Jump to content

Fiducija na nekretnini-isplata prije roka


Oriana

Preporučene objave

Pozdrav, 

Na nekretnini partnera imam upisanu fiduciju, osiguranje tražbine koja dospijeva na naplatu sredinom sljedece godine. Izgleda da će doći do prekida, pa me zanima mogu li potraživati isplatu prije roka.

Ako neće ići dogovorom, sto mogu napraviti.

Ja ne želim napustiti stan, dok me ne isplati.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete potraživati isplatu ili dodatno osiguranje tražbine prije isteka roka (dakle, isplatu nedospjele tražbine) samo ako Vam nije dano osiguranje koje ste tražili, te kad je rok ugovoren isključivo u Vašem interesu kao vjerovnika. Vjerujem da to ovdje nije slučaj, no nema zapreke da Vi zbog prekida pokušate potraživati ispunjenje prije roka.

Ako neće ići dogovorom, nekretninu možete prodati ili zadržati radi namirenja svog duga. Fiducija je vrlo povoljna opcija za Vas, a činjenica da uz vlasništvo stana imate i posjed još je povoljnija. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Možete potraživati isplatu ili dodatno osiguranje tražbine prije isteka roka (dakle, isplatu nedospjele tražbine) samo ako Vam nije dano osiguranje koje ste tražili, te kad je rok ugovoren isključivo u Vašem interesu kao vjerovnika. Vjerujem da to ovdje nije slučaj, no nema zapreke da Vi zbog prekida pokušate potraživati ispunjenje prije roka.

Ako neće ići dogovorom, nekretninu možete prodati ili zadržati radi namirenja svog duga. Fiducija je vrlo povoljna opcija za Vas, a činjenica da uz vlasništvo stana imate i posjed još je povoljnija. 

Hvala na odgovoru, no molim pojašnjenje. Na kakvo dodatno osiguranje mislite, ako mi nije dano osiguranje koje sam tražila. Na koji način zatražiti isplatu prije roka? Ako neće ići dogovorom, kako mogu prije dospjeća tražbine prodati ili zadržati nekretninu. Kako mislite da imam posjed, zato što dam tu živjela dvije godine?

Može li on mene izbaciti iz stana?

Unaprijed  zahvaljujem

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osiguranje je primjerice zadužnica, hipoteka, a fiducija je najsigurnije pravo jer se radi osiguranja naplate prenosi pravo vlasništva na vjerovnika, u tom smislu mislim da bilo kakvo drugo bolje osiguranje ne možete niti tražiti, a niti dobiti. Zašto biste tražili isplatu prije roka, zašto ne čekate u tom stanu u kojem jeste, da tražbina dospije?

Da, posjed je faktična vlast na stvari, dakle, onaj kod kojega je stvar fizički, je njezin posjednik. Po mom mišljenju, ne može Vas izbaciti iz stana, i Vi možete odbiti otići iz stana do namirenja Vaše tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Osiguranje je primjerice zadužnica, hipoteka, a fiducija je najsigurnije pravo jer se radi osiguranja naplate prenosi pravo vlasništva na vjerovnika, u tom smislu mislim da bilo kakvo drugo bolje osiguranje ne možete niti tražiti, a niti dobiti. Zašto biste tražili isplatu prije roka, zašto ne čekate u tom stanu u kojem jeste, da tražbina dospije?

Da, posjed je faktična vlast na stvari, dakle, onaj kod kojega je stvar fizički, je njezin posjednik. Po mom mišljenju, ne može Vas izbaciti iz stana, i Vi možete odbiti otići iz stana do namirenja Vaše tražbine.

Zato jer je poprilično mučna situacija za mene, nije baš neka sreća živjeti sa nekim tko te "zamolio da iseliš iz stana"!!!  A i da bi riješila sebi stambeno pitanje trebam ta sredstva.

Niste mi odgovorili može li on prodati nekretninu dok sam ja u gruntovnici fiducijarni vlasnik?

Hvala 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija