Jump to content

radno pravo-poništenje otkaza-dostava presude


vesna58

Preporučene objave

Zna li netko kako da ubrzam otpravak presude. Presuda čitana 1.3. te se sutkinja obvezala u roku od 30 dana dostaviti presudu s obrazloženjem ali ništa od toga.

Radi se o otkazu koji je bio nedopušten te je takvim i proglašen. Presuda glasi da me se mora vratiti na posao u roku od osam dana od primitka obrazložene presude. Bojim se da bi to moglo trajati a ja sam već treću godinu bez posla. Kaj da napravim????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi izbjegli opisanu sutuaciju, morali ste tijekom postupka odnosno u samoj tužbi zatražiti donošenje mjere vraćanja radnika na posao.

 

U ovoj situaciji, odlkaskom kod suca pozurite pisan otpravak presude.

 

U svakom slučaju, imate pravo na naknadu plaće kao da ste radili svo ovo vrijeme trajanja postupka, plus naknadu štete, narvano sve ovo ako ste tako postavili tužbeni zahtjev

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Privremena mjera zatražena, sutkinja odbila ali joj Županijski poništava rješenje i traži da u razumnom roku odluči o privremenoj mjeri, što ona nije učinila. Kada je u postupku dokazano da je otkaz nedopušten i kompletna dokumntacija od strane poslodavca falsificirana kako bi se prikrila istina, nije se moglo drugo nego donijeti presudu da je otkaz nedopušten na što je i u početku spora ukazivao Pučki pravobranitelj. Sada se zavlači sa dostavom presude koja je trebala stići najkasnije do 31.3.04.

 

Odvjetnik mi kaže da odlazak sucu nije dobar jer da se onda zainate pa još rastežu. Ja se slažem s vama da treba otići sucu ili predsjedniku suda i ubrzati otpravak.

 

Dvije i pol godine sam bez posla s dvoje male djece samo zbog sporosti i nemara. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija