Jump to content

ŠTO NAKON NAPLATE PREKO FINE


Only my

Preporučene objave

Bog, odvjetnik je predao na finu zahtjv za prisilnu naplatu elimentacije. Mene zanima sto dalje, kakva je procedura? Preko fine potrazujem dug do datuma kad je podnesen zahtjev,posto se otac i dalje oglušava na placanje a radi,dali fina ima mogucnost regulacije naplate i ubuduce ili samo za to sto je navedeno?? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To mi je jasno, mene muci ovo, znaci fina ce naplatiti dug do 1.6.2019 kako sam shvatila, jer smo tada poslali zahtjev, do zog datuma dugovanja ce skinuti oni, sto dalje,od 1.6.2019. Rekli su mi da se s fine ceka 60dana.to ce vec 2mje ce proci.a on se izjasnio da nece placati ni u buduce jer nema dovoljno novca, iako radi. Neznam razumite li pitanje,, znaci sto dalje ako nebude placao, kad fina naplati postojeci dug,, vec ce ne nakupiti novo dugovanje 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Only my je napisao:

Neznam razumite li pitanje,, znaci sto dalje ako nebude placao, kad fina naplati postojeci dug,, vec ce ne nakupiti novo dugovanje 

Kako glasi izreka te presude? Što, kako i do kada mora plaćati? Ako je presuda podobna, može se sudskim putem tražiti trajna naplata alimentacije pute Fine i to sve dok postoje zakonski uvjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad smo se rastavljali ja sam prihvatila  1200za dvoje, uz to da ce dodatno dati kad i koliko moze, posto nije davao nista osim tih 600a ni to nije uredno placao trazila sam na sudu eližentaciju po cenzusu, sud mu je tako i odredio, da placa po dijetetu 1100 za 6dodisnje dijete ,odnosno 1250 za 8godisnje,trebao mi je platit razliku od podnosenja odluke te 2mje cijela jer je prestao sva placanje. Jer on je i nakon nove odluke suda nastavio placati po starom dok nije prestao nikako. Odluka je pravomocna, posto nije htio platit dali smo na finu zshtjev za taj dug oko 8000kn,,,to je bilo do 1.6.2019.... 

 

 

Nisam ja njega tuzila za dugovanje jer ga tada nije bilo samo sam tražila vecu elimentaciju koju sam dobila, dug je nastao nakon odluke jer je trebao platiti razliku te za zadnja dva mjeseca nije nista dao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev za izravnu naplatu može stajati na njegovim računima do punoljetnosti djece, pa da umjesto da on dobrovoljno plaća, da se svakomjesečno ovršava, za Vas je to možda sigurnija opcija nego čekati njegovu dobru volju svaki mjesec. Međutim, odvjetnik kojega ste angažirali zna na koji način je postavio zahtjev za izravnu naplatu, pa njega trebate pitati hoće li se ovršavati samo za dug ili i za ubuduće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

opet ja..fina mi je vratila zahtjev,uz objasnjenje ukoliko zelim daljnu naplatu obroka i obracun zatezne kamate da naznacim u specifikaciji,,,,neznam sto tocno traze,ako mi mozete pojasnit?  i jos jedna stvar me muči,naime otac im je sezonac i dok prodje tih 60dana vjerovatno neće raditi ni imati primanja? Ovo mi se čini kao da nikada nećemo doći do kraja,,,na socijalnom sam ga prijavila nezeli  dalje placati iako radi,oni su mu rekli ili fina ili kaznena prijava,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Only my je napisao:

fina mi je vratila zahtjev,uz objasnjenje ukoliko zelim daljnu naplatu obroka i obracun zatezne kamate da naznacim u specifikaciji,,,,neznam sto tocno traze,ako mi mozete pojasnit?

Što ste točno naveli u predanom zahtjevu koji Vam je vraćen?

prije 13 sati , Only my je napisao:

naime otac im je sezonac i dok prodje tih 60dana vjerovatno neće raditi ni imati primanja?

Novčana sredstava se odmah zaplijene po primitku ispravnog zahtjeva za izravnu naplatu na Fini, ali se tek nakon 60 dana prenose na račun ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predala sam zahtjev,te onaj papir specifikaciju,tu sam navela sto je platio i koliko je duzan,,i sudsko rjesenje sa svim onim pecetima o ovrsnosti,,u zahtjevu sam navela da mi treba platiti dio,ne u cijelosti,te na specifikaciji navela za svaki mjesec sto je platio koliko je duzan....neznam opce sto jos da napisem....

 

mislim da sam stavila da zatezne kamate zahtjevam u cijelosti,nisam sad uz papir da vidim,,gdje i kako ispunjavam za daljnu naplatu,to ide na onoj specifikaciji sto su mi dali ili mi treba neki drugi papir??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija