Jump to content

Predmet o završetku istrage


Maryy2

Preporučene objave

Radi se o obavijesti da je protiv vas završena istraga te sada, ovisno o rezultatima istrage, slijedi, ili podizanje optužnice ili donošenje rješenja o obustavi postupka/odbačaju kaznene prijave.

Za navedenu odluku državni odvjetnik ima rok od mjesec dana (koji se iz posebno opravdanih razloga, može produljiti za dodatna dva mjeseca).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Iako sa zakašnjenjem - ukoliko dođe do podizanja optužnice, stvar seli na sud, prvo na potvrđivanje optužnice, a zatim, ako optužnica bude potvrđena, u raspravnu fazu, čije trajanje je nemoguće anticipirati.

U svakom slučaju, pobrinite se da redovito zaprimate poštu, i ako se desi(o) najcrnji scenarij, angažman odvjetnika kaznenjaka može samo koristiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani, 

imam upit na slicnu temu. Nisam sigurna postoji li negdje moja tematika na Forumu, pa ću pokušati ovdje. 

Zanima me, koliko se puta istraga može produžiti? Naime, istraga je već jednom produžena. Nešto mi zvoni da se istraga može samo 1 produžiti. Dakle, od one prve i osnovne istrage na još jedan produljeni rok. Možda se varam, pa bih voljela da mi to objasnite. 

Osim toga, prema Zakonu kaznenog prava, odnosno pred državnim odvjetnicima, postoji li razlika ako je neko pronevjerio novac od 100 kn, 10 000, ili 100 000. U smislu, kazne su drugačije, no je li bilo koji iznos osnova da se nekog tereti za pronevjereni novac. 

 

LP. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mxm je napisao:

Zanima me, koliko se puta istraga može produžiti?

U teoriji (i po zakonu), nema ograničenja. U praksi, to će se dešavati, u pravilu, jednom.

prije 3 sati , Mxm je napisao:

Osim toga, prema Zakonu kaznenog prava, odnosno pred državnim odvjetnicima, postoji li razlika ako je neko pronevjerio novac od 100 kn, 10 000, ili 100 000. U smislu, kazne su drugačije, no je li bilo koji iznos osnova da se nekog tereti za pronevjereni novac.

Osim kvalifikacije djela (osnovni, kvalificirani ili privilegirani oblik) te moguće diferencijacije ovlaštenog tužitelja (privilegirani oblik podložan je privatnom progonu, osim u slučaju kad bi bio na štetu državne imovine), razlike nema.

U teoriji, kada bi se radilo o nekom smiješnom iznosu, tipa par kuna, u obzir bi došla primjena instituta beznačajnog djela (čl. 33. KZ-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

hvala od srca na odgovoru. 

Ps. Zanima me kako  DORH gleda na to kada ustanovi da je toboža žrtva procesa, odnosno oštećenik procesa skrivao informacije, manipulirao, kada je prijavljivao DORH-u određenu situaciju i po njemu inkriminaciju na koju je sumnjao. S obzirom na njegovu manipulaciju i kreiranje slucaja te prijavu koju je kreirao kako njemu odgovara - postoji li mogucnost odbacivanja iste - s obzirom da je skrivao informacije ili ih izoblicavao. Hocu reci, onda ta prijava nije vjerodostojna ili nije u cjelosti onakva kakva bi trebala biti. 

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To može rezultirati i sa mogućim kaznenim progonom "žrtve" bilo radi KD davanja lažnog iskaza, bilo KD lažnog prijavljivanja kaznenog djela.

A može se desiti i scenarij kojeg sami iznosite - da mu se jednostavno ne povjeruje, pa odbaci kaznena prijava i onda nek se izvoli sam "tužakati" ukoliko želi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav. 

Imam pitanje. Voljela bi da mi odgovorite. 

U nastavku kronološki slijed događaja, kako bi Vam situaciju približila. 

-srpanj 2019.g.: podignuta kaznena prijava 

-prosinac 2021.g.: podignuta optužnica

-ožujak 2023.g.: napokon dolazi optužnica na sud, sudac je šalje na doradu radi nedostatka dokaza. 

 

Sumnjam u pronalaženje novih dokaza, jer ih nema. 

Zanima me koliko puta sudac može vratiti predmet na doradu i što se događa ako nema nikakvih dodatnih novosti...

Tko odbacuje optužnicu? Drž. tužiteljica, sudac? 

Znam da je nezahvalno pitati koliko bi postupak mogao trajati... Ali traje već od 2019.g., a evidentno je da nema osnova za podizanje optužnice, a kamoli za daljnjim produžavanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija