Jump to content

ugovor o darivanju


vinmar

Preporučene objave

Poštovani,možete li mi pomoci kao i što navesti u ugovoru o darivanju prije par dana sam dobio odbijenicu da se ne mogu uknjižiti na stan koji je moja majka meni polkonila ,s obzirom da nisam ni približno pravne struke i terminologija mi je totalno nejasna ako mi netko može pomoci sto da naveden u aneksu ugovora,oni u zk naveli neki čl.482

IMG-20190715-WA0014.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru o darovanju niste naveli da vam darovatelj predaje nekretninu u posjed. Za slučaj darovanja bez prave predaje u posjed zakon propisuje da ugovor mora biti sastavljen u obliku javnobilježničkog akta ili solemnizirane privatne isprave. To je, prema obrazloženju rješenja, razlog odbijanja prijedloga za uknjižbu.

Mislim da bi bilo najbolje, da ne petljate s aneksom, a budući da i njega treba ovjeravati, potpisati novi ugovor o darovanju koji ćete izmijeniti samo na način da ćete dodati dvije nove odredbe i to: 

- Darovateljica se obvezuje predati posjed nekretnine obdareniku odmah po sklapanju ovog ugovora.

- Ugovorne strane sporazumno raskidaju ranije zaključeni ugovor o darovanju nekretnine od dana __________ na kojemu je potpis darovateljice ovjeren po javnom bilježniku ______________ pod posl. br. ______________ (opisati raniji ugovor o darovanju na prazne crte). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, vinmar je napisao:

što navesti u ugovoru o darivanju

Ugovor o darovanju
(Ime i prezime, Br.OI, adresa) (u daljnem tekstu: Darovatelj)
i
(Ime i prezime, Br.OI, adresa) (u daljnem tekstu: Obdarenik)
sklopljen je u _________, dana _____________ slijedeći


 UGOVOR O DAROVANJU STANA


 Članak 1.
Darovatelj je vlasnik dvosobnog stana u ____________________, a koji se sastoji od 
dvije sobe, kuhinje, kupaone s WC-om, predsoblja i balkona u ukupnoj površini od 
_______ m².


 Članak 2.
Darovatelj daruje - daje bez protučinidbe Obdareniku, a Obdarenik prima sa zahvalnošću, 
nekretninu - stan iz članka 1. ovoga Ugovora.


U posjed darovane nekretnine - stana Obdarenik stupa odmah.


 Članak 3.


Darovatelj daje suglasnost Obdareniku da bez bilo kakvog daljnjeg odobrenja nekretninu 
- stan iz članka 1. ovoga Ugovora upiše u zemljišne knjige na svoje ime.


 Članak 4.
Ugovorne strane se odriču prava pobijanja ovoga Ugovora osim u slučaju grube nezahvalnosti Obdarenika.


 Članak 5.
Poreze i druga davanja u vezi s darovanjem nekretnine - stana iz članka 1. ovoga Ugovora snosi Obdarenik.


 Članak 6.
Ovaj Ugovor sklopljen je u 6 (šest) istovjetnih primjeraka, od kojih svaka ugovorna 
strana zadržava po 3 (tri) primjerka.
 
DAROVATELJ            OBDARENIK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija