Jump to content

Razmjerni dio godišnjeg odmora


Ninakonalina

Preporučene objave

Poštovani, zaposlena sam u Osnovnoj školi 2,5 mjeseca te imam ugovor na neodređeno. S obzirom da za isplatu regresa moram koristiti makar jedan dan godišnjeg odmora, zanima me imam li pravo na razmjerni dio godisnjeg? U skoli mi je receno da se razmjerni dio ne moze koristiti vec eventualno isplatiti djelatnicima kojima ističe ugovor na određeno. Unaprijed hvala na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ninakonalina je napisao:

Poštovani, zaposlena sam u Osnovnoj školi 2,5 mjeseca te imam ugovor na neodređeno. S obzirom da za isplatu regresa moram koristiti makar jedan dan godišnjeg odmora, zanima me imam li pravo na razmjerni dio godisnjeg? U skoli mi je receno da se razmjerni dio ne moze koristiti vec eventualno isplatiti djelatnicima kojima ističe ugovor na određeno. Unaprijed hvala na odgovoru. 

Zakonski, imate pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora ukoliko Vam poslodavac misli isti omogućiti kad i drugima. Ukoliko ste zaposleni na neodređeno i predmnijeva se da ćete raditi cijelu godinu, školu ništa ne sprječava da Vam omogući korištenje punog godišnjeg odmora preko ljeta. I škola ima manje problema kasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija