Jump to content

Porez na Crypto


zlatko.bilandzija

Preporučene objave

Pred manje od 2. g ulozio sam cca 5.800 Eura u crypto valute. Nedavno sam ih prodao za 4.300 Eura. Moj gubitak je cca 1.500 Eura. (kao privatna osoba)

Zanima me kako mogu traziti od porezne uprave da sudjeluje u mom gubitku u istom postotku u kojem bi sudjelovala u mom dubitku.

... koliko znam - Kapitalna dobit je zarada ostvarena prodajom vrijednosnih papira po cijeni višoj od nabavne. Na kapitalnu dobit plaća se porez.

a što je sa gubitkom? 

... koliko razumijjem kapitalni gubitak može biti odbijen od kapitalne dobiti...

... al što sad... kad odmah "imam" gubitak ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, zlatko.bilandzija je napisao:

Pred manje od 2. g ulozio sam cca 5.800 Eura u crypto valute. Nedavno sam ih prodao za 4.300 Eura. Moj gubitak je cca 1.500 Eura. (kao privatna osoba)

Zanima me kako mogu traziti od porezne uprave da sudjeluje u mom gubitku u istom postotku u kojem bi sudjelovala u mom dubitku.

... koliko znam - Kapitalna dobit je zarada ostvarena prodajom vrijednosnih papira po cijeni višoj od nabavne. Na kapitalnu dobit plaća se porez.

a što je sa gubitkom? 

... koliko razumijjem kapitalni gubitak može biti odbijen od kapitalne dobiti...

... al što sad... kad odmah "imam" gubitak ?

Nažalost, to nije moguće. Prema članku 67. stavak 11. Zakona o porezu na dohodak, kapitalni gubici se mogu odbiti od kapitalnih dobitaka koji su ostvareni u istoj kalendarskoj godini i isti se iskazuje najviše do visine porezne osnovice. 

Znači, ako dogodine ponovno trgujete financijskim instrumentima, izračun opet ide iz početka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija