Jump to content

Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave - Diners


Avisss

Preporučene objave

Ljubazno bih molila pomoc oko sljedeceg:

Naime, od odvjetnickog drustva Leko i partneri dobila Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave zbog duga prema Dinersu u iznosu od 5.300,00 kn.

Je li to vec Rjesenje o ovrsi ujedno?

Placam li samo taj iznos duga u roku od osam dana ili i troskove neke?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno ste dobili od nekog bilježnika, a ne od odvjetnika. Na poleđini prijedloga za ovrhu bi vam trebalo biti otisnuto rješenje o ovrsi (zauzima otprilike malo manje od pola stranice) s potpisom javnog bilježnika. 

Ako plaćate u roku od osam dana, plaćate iznos duga (glavnicu) s kamatama do dana uplate i nastale troškove ovrhe koji su ovrhovoditelju dosuđeni rješenjem o ovrsi. Ne plaćate predvidive troškove ovrhe, koji su u posebnoj stavci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, LjuboZG je napisao:

Vjerojatno ste dobili od nekog bilježnika, a ne od odvjetnika. Na poleđini prijedloga za ovrhu bi vam trebalo biti otisnuto rješenje o ovrsi (zauzima otprilike malo manje od pola stranice) s potpisom javnog bilježnika. 

Ako plaćate u roku od osam dana, plaćate iznos duga (glavnicu) s kamatama do dana uplate i nastale troškove ovrhe koji su ovrhovoditelju dosuđeni rješenjem o ovrsi. Ne plaćate predvidive troškove ovrhe, koji su u posebnoj stavci.

Jos jedno pitanje, ima li u ovoj fazi mogucnosti ikakvog dogovora sa odvjetnickim drustvom/javnim biljeznikom za placanje u dvije rate npr.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, LjuboZG je napisao:

Mogucnost bilo kakvog dogovora ovisi o dobroj volji ovrhovoditelja. Ako ne podnesete prigovor i obratite im se s molbom da platite u dvije rate vjerojatno ce pristati na to, ali pazite da stvarno ispostujete takav dogovor jer ce oni imati pravomocno rjesenje o ovrsi kojim vas mogu blokirati preko FINA-e

Probat cu im uputiti mail sa zamolbom za placanje u dvije rate. Nekako se bojim da nece to prihvatiti jer ipak sam ja samo jedna od mnogih koji isto pitaju sigurno svakodnevno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , LjuboZG je napisao:

Mogucnost bilo kakvog dogovora ovisi o dobroj volji ovrhovoditelja. Ako ne podnesete prigovor i obratite im se s molbom da platite u dvije rate vjerojatno ce pristati na to, ali pazite da stvarno ispostujete takav dogovor jer ce oni imati pravomocno rjesenje o ovrsi kojim vas mogu blokirati preko FINA-e

Trebam li se javiti direktno Erste Cars Clubu ili odvjetnickom drustvu?

Je li javljanje putem mail-a profesionalno i vazece za toliko ozbiljnu situaciju??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , LjuboZG je napisao:

Ako ne podnesete prigovor i obratite im se s molbom da platite u dvije rate vjerojatno ce pristati na to.

Prigovor ne treba podnositi, jer nema osnove za njega. Međutim, molbu bi trebalo uputiti osim OD ovrhovoditelja i javnom bilježniku, i to na način da tražite odgodu provedbe ovrhe, jer ste po zaprimljenom rješenju o ovrsi uplatili prvu ratu u x iznosu (priložiti potvrdu o uplati), a da ćete drugu ratu u y iznosu uplatiti na neki točno odabrani datum koji Vama odgovara. S ovakvom molbom stopirate situaciju da ovrhovoditelj ima ovršnu ispravu, a javni bilježnik spis šalje na sud (a to će potrajati). Potom sud pita ovrhovoditelja, je li dug podmiren, a u međuvremenu Vi stignete uplatiti i drugu ratu, tako da sud od ovrhovoditelj dobiva informaciju da je dug podmiren. Nakon toga sud donosi rješenje o obustavi postupka, i ovrhovoditelj nikada ne dolazi u posjed ovršne isprave na Vaše ime, naravno temeljem ovog potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se javim sa informacijama:

Kontaktirala sam odvj. društvo telefonski i upitala za informaciju o mogućnosti obročnog plaćanja duga odnosno zamolila sam za odgodu ovrhe. Gospođa mi je rekla da svakako uputim dopis jedan sa zamolbom gdje bi navela u koliko bi rata platili dug odnosno u kojim iznosima te da dopis pošaljem njima na adresu da vide sa ECC da li pristaju. Isto tako, gospođa je rekla da ne šaljem dopis javnom bilježniku jer će se to voditi kao prigovor, a da to svakako mi nije potrebno jer ću samo veće troškove imati.

Pripremila sam dopis koji ću poslati danas preporučeno sa povratnicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Avisss je napisao:

gospođa je rekla da ne šaljem dopis javnom bilježniku jer će se to voditi kao prigovor, a da to svakako mi nije potrebno jer ću samo veće troškove imati

Pogrešno, a njoj ide u prilog. Zna se što je prigovor (pogledajte čl. 57. i 50. Ovršnog zakona), a molba za odgodu i obročnu otplatu nije prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Borbena7 je napisao:

Napravite zamolbu prema njenoj upiti i molbu javnom bilježniku prema mojoj uputi. Neka sadržajno budu usklađene sa datumima podmirivanje. Njima je šaljite odmah, a javnom bilježniku posljednji dan roka.

Kako se računa tih 8 (osam) dana koji ulaze u rok za plaćanje? subote, nedjelje? da znam poslati i javnom bilježniku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JB-u da isto tako dopisom objasnim da sam odvj. društvu poslala dopis za zamolbom za odgodom ovrhe odnosno otplatu duga u dvije rate? Mogu čak i isti tekst čak upotrijebiti, naravno prilagođen?

 

JB će taj dopis primiti nakon isteka tih 8 dana sigurno (ne znam koliko je pošta ažurna ili nije, ali realno dobiva ga nakon isteka), što se dešava kad 25.07. prođe tih 8 dana??? OD zaprimio zahtjev, JB nije još...ja čekam odgovor od nekoga od njih, prošlo je 8 dana. Može li ovrha već ići u proceduru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Avisss je napisao:

JB-u da isto tako dopisom objasnim da sam odvj. društvu poslala dopis za zamolbom za odgodom ovrhe odnosno otplatu duga u dvije rate? Mogu čak i isti tekst čak upotrijebiti, naravno prilagođen?

Možete.

Prije 4 minuta, Avisss je napisao:

JB će taj dopis primiti nakon isteka tih 8 dana sigurno (ne znam koliko je pošta ažurna ili nije, ali realno dobiva ga nakon isteka), što se dešava kad 25.07. prođe tih 8 dana??? OD zaprimio zahtjev, JB nije još...ja čekam odgovor od nekoga od njih, prošlo je 8 dana. Može li ovrha već ići u proceduru?

Nije bitno kada će javni bilježnik primiti poštu, već kada ste predali na poštu. Slobodno mu možete poslati zadnji dan roka. Jb mora čekati protek roka i bar još nekoliko dana iza njega, da bi ukoliko ovršenik ništa ne odgovori, stavio klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti, te da bi se postupak nastavio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
, Avisss je napisao:

Ljubazno bih molila pomoc oko sljedeceg:

Naime, od odvjetnickog drustva Leko i partneri dobila Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave zbog duga prema Dinersu u iznosu od 5.300,00 kn.

Je li to vec Rjesenje o ovrsi ujedno?

Placam li samo taj iznos duga u roku od osam dana ili i troskove neke?

 

Jel mi mozete reci kako se ovo zavrsilo? Imam isti problem, danas mi je dosao prijedlog za ovrhu od dinnersa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Što Vas točno zanima? Ovo što navodite je vjerojatno rješenje o ovrsi javnog bilježnika na koje možete uložiti prigovor u roku od 8 dana računajući od dana zaprimanja.

Ma zanima me kako se zavrsilo. Da li su uvazili sve ovo gore navedeno tj. da li su omogucili placanje u 2rate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Donlengdon je napisao:

Da li su uvazili sve ovo gore navedeno tj. da li su omogucili placanje u 2rate

Mogućnost dogovora ovisi o puno toga (o visina duga, o ovlaštenom punomoćniku ovrhovoditelja, mogućnosti otplate...), tako da nema pravila. Ali svakako pokušajte pregovarati o obročnoj otplati, kako bi se izbjegla prisilna naplata u ovršnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Mogućnost dogovora ovisi o puno toga (o visina duga, o ovlaštenom punomoćniku ovrhovoditelja, mogućnosti otplate...), tako da nema pravila. Ali svakako pokušajte pregovarati o obročnoj otplati, kako bi se izbjegla prisilna naplata u ovršnom postupku.

Pokusat cu sutra nazvati pa cu vidjeti. Hvala Vam svakako na brzom odgovoru. Budite i sutra tu ako nije problem jer ce mi trebati savjeti sigurno. Dug je manji nego ovaj gore. 4600

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Može, javite se sa povratnom informacijom.

U dve minute razgovora sam uspio dogovoriti placanje u dvije rate. Tako da cu u ponedeljak uplatiti nesto pa cu ih nazvati i vidjeti da li mogu ipak u 3 rate, ako ne, onda cu dvije i to je to. Znam da nije u redu ali eto, pokusat cu jer vidim da su mi bez problema izasli u susret

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija