ste dali majci, teško ćete ih povratiti, jedina mogućnost je pokretanje postupka protiv majke radi povrata posuđenih joj novčanih sredstava, naravno, trebali bi imati neki dokaz da ste joj novac posudili i da Vam ga ona nije vratila

Što se tiče ove prijave, možete podnijeti kaznenu prijavu radi lažnog prijavljivanja (čl. 304. KZ-a RH) i u istom tražiti naknadu štete radi preboljelih duševnih (emocionalnih) boli..

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija