Jump to content

Napad psa


yamajazaki

Preporučene objave

23.6.2019. Ja i moje štene smo bili u parku za pse, a tamo nije bilo nikoga pa sam sjela dolje i čekala da netko dođe

Odjednom sam čula psa kak ide s brda prema parku mislila sam da ce produziti dalje jer vlasnik dobro zna da se njegov hrvatski ovčar i moj mali mješanac ne vole

Njegov pas ima epilepsiju a na vratima piše da je zabranjen ulaz bolesnim i opasnim psima

 

Ugl. vlasnik je ušao s jednim čovjekom kojeg dobro znam vec duze vremena

Ja sam se ustala i taj čovjek (svjedok) je potico vlasnika da pusti psa da cu ja mojeg drzati u rukama

Vlasnik je rekao ne znam ja mislim da bi ju mogao napasti svjedok je rekao ma nece pusti ga

Ja sam uzela mojeg u ruke a on je njega pustio hrvatski ovčar je stajao na 1/2m od mene i oni su zamahivali rukom kao da imaju loptu u ruci da se makne od nas

Nije baš djelovalo ali vlasnik se okrenio meni s lijeva i počeo mojeg maziti odjednom sam u kutu lijevog oka vidila kak njegov pas prolazi iza klupe ispred koje sam stajala

Osjetila sam ugriz i počela vrištati kad me povukao dolje maknuli su ga sa mene i pomogao mi je svjedok sa zemlje

Vidila sam tragove zubi na laktu i onda sam okrenula ruku i vidila ranu od 3cm iz koje mi je ispalo masno tkivo počela sam plakati 

Svjedok je mene počeo napadati da sam ja kriva da sam trebala otici da znam da se oni ne vole prošetati 10-15min 

Rekao da je moje štene krivo što je lajalo na njega da njegov pas nije kriv ima epilepsiju 

Došao je moj tata po mene i odvezo ma na hitnu kirušku di sam dobila anti tetanus u oba ramena,antibiotik i šivali su mi ranu samo su spojili u sredini jer su rekli da inace nebi zaraslo

Išla na epidemioologiju di sam dala njegove podatke i nisu mi se javili više a ja vidim da on opet dolazi kod parka znaci ne trebam protiv bjesnoce 

 

Vlasnik ima cirka 25-30 godina? Nisam sigurna ali raspitivala sam se u parku svi misle da ne radi ni nema imovinu mene zanima jel se onda uopce isplati ga tuziti i jel bi ga koji odvjetnik uopce htio tuziti s obzirom na to da je nezaposlen navodno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi li se o psu koji inače napada ljude odnosno druge pse?

U svakom slučaju, prema stajalištu naše prakse, pas je opasna stvar i za svu štetu koja bi potekla od njega odgovara njegov vlasnik, stoga što se građansko-pravnog segmenta predmeta tiče, vi biste uspjeli u sporu, moja predikcija bila bi da bi ste dobili nekoliko tisuća kuna.

Druga je stvar biste li ih uspjeli naplatiti, jer to ovisi o tome ima li vlasnik psa štogod od imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , G-man je napisao:

Radi li se o psu koji inače napada ljude odnosno druge pse?

U svakom slučaju, prema stajalištu naše prakse, pas je opasna stvar i za svu štetu koja bi potekla od njega odgovara njegov vlasnik, stoga što se građansko-pravnog segmenta predmeta tiče, vi biste uspjeli u sporu, moja predikcija bila bi da bi ste dobili nekoliko tisuća kuna.

Druga je stvar biste li ih uspjeli naplatiti, jer to ovisi o tome ima li vlasnik psa štogod od imovine.

Vlasnik je rekao mom ocu kad ga je zvao da on ne voli nove pse ali bilo je i slučajeva di je napao druge pse, a vlasnik se brani s time što nije htio ugristi mene već mog psa

Hvala puno na odgovoru ja sam mislila možda to može kao alimentacija da mu legne na placu kad se zaposli ili da cekam da se zaposlim pa onda tužim jer je moj otac našao na internetu da imam pravo 3godine da dignem tužbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, yamajazaki je napisao:

Vlasnik je rekao mom ocu kad ga je zvao da on ne voli nove pse ali bilo je i slučajeva di je napao druge pse, a vlasnik se brani s time što nije htio ugristi mene već mog psa

OK, pitao sam iz razloga moguće kaznene odgovornosti vlasnika, međutim ako nema evidentirane agresivne prošlosti, onda to, nažalost, otpada.

Prije 12 minuta, yamajazaki je napisao:

Hvala puno na odgovoru ja sam mislila možda to može kao alimentacija da mu legne na placu kad se zaposli ili da cekam da se zaposlim pa onda tužim jer je moj otac našao na internetu da imam pravo 3godine da dignem tužbu

Zastarni rok je 3 godine (subjektivni) od saznanja za štetu i štetnika, no moja sugestija vam je da ako odlučite ići u tužbu, da to učinite čim ranije. Obzirom ste maloljetna (ako sam vas dobro shvatio), obavezno uključite u to roditelje i po mogućnosti stručnu pomoć odvjetnika.

Nakon pravomoćnosti presude u vašu korist (što je sasvim izvjesno) imala biste pravo da naplatite ono što presudom bude naloženo štetniku u roku 10 godina, računajući od pravomoćnosti presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, G-man je napisao:

OK, pitao sam iz razloga moguće kaznene odgovornosti vlasnika, međutim ako nema evidentirane agresivne prošlosti, onda to, nažalost, otpada.

Zastarni rok je 3 godine (subjektivni) od saznanja za štetu i štetnika, no moja sugestija vam je da ako odlučite ići u tužbu, da to učinite čim ranije. Obzirom ste maloljetna (ako sam vas dobro shvatio), obavezno uključite u to roditelje i po mogućnosti stručnu pomoć odvjetnika.

Nakon pravomoćnosti presude u vašu korist (što je sasvim izvjesno) imala biste pravo da naplatite ono što presudom bude naloženo štetniku u roku 10 godina, računajući od pravomoćnosti presude.

Mislim da nitko ga na žalost nije prijavio 

Nisam maloljetna nego je moj otac imao njegov broj mobitela jer je svjedok bio njegov prijatelj pa je vlasniku dao njegov broj da istrazi za njega dali smo vlasnika prijavili policiji što jesmo

Mislim i ja da idem što ranije na to što prije to bolje 

Uredu hvala mene je najviše brinulo da li bi ga mogla tužiti onda mogu naci nekog odvjetnika iz OS pa stupiti u kontakt što prije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, yamajazaki je napisao:

Mislim da nitko ga na žalost nije prijavio

OK, u tom slučaju, kazneno-pravni aspekt priče treba zaboraviti.

Prije 44 minuta, yamajazaki je napisao:

Nisam maloljetna...

Moja isprika.

Prije 44 minuta, yamajazaki je napisao:

Mislim i ja da idem što ranije na to što prije to bolje

Definitivno bude bolje, i obavezno zadržite svu medicinsku dokumentaciju koju imate, jer će biti važna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani, mene zanima vezano uz ovo ako mi netko može odgovoriti. Napao me je pas s leđa i poderao hlače, sva sreća brzo sam reagirao i uspio se okrenuti. Sreća pa nije bilo ozljeda osim male ogrebotine. Onda je pas dobrih minutu nasrtao na mene i nisam mogao pobjeći, gazda je samo vikao kroz prozor i nije ništa poduzeo. Onda sam uspio uzeti kamen i pas je pobjegao. Taj pas me napada već godinu dana i ovaj put sam zvao policiju koja je napravila zapisnik. Šta dalje da napravim, jel ima tu osnove za sudsku tužbu?  I moje je taj pas znao napadati ali ovo je prvi put da je ugrizao. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

I tu malu ogrebotinu ste trebali liječnički dokumentirati, mada se ne radi o ozljedi u sudsko-medicinskom smislu. Zbog pretrpljenog straha biste možda imali pravo na naknadu štete, ali je teško reći koliku, svakako imate pravo na naknadu materijalne štete za poderane hlače.

Policajac mi je rekao da ta ogrebotina nije ništa i da nemam pravo na naknadu štete zbog hlača. Također rekao mi je da nemam pravo vidjeti zapisnik tj. kako je završio slučaj. Onda mi je drugi ljubazniji rekao da je to moje pravo vidjeti kako je završilo i priznao je da vidi da sam potresen od događaja. Sad me zanima jel se to može šta iskoristiti izjava policajca, i tipa da sad idem kod liječnika, pa makar da mi da neke tablete ili nešto što će potvrditi moju potresenost i strah. Jer već danima od događaja ne mogu spavati i strah me je proći pokraj te kuće da me opet ne bi napao pas.

 

Da se razumijemo ne planiram dizati tužbe samo se informiram u slučaju ako se odlučim, a pošto vi imate zakon u malom prstu ovako vidim koje su mi opcije. Hvala na vremenu i trudu.

 

Samo pod pitanje, ja sam policajcu rekao da me je taj pas napadao već preko deset puta ali on je rekao da to ne može ući u zapisnik i da samo ovaj događaj može ući u zapisnik. Ja sam mu rekao da vjerujem da imam pravo u roku od trideset dana prijaviti i vidio sam onda da ni on ne zna jel stvarno imam ili nemam, pa pitam vas jer nisam siguran da nisam nešto krivo protumačio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto ne biste išli liječniku ako već danima ne možete spavati? Mislili ste da će Vam biti bolje, ali ste i dalje u stanju šoka i stresa.

To što raniji događaji nisu policijski konstatirani ne znači da se nisu dogodili, točno je da oni mogu dokumentirati samo događaj zbog kojeg ste ih zvali, što se tiče ranijih događaja, možete prijaviti bilo kada, ne samo u roku od 30 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Zašto ne biste išli liječniku ako već danima ne možete spavati? Mislili ste da će Vam biti bolje, ali ste i dalje u stanju šoka i stresa.

To što raniji događaji nisu policijski konstatirani ne znači da se nisu dogodili, točno je da oni mogu dokumentirati samo događaj zbog kojeg ste ih zvali, što se tiče ranijih događaja, možete prijaviti bilo kada, ne samo u roku od 30 dana.

Jednostavno nisam mislio da je to povezano, dok mi kolegica nije rekla da idem liječniku tražiti neke tablete za smirenje ili nešto. Sad mi to pomalo utječe i na posao jer ne mogu spavati kako treba i naravno jesti. Ali mislim cijelo vrijeme proći će to nije ništa posebno. Jednostavno ne znam šta da točno radim povodom svega jer znam da će taj pas opet napasti jer su to jako neodgovorni vlasnici. Još vjerojatno nije ni čipiran i cijepljenj šta da nekoga od djece ugrize? Baš katastrofa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija