Jump to content
elemental

Obračun sati

Preporučene objave

Radio sam od 1.9.2014. do 28.2.2018. u dvije škole na neodređeno puno radno vrijeme. Kao jezičar tjedno sam imao 21 sat nastave što iznosi 8 sati dnevno, odnosno 40 sati tjedno. Uvidom u dokumentaciju HZMO utvrđeno je da su mi poslodavci ukupno uplaćivali doprinose i bio sam prijavljeni na 6,6 sati. Tako sam prema ugovoru bio zakinuti za 1,4 sati dnevno. Tako ispada da sam u navedenom periodu primao i manju plaću ali mi sada nedostaje gotovo dva mjeseca staža. Koji su eventualni koraci kako bi se ispravile nepravilnosti bivšeg poslodavca. Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nažalost, ako je neispravna prijava bila, poslodavac i prekršajno odgovara po Zakonu o mirovinskom osiguranju, zbog toga poslodavci ne žele ispravljati neispravan staž, te uvjeravaju radnike da se tu sada više ništa ne može. Slažem se, idite sa svime u svoju ispostavu HZMO i podnesite zahtjev za ispravak staža, ako se to može napraviti kod odlaska u mirovinu za staž iz sedamdesetih i osamdesetih godina, ne vidim zašto se ne bi moglo za Vas.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...