Jump to content

Kaznena prijava po čl. 272


anonimno

Preporučene objave

protiv mene je podmesena kaznena prijava po čl.272 st.2 za izazivanje prometne nezgode iz nehaja. Upravljao sam motociklom desnom kolničkom trakom i dolaskom do raskršća nisam uočio da motorist ispred mene namjerava skrenuti lijevo u bočnu ulicu. Koliko se sjećam motorist je imao uključen lijevi pokazivač pravca. Došlo je do udara mog motocikla u lijevi dio motocikla ispred meneu des. kolničkoj traci. Vozač je zadobio teške tjelesne povrede.

Zanima me kako na najbolje postavim svoju obranu.

 

Da li mi je dovolno tvrditi da motocikl nije imao uključen pokazivač pravca i da sam ga ja pokošao zaobići s lijeve strane u desnom kolničkom traku jer je se on vrlo sporo kretao.

 

Koliki su troškovi sudskog vještaka i da li on može utvrditi dinamiku nesreće tj. da li je bio uključen pokazivač pravca i u kojem trenutku je uključen.

 

Što bi mi pisalo u potvrdi o nekažnjavanju ako budem uvjetno osuđen. Radim kao vozač u državnoj firmi tj , INA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja bih obranu postavljala tek kada dobijem optuženje i vidim kako je postavljena optužba..

(iako, po ovome kako pišete, da ste išli pretjecati u samom raskršću..hm..teško da će proći..)

 

potvrda/uvjerenje o nekažnjavanju vama ne igra ulogu jer ste već zaposleni (ono se traži kao prilog dokumentima za natječaje/oglase za posao)

 

ako budete presuđeni, pravomoćna presuda se uvodi u kaznenu evidenciju..može biti od utjecaja eventualno kod novog kaznenog postupka za kazneno djelo izazivanja prometne nesreće, inaće je taj podatak službena tajna..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija