Jump to content

Dali može dobivati mirovinu dom za nemoćne?


anonimno

Preporučene objave

meni i bratu je neki dan umro otac. Majka je pola pokretna jer je preživjela već 7 moždanih udara, ali nije sposobna sama živjeti. Brat i šogorica žive u istome Gradu, a ja živim vani. Tu je očeva mirovina, kuća i zemljište, te nešto ušteđevine na 3 knjižice.

Majka mora u dom!.

 

Moja pitanja!

 

1. Tko prima mirovinu, dom ili mi, ako nije dovoljno, naravno da se mora doplatiti i kako to ide?

2. Pošto je 130-ta na redu za državni dom, kuda s njom?

3. Nežele mamu njegovati, a ja nemogu, dali mogu ja mamu staviti u privatni dom (Brat protiv) koji bi se mogao plaćati od njihove ušteđevine ili pola-pola?

4. Na šta moram još paziti, jer neželim igrati kako moja šogorica svira? Meni je važno samo da je mama dobro opskrbljena.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odite lijepo u Centar za socijalnu skrb, izložite im cijelu situaciju i u razgovoru s njima pronađite najbolje rješenje za majku..

 

može se od njene imovine plačati smještaj u domu i potrebna njega, i nije ona prvi takav slučaj..

 

ako nema dogovora između vas djece, CZSS će zbog njenog lošeg stanja i nemogućnosti da sama brine i odlučuje o sebi, a radi njezinih interesa koji su konkretno ugroženi, postaviti joj skrbnika..

 

zato, nazvati/kontaktirati/ CZSS u mjestu gdje živi majka, i razjasniti ovu situaciju..

 

sretno!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija