Jump to content

On-line dating - prijevara


Volim sve

Preporučene objave

Tražim pomoc u vezi XXXXXXXXX stranice koja je ocito skupa prevara! Uplatio sam par iznosa da se mogu dopisivati i da se dogovorim za sastanak sa vise cura koje su posjetile moj profil ali ni jedna ne zeli zamjeniti broj mobitela,facebok,messenger!

Mislim da te cure uopce ni nepostoje i da je to prevara! Nek mi se javi netko ko ima iskustva u rjesavanju takvih problema! Mozda postoji kakva pravna pomc odvjetnika ili....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u On-line dating - prijevara
  • 5 mjeseci kasnije...

Ne vjerujem da ćete uspjeti sa bilo kakvim pravnim radnjama ostvariti bilo što (osim nakopati si dodatnih troškova), jer kako je Wrritteer napomenuo, oni se uvijek pokriju sa "Uvjetima korištenja", koje nitko živ ne čita, jer su dugački poput Tolstojeva "Rat i mir".

U moderno doba, kada se čovjek polako sve više otuđuje, a i zbog tempa života, mnogi su tu našli priliku za zaradu kroz igranje na kartu emocija ljudi i obećavanje brda i dolina u svrhu rješavanja problema usamljenosti. Po tom pitanju, smatram da vam je puno bolje ići na neke besplatne portale za upoznavanje (gdje se samo treba regati), pa ako vas tamo netko traži kakvu uplatu u svrhu upoznavanja, barem znadete na čemu ste.

Također, svojedobno je u Zagrebu (ne znam kako je drugdje u RH) postojao tzv. speed dating u jednom bircu (jednu večer u tjednu), poput onih iz američkih filmova, tako da ne škodi ni da se provjeri, postoji li što takvo u vašoj blizini. Prema pričanju prijatelja, koji je jednom bio tamo, odaziv nije bio bogznakaj, usto omjer muškaraca i žena je bio cca 4:1 što je pomalo paradoksalno, ali izgleda da je to još svojevrstan tabu u nas (iako ne znam zašto), kao i primjerice grupe za samopomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

Upecao sam se nedavno na sličan problem. Registrirao sam se na jednu stranicu za upoznavanje i uplatio članstvo za mjesec dana kako bi se mogao dopisivati. Znam, glup sam. Naravno, kao i kod korisnika gore radi se o botovima, ali što god. Pomirio sam se s tim i krenuo dalje. Međutim, problem leži u tome što se članstvo automatski obnavlja, što nije bilo navedeno nigdje pri plaćanju i otkazati se može jedino slanjem dopisa u njihov ured u Švicarskoj. Znači, trebam slati fizičko pismo, ne email. Srećom, koristio sam karticu žiro računa koja mi služi isključivo za online plaćanja i nema mogućnost ulaska u minus. Tako da mi novu članarinu i ne mogu naplatiti.

E sad, u njihovim uvjetima korištenja stoje ove stavke koje me zabrinjavaju:

 

- Za „netočne“ unose ili bilo koje druge nepravilnosti koje se mogu dogoditi od strane agenata za plaćanje ili drugih priključenih „trećih osoba“ IntermaxGroup AG ne preuzima nikakvu odgovornost.Korisnik može u bilo koje vrijeme slobodno promijeniti odabrani način plaćanja ili raskid ugovora preko nove poslovne registracije i kontaktirati IntermaxGroup AG.O promjenama cijena i promjenama korištenja korisnik se svaki put zasebno obavještava u pisanom obliku putem e-maila.Registracijom u sustav IntermaxGroup AG i kompletiranjem pretplate korisnik podliježe pravnom dogovoru koji ga obvezuje da plati.Za povrat iznosa koji nije podmiren od strane korisnika (račun nije podmiren ili debitna kartica je odbijena) IntermaxGroup AG se obraća odmah agenciji za naplatu dugova koja tu obvezu obavlja sa svojevrsnim autoritetom.Svi nastali troškovi će također biti naplaćeni korisniku.

- Ako se ne može naplatiti karticom i ako je to krivnja korisnika može doći do dodatnog troška od 7,50€. Naknada za plaćanje kreditnom karticom je dodatnih 50€, osim ako je korisnik kriv.

 

E sad, kao što rekoh, za plaćanje sam koristio trash karticu koju u svakom trenu mogu otkazati. Međutim, zanima me mogu li me pravno goniti i primoravati da nešto plaćam što ne koristim i što je na kraju svega, zapravo debela prijevara? Ovakvi uvjeti korištenja mi se kao pravnom laiku čine debelo nelegalnim

Spremio sam i dopis koji planiram poslati na njihovu adresu, međutim, svaki savjet bi mi dobrodošao.

Hvala unaprijed.

uređeno: od winrar
Dodatna pojašnjenja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija