Jump to content

Otkazni rok i prava radnika


kotex

Preporučene objave

Tko zna, nek pomogne!

Razlika između izvanrednog i redovnog otkaza ako ga dajem ja kao radnik.?????

Poslodavac vrsi pritisak neosnovanim optuzbama i vrijeđa kad god stigne. Ostale kolege okreče protiv mene "rekla - kazala" babskim pričama ko da smo u vrtiću, valjda u namjeri da puknem što prije...

Naime, kćeri upravo izlazi porodiljni dopust pa jd logično da sam ja višak. 

Imam ugovor na neodređeno iako ga nikad nisam vidjela,platne liste uopće ne dobivam a sutra moram moliti da mi se potpise na potvrdu poslodavca za kredit. 

Kako se mi "mali" radnici mogu zastititi?

Kome da se obratim?

Hvala svima na pomoći!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kod izvanrednog otkaza ne morate odrađivati otkazni rok, već radni odnos prestaje odmah kad poslodavac zaprimi odluku o otkazu. Ako doživljavate mobing, možete i obustaviti rad uz plaću dok Vam se ne osiguraju uvjeti za dostojanstven rad siguran od uznemiravanja, ali morate podnijeti tužbu radi mobinga u roku od 8 dana od obustave rada. Nažalost, osim po pitanju platnih lista i izdavanja ugovora o radu, za pitanja mobinga Vam inspekcija rada neće biti od pomoći, ali možete prijaviti zbog izdavanja ugovora i platnih lista.

Međutim, znate da bilo kakvom prijavom palite sve mostove s tim poslodavcem i radni odnos će vjerojatno završiti na ratnoj nozi, te da neće doći do očekivanog poboljšanja radnih uvjeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija