Jump to content

Dolazak na posao u drugi grad bez putnih troškova i plaće


dara068

Preporučene objave

Kao radnik možete izvanredno otkazati svoj ugovor o radu zbog osobito teške povrede obveze iz radnog odnosa. Kao obrazloženje navedite da ga otkazujete zbog neisplate plaće i putnih troškova, a što predstavlja tešku povredu obveze iz radnog odnosa od strane poslodavca. Pri tome ne morate odraditi otkazni rok, odnosno idući radni dan možete prestati dolaziti na posao, jer je ugovor o radu prestao izvanrednim otkazom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Kao radnik možete izvanredno otkazati svoj ugovor o radu zbog osobito teške povrede obveze iz radnog odnosa. Kao obrazloženje navedite da ga otkazujete zbog neisplate plaće i putnih troškova, a što predstavlja tešku povredu obveze iz radnog odnosa od strane poslodavca. Pri tome ne morate odraditi otkazni rok, odnosno idući radni dan možete prestati dolaziti na posao, jer je ugovor o radu prestao izvanrednim otkazom.

Znam da imam pravo na izvanredni otkaz bez otkaznog roka, ali je problem što sam kod tog poslodavca prešla nedavno, a na prethodnom poslu sam dala otkaz, pa, bar mi je tako rečeno, moram odraditi 3 mjeseca  kod novog poslodavca kako bih imala pravo na naknadu za nezaposlene. Zbog toga me zanima dok ne istekne tih tri mjeseca jesam li, pravno gledano, u obavezi ići na posao u drugi grad iako ne dobivam ni plaću ni putne troškove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Putne troškove vam niti ne mora isplaćivati. Plaću mora. Ne možete ne dolaziti na posao jer ne primate plaću, a i dalje biti u radnom odnosu, poslodavac Vam može opravdano dati otkaz. Ali možete dati izvanredni otkaz jer niste primali plaću. U slučaju kad Vama poslodavac da izvanredni otkaz nemate pravo na dobivanje naknade sa Zavoda. Ako ga Vi date imate pravo - ako zadovoljavate ostale uvjete. Mislim da morate biti kod ovog poslodavca barem tri mjeseca jer ste kod prethodnog sami dali otkaz (provjerite na stranicama HZZ-a). Ubuduće se raspitajte kamo idete raditi, nije istina da se ne može.

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, hetta je napisao:

Putne troškove vam niti ne mora isplaćivati. Plaću mora. Ne možete ne dolaziti na posao jer ne primate plaću, a i dalje biti u radnom odnosu, poslodavac Vam može opravdano dati otkaz. Ali možete dati izvanredni otkaz jer niste primali plaću. U slučaju kad Vama poslodavac da izvanredni otkaz nemate pravo na dobivanje naknade sa Zavoda. Ako ga Vi date imate pravo - ako zadovoljavate ostale uvjete. Mislim da morate biti kod ovog poslodavca barem tri mjeseca jer ste kod prethodnog sami dali otkaz (provjerite na stranicama HZZ-a). Ubuduće se raspitajte kamo idete raditi, nije istina da se ne može.

Hvala na odgovoru hetta. Nisam razumjela na što se odnosi ovo "nije istina da se ne može"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija