Jump to content
KarlPopper

Pronalazak odgovarajućeg pravnog propisa

Preporučene objave

Poštovani Legalisovci,

zanima me ime pravnog propisa u kojem su sadržani formalni uvjeti za postajanje sucem u RH (uspjeh na fakultetu, staž, potvrde o nekažnjavanju i ostalo). Ne nađoh ih u Zakonu o sudovima, a niti u Pravilima o vrednovanju kandidata u postupku imenovanja sudaca prvostupanjskih, županijskih i visokih sudova, stoga unaprijed zahvaljujem na uputi na odgovarajući propis,

srdačno,

KarlPopper.

Uređeno od KarlPopper

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio fazer2222
      Pozdrav
      Zna li netko pojasnjenje, nemogu naci nista dodatno o tome na internetu. Naime radi se o poslovnom prostoru na koji imam pravo kupnje kao obrtnik trenutno u njemu. Jedan od uvjeta je sljedeci:
      "odredbu kojom prodavatelj poslovnog prostora, u slucaju da kupac prestane obavljati djelatnost u roku od 10 godina od dana sklapanja ugovora, pridrzava pravo nazadkupnje prodane nekretnine po kupoprodajnoj cijeni po kojoj je i prodana"
      Sto to tocno znaci, da se obrt nesmije zatvoriti? Dali smijem promjeniti djelatnost u neku drugu? Nema mi nekog smisla da te drzava tjera da radis nesto sto mozda za 5 godina nece vise ici.

Hvala unaprijed 
    • objavio Justitija
      Poštovani,
      planiram otvoriti obrt pod šifrom NKD 96.09 Ostale osobne uslužne djelatnosti, d. n. te poslovanje imati u kući u kojoj sam vlasnica.
      Moram li za navedeno imati neki poslovan prostor koji zadovoljava određene zakonske tj.minimalne tehničke uvjete ili mogu raditi i u svom stambenom prostoru?
      Pod "raditi" podrazumijevam primati klijente (astrološke i spiritualističke djelatnosti).
      Unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru!

• Online korisnici

• Napravi novi...