Jump to content

Skrbnik radio nesavjesno (Protupravno?)


Borat Mula

Preporučene objave

Bog,

zanimalo bi me dali se nakon smrti sticenika moze poduzet nesta protiv tadasnjeg skrbnika.

Otac je imao tetku kao skrbnicu nakon mozdanog udara.Ona je dodjelena odlukom suda mada mi kao djeca koja zivimo u inozemstvu nismo obavjesteni.daljnje je od njegove ustedjeveni kupila stan koji,kako tvrdi,kupila od svojih novaca kako bi ga mogla smjestit...zanimljiv je detalj da je on imao stan u Zagrebu koji je bio prazan a ona zivi sama u trokatnici.razumijem da ju se nemoze natjerat da ga primi kod sebe al zasto nije smjesten u svoj stan,ili prodat njegov pa za te novce kupit drugi?,ili smjestaj u domu koji bi njegova njemacka mirovina mogla pokrit? Racuni su u biti bili gotovo prazni u ostavinskoj raspravi.

Ako neko nesta zna zahvaljujem se u naprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, Borat Mula je napisao:

daljnje je od njegove ustedjeveni kupila stan koji,kako tvrdi,kupila od svojih novaca kako bi ga mogla smjesti

 

Prije 46 minuta, Borat Mula je napisao:

ili prodat njegov pa za te novce kupit drugi?

 

Prije 46 minuta, Borat Mula je napisao:

Racuni su u biti bili gotovo prazni u ostavinskoj raspravi.

Ovo što navodite ona kao skrbnik nije mogla napraviti. Kod upravljanja imovinom štićenika za sve radnje koje nisu navedene u rješenje o imenovanju skrbnika, skrbnik mora Centru za socijalnu skrb dostaviti pisani zahtjev u kojem obrazlaže i dokazuje važnost prodaje imovine štićenika. Povodom ovakvog zahtjeva, Centar za socijalnu skrb na grupnom sastanku stručnjaka donosi odluku, je li zahtjev skrbnika u skladu s interesima štićenika. U pravilu ovo što ste naveli Centar za socijalnu skrb ne bi odobrio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Borat Mula je napisao:

zato me zanima sta mogu poduzet.

Eventualno možete pitati Centar za socijalnu skrb, je li bilo nekakvih posebnosti vezanih za raspolaganje imovinom štićenika. Ali nemojte se previše nadati, jer Centri za socijalnu skrb prilično strogo štite imovinu štićenika.

Prije 10 minuta, Borat Mula je napisao:

Nije ona prodala njegov stan nego je taj stan ostao prazan

Da, znam tako sam i shvatila iz upita, a vjerujem i da je htjela prodati taj stan da ne bi mogla bez suglasnosti Centra. Stan je ostao prazan, jer ona nikada nije stekla vlasništvo nad tim stanom i to je sve po zakonu.

Prije 11 minuta, Borat Mula je napisao:

pa je kupila jos jedan (veci) koji je sad njeno vlasnistvo.

To je njeno pravo tj. sa svojim novcima može raditi što god želi, pa tako ih i ulagati u nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru!

upitno je dali je to njen novac bio,jer kako sam naveo,njegovi racuni bili prazni,a imao je podeblu otpremninu koju je ponjeo (Njemacka Firma radni staz preko 30 godina).pokusali smo upitat kod nje ali je ona odma Odvjetnika uzela prije nego sto je ista objasnila.Npr.di su njegove stvari,Dokumenti itd.

Hvala jos jednom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Borat Mula je napisao:

upitno je dali je to njen novac bio,jer kako sam naveo,njegovi racuni bili prazni,a imao je podeblu otpremninu koju je ponjeo

Jako teško da je ona kao skrbnik došla do tih novaca sa računa. Naime, skrbnik je dužan svakih 6. mjeseci i uvijek kada to zatraži Centar za socijalnu skrb, podnijeti izvješće o svojem radu i o stanju štićenikove imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija