Jump to content
  1. G-man

G-man

• Similar Content

• objavio Nesiguran
      Poštovani,
      Za vrijeme ljeta radio sam za jednu firmu za sjedištem u Zagrebu, no meni i kolegama nisu isplatili zadnju plaću. Već 3 mjeseca bivši poslodavac nas sve navlači da će nam novci sjesti kroz nekoliko dana. Mene zanima, pošto nas poslodavac navlači sve uvjerljivije, želi li kupiti naše strpljenje i ne isplatiti nam plaće uopće? I zanima me postoji li zakon po kojem nakon što prođe godina u kojoj je bio radni odnos poslodavac ne treba isplatiti plaće iz te godine. I što je najbolje učiniti u našoj situaciji? Lijep pozdrav!
    • objavio LeoPrivet
      Radio sam za firmu kojoj je sjedište u Zagrebu. Sva komunikacija je išla preko e-mail. Radni odnos je završen u kratkom roku 25og u mjesecu. Plaća mi je došla oko 25% manja od mog izračuna. Platnu listu nikad nisam vidio. Jel se tu radi o osobnom odbitku iako me nikad nitko nije pitao želim li da mi se iznos osobnog odbitka skine s plaće. Naravno, kako sam sad nezaposlene to bi odbio. Koje korake ja konkretno mogu poduzeti u ovom slučaju? 
    • objavio Lisa55
      Upravo sam u procesu otvaranja porodiljnog. U zadnjih nekoliko mjeseci sam imala povecanje plaće i poslodavcu je dosla obavijest da se mora očitovati o razlozima povećanja. Zanima me da li stvarno postoji mogućnost da oni odbiju bilo kakvo objašnjenje koje npr.nije njima po volji tj. koja objašnjenja su po njima prihvatljiva i da li postoji neki zakon na koji se oni mogu pozvati u slučaju da ne prihvate očitovanje poslodavca i odluče ne isplatiti pripadajuću naknadu tj.porodiljni?
    • objavio nonamee
      Pozdrav. 

Imam pitanje. 
      U slučaju ovrhe radnika koji prima 2 platne liste i 2 isplate na račun svaki mjesec Jedna je platna lista za plaću, a druga je platna lista na kojoj piše BONUS. U izvodu banke , isplata plaće piše: "osobna primanja isplaćena u cijelosti" , a za bonus piše: "ostala osobna primanja...". 
      Što se u ovom slučaju događa u slučaju ovrhe ? Plaća je manja od 6.237,00 kn neto, te je u tom slučaju od ovrhe zaštićeno 3/4 plaće. To mi je jasno. No što se događa s bonusom? Je li 3/4 bonusa zaštićeno od ovrhe? Ili pak, zbraja li se plaća i bonus, a  u tom slučaju prelazi se iznos od 6237,00 kn , pa imamo iznos izuzet od ovrhe u iznosu od 4.158,00 kn ? Ili od plaće je zaštićena 3/4, a bonus se cijeli ovršuje? Inače, radi se o bonusu na ostvarenu prodaju, s obzirom da se radi o poslu gdje radnik dobiva bonus na plaću sukladno ostvarenoj prodaji. 
      Nadam se da sam jasno objasnio, ako treba dodatna pojašnjenja, tu sam. Unaprijed hvala na pomoći. 

lp

• objavio Iva_zg
      Pozdrav,
      malo sam u zabludi vezano za neke stavke koje sam primjetila kod svog poslodavca . 
      na ugovoru o radu mi piše da će mi se isplaćivati plaća od 7.958,70 kn brutto, sa svim porezima, prirezima i davanjima koja su propisana zakonom.
      Na platnoj listi sam primjetila dio gdje su navedeni podaci o proračunu gdje piše ugovorena bruto plaća 6,999,59 kn. Na to sumu su mi uračunati svi doprinosi, piše ovako (doprinosi za mio gener.sol, dop.za mio kapit.štednja i dop.na plaće za zo), Još imaju neke stavke porezna olakšica, porez na dohodak osnovica za porez na dohodak  i na kraju piše utvrđena svota plaće-naknade 5.090,00 kn i pod rubrikom dodaci i obustave imam navedeno naknada za rezultate rada 550kn i prijevoz 360 kn. Suma za isplatu je 6000 kn. 
      Može mi netko objasniti zašto je u ugovoru navedeno jedna suma, a na platnoj listi se drugačije računa? Hvala
  • Online korisnici

• Napravi novi...