Jump to content

Još nema sadržaja

• Similar Content

• objavio Galaktika
      Molim da mi netko odgovori, koje je najbolje vrijeme za odlazak u mirovinu u 2021.g, budući da sam rođen 09.09.1959. i imati ću u prvom mjesecu 2021.g,   42 godine mirovinskog staža.
    • objavio Vinkovinko
      Kako do udomiteljske obitelji? Radna sposobnost mi je oduzeta i nemam sredstava da se uzdrzavam, ne mogu ostvariti pravo na pucku kuhinju i na invalidninu. Kako si pomoci? 

• objavio Amethyst65
      Pozdrav, zanima me ima li moj otac pravo na prijevremenu braniteljsku mirovinu. 
      Rođen je 1961. godine. Ima status dragovoljca iz Domovinskog rata uz vise od 1000 dana na ratištu, više od 30 godina radnog staža te mu je dijagnosticiran PTSP te invalidnost od 20%.
      Unaprijed hvala na odgovoru.
    • objavio ZekoL
      Zanima me može li direktor j.d.o.o.-a koji je ujedno i jedini zaposlenik društva registrirati paušalni obrt, te prijaviti zaposlenje u obrtu, a odjaviti zaposlenje u j.d.o.o.-u (uz nadoplatu razlike doprinosa na godišnjoj razini, naravno)? 
      Može li takav j.d.o.o. bez zaposlenika ostati u registru poslovnih subjekata i kada neće imati poslovanja neko vrijeme?
      Unaprijed zahvaljujem na savjetu i mišljenju.
    • objavio theredbedroom
      Lijep pozdrav,
      Zamolila bih informaciju u vezi otvaranja paušalnog obrta i upisa djelatnosti NKD 90.03 Umjetničko stvaralaštvo.
      Naime, moju djelatnost mogla bih izvršavati i putem NKD 74.10 Specijalizirane dizajnerske djelatnosti, međutim htjela bih upisati i gore spomenuto Umjetničko stvaralaštvo.
      Osoba na Odjelu za gospodarstvo mi je rekla da navedeno nije moguće upisati kao djelatnost paušalnog obrta (da se ta djelatnost ne može na taj način oporezivati), međutim pretragom obrta po finifo.hr vidim veliku količinu obrta koji isto imaju upisano. Također, vidjela sam i ovdje na forumu da su ljudi naveli Umjetničko stvaralaštvo, uz druge djelatnosti koje bi obavljali (dok su tražili razne savjete u vezi obrta), te da nitko u odgovoru nije spomenuo da isto nije dozvoljeno.
      Možete li mi reći da li zaista nije moguće upisati djelatnost 90.03 Umjetničko stvaralaštvo u paušalni obrt, ili mi je osoba iz Gospodarskog dala krivu infomaciju?
      Najljepša hvala unaprijed
  • Online korisnici

• Napravi novi...