Jump to content

Problem vezan uz obiteljsko i radno pravo


miladraga

Preporučene objave

Poštovani, molim pomoć, nemam koga pitati.

Nedavno sam saznala da moj suprug nije naše dijete upisao na svoju poreznu karticu kako bi na temelju njega imao veći osobni odbitak. Mislim da je dopustio da njegova majka prijavi unuka kao uzdržavanog člana na svojoj kartici, jer je tada to još bilo po zakonu moguće. Mene zanima kako je to mogao učiniti bez mog pristanka i da li ja to mogu provjeriti nekako na poreznoj?

Također zanima me da li je onda on svoju majku imenovao skrbnikom djeteta? Također me zanima kako bez mog pismenog pristanka i znanja? I gdje to mogu provjeriti. Ako je ona imenovana skrbnikom, kako da se to skrbništvo raskine? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otiđite u PU i nadležni CZSS i to provjerite, nejasno mi je kako bi on mogao, kako navodite, svoju majku postaviti skrbnicom Vašeg zajedničkog djeteta bez Vašeg znanja, to postavlja sud na prijedlog CZSS, naravno da bi Vi, kao majka djeteta, o tome trebali biti obaviješteni, zato otiđite u nadležni CZSS, oni Vam to moraju reći, mada čisto sumnjam da je to učinjeno...

Sretno Vam.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Željac047 je napisao:

Otiđite u PU i nadležni CZSS i to provjerite, nejasno mi je kako bi on mogao, kako navodite, svoju majku postaviti skrbnicom Vašeg zajedničkog djeteta bez Vašeg znanja, to postavlja sud na prijedlog CZSS, naravno da bi Vi, kao majka djeteta, o tome trebali biti obaviješteni, zato otiđite u nadležni CZSS, oni Vam to moraju reći, mada čisto sumnjam da je to učinjeno...

Sretno Vam.!

U redu, hvala.

S obzirom da se tu radi o periodu od 2014. do 2016. Godine, da li znate kako i sa kojom dokumentacijom je baka mogla upisati unuka na svoju pk karticu? S obzirom da je na poreznoj navedeno kako je jedan od dokumenata kojim je to moguće Potvrda o usvojenju djeteta i skrbništvu.

Jesam li u zabludi? Ili je možda bila tada moguća prijava na neki drugi način?

Hvala vam unaprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije je širi krug osoba mogao biti prijavljen na poreznu karticu kao uzdržavana osoba, sad to mogu praktički samo roditelji i djeca, tako da mislim da je to sada nemoguće. Ne treba miješati ovaj status uzdržavane osobe sa roditeljskom skrbi za djecu, jer sigurno nad Vašim djetetom nije proveden bilo kakav postupak radi izdvajanja obitelji, udomljenja, lišenja roditeljske skrbi i slično (čak i ako jest u odnosu na oca, tada biste Vi vršili roditeljsku skrb kao samostalni skrbnik).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija