Jump to content

Velicina građevinske cestice


oj1207

Preporučene objave

Dobar dan,

Molila bi informaciju gdje je propisana minimalna cestica? Naime, kupili smo gradjevinsku parcelu od cca 1000m2, susjed pored nas je kupio dio te parcele (na kraju parcele) od nekih 40m2 koja je uz cestu ( postojeca cesta nije dovoljne sirine), samo da bi imao prilaz svojoj gradjevinskoj parceli(koja je odmah uz nasu)odnosno da bi danas sutra ima dovoljni sirinu ceste bilo. Imamo diobeni ugovor i ja i on. Sad smo predali zahtjev za gradjevinskom sa tim takvim diobenim ugovorima i pripremljenim parcelama za parcelaciju (katastar je ovjerio takvu parcelaciju) ali vratili su nam zahtjev jer ne zele formirati parcelu od 40m2. Oni sad traze da se ne odvaja ta mala parcela nego da na sad taj susjed i ja ostanem zajedniki vlasnici na jednoj parceli sto je meni neprihvatljivo. Pregledala sam sve i nigdj3 ne vidim u GUP ZG da je propisana minimalna parcela, odnosno propisana je za gradju ali ne za ivo. Molim info ako netko za tocno gdje je to propisano ili je to stav referenta.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija